«

Jaroš s Tatarom si pripísali mínusky, Devils podľahli Coyotes

Jozef Struhár  /  20.01.2022

Nakupujte produkty NHL

V stredu sa v NHL odohrali tri zápasy a v jednom z nich si zahrali aj dvaja Slováci. Nebodovali a netešili sa ani z výhry.

NJD - ARI 1:4

Coyotes zdolali Devils, Slováci nebodovali

Nico Hischier poslal v siedmej minúte prvej tretiny New Jersey do vedenia, no proti predposlednému tímu NHL sa nakoniec tímu z Newarku nepodarilo odvrátiť tretiu prehru v sérii. Dysin Mayo a Lawson Crouse otočili v druhej tretine stav a Karel Vejmelka zneškodnil 35 striel, aby Arizona uspela 4:1 a pripísala si druhú výhru po sebe. Do čierneho sa trafili aj Travis Boyd a Johan Larsson, Jakob Chychrun pri návrate do akcie raz asistoval. Ďalší navrátilec, MacKenzie Blackwood, inkasoval štyri góly len zo 17 striel. V prvej tretine čelil len jednej. V drese Devils sme videli aj dvoch Slovákov. Obaja si pripísali po dva mínusové body – nikto v tíme ich nemal viac. Obranca Christián Jaroš odohral 11 a pol minúty aj so ziskom strely, bodyčeku a bloku. Útočník Tomáš Tatar zaznamenal aj štyri strely na bránu a dva bodyčeky počas 17 minút, ktoré strávil na ľade.

Hviezdy duelu: 1. K. Vejmelka, 2. D. Mayo, 3. L. Crouse (všetci ARI)

NYR - TOR 6:3

Reaves strelil dva góly pri výhre nad Torontom

Adam Fox strelil dva góly a pridal asistenciu, Ryan Reaves strelil tiež dva góly (prvé od príchodu do tímu) a Rangers zdolali Toronto 6:3, aby vyhrali tretí zápas po sebe a siedmy z posledných deviatich. Ryan Strome strelil víťazný gól a pridal asistenciu, z gólu sa tešil aj Chris Kreider. Mika Zibanejad bodoval v šiestom zápase po sebe, keď dvakrát asistoval. Igor Šesťorkin čelil 38 strelám, z ktorých ho prekonali Iľja Michejev, Mitchell Marner a Michael Bunting. Auston Matthews prišiel o 10-zápasovú gólovú sériu v zápasoch u súperov – len jeden zápas ho delil od vyrovnania rekordu NHL Pavla Bureho a Stevea Yzermana. Maple Leafs viedli 2:0 aj 3:1, ale nakoniec prehrali druhý zápas z posledných troch. „Dnes sme sa ukázali ako tím, ktorý je mäkký. Mäkký a neúčelný. Len si hráme hru s nádejou, že to bude fungovať. Táto prehre by nás mala veľmi trápiť,“ poznamenal tréner Sheldon Keefe. Jack Campbell ho opustil s 21 zákrokmi. Fox svoj druhý gól strelil do prázdnej brány a Reaves zažil svoj druhý dvojgólový zápas kariéry, prvý od apríla 2013.

Hviezdy duelu: 1. R. Reaves, 2. A. Fox, 3. R. Strome (všetci NYR)

ANA - COL 0:2

Francouz vynuloval Anaheim, Kadri dosiahol 50. bod

Pavel Francouz zneškodnil všetkých 34 striel, aby so svojím prvým čistým kontom v sezóne a druhým v kariére doviedol Colorado k výhre 2:0 nad Anaheimom. Víťazný gól strelil Samuel Girard, ktorému naň prihrával Nazem Kadri. Pre neho išlo už o 50. bod v sezóne, pričom odohral len 34 zápasov – rýchlejšie v celej organizácii túto métu dosiahol len Peter Šťastný v ročníku 1987/88 (27). Od presťahovania bol doteraz najrýchlejší Peter Forsberg (2003/04, 37). Kadri neskôr pridal aj gól do prázdnej brány. John Gibson opustil svoj prvý duel po karanténe s 26 zákrokmi. Kým Colorado vyhralo štvrtý zápas po sebe, Anaheim posledné štyri prehral. Avalanche vyhrali deviaty zápas z posledných desiatich, v ktorých zakaždým aspoň bodovali.

Hviezdy duelu: 1. P. Francouz (COL), 2. J. Gibson (ANA), 3. S. Girard (COL)

T. Tatar (NJD) 17:06 0 0 0 -2 0 4 2
Ch. Jaroš (NJD) 11:37 0 0 0 -2 0 1 1