Juniori

Mladíci v zámorí: Kašlík zažiaril, s Muchom vyčnievali v skromnom týždni

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

OHL

Martin Chromiak pre zdravotné problémy minulý týždeň nenastúpil a zo zvyšného slovenského dua v OHL sa do bodovania zapísal len Dominik Jendek, ktorý vo štvrtok zaznamenal asistenciu a plusový bod a v nedeľu nebodoval. Servác Petrovský odohral dva zápasy, v ktorých nazbieral až šesť mínusových bodov.

QMJHL

V Quebecu sa do bodovania zapísali dvaja Slováci. Peter Repčík, ktorý v troch zápasoch zaznamenal asistenciu a mínusový bod, a Matej Kašlík, ktorý v piatok nebodoval, ale v nedeľu zažiaril – v predĺžení zavŕšil svoj druhý hetrik v sezóne, nazbieral tri plusové body a stal sa prvou hviezdou zápasu. Markus Suchý nazbieral v dvoch zápasoch štyri mínusové body, jeho spoluhráč Oleksii Myklukha v jednom tri. Suchý už nebodoval v 17 zápasoch po sebe.

WHL

Vo WHL to bola veľká slovenská nula. Jakub Demek odohral jeden zápas len so ziskom plusového bodu a jeho dvaja krajania, Róbert Bačo a Jozef Viliam Kmec, dokonca nebodovali v troch dueloch. Kmec si pripísal aj tri „mínusky“ a dve trestné minúty. Jeho bodové suchoty aktuálne trvajú osem zápasov.

USHL

V USHL sa slovenskí korčuliari do bodovania nezapísali. Dominik Bartečko odohral dva zápasy so ziskom „mínusky“, Ľubomír Kupčo dva zápasy so ziskom plusového bodu a dvoch trestných minút. V akcii sme videli aj dvoch brankárov. Matej Marinov však v sobotu odchytal len 20 minút, počas ktorých kryl 11 striel z 13. Šimon Latkóczy v piatok striedal Kucenskiho a následne kryl 12 striel z 15. O deň neskôr pri prehre 2:3 so Chicagom urobil 20 zákrokov. rnObaja si jemne celkové štatistiky zhoršili.