Juniori

Mladíci v zámorí: Petrovský, Chromiak a Myklukha boli hviezdami zápasov

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

OHL

Servác Petrovský bol v piatok prvou hviezdou zápasu, keď jeden z jeho dvoch gólov bol víťazný. Boli to jeho jediné body zo štyroch zápasov. Pripísal si však aj dve „plusky“. Medzi hviezdy sa dostal aj Martin Chromiak, ktorý v piatok zaznamenal gól a dve asistencie ako druhá hviezda zápasu. Celkovo odohral štyri zápasy so ziskom dvoch gólov a dvoch asistencií, ako aj štyroch plusových bodov. Presadil sa aj Dominik Jendek, ktorý v štyroch stretnutiach dvakrát skóroval. Zaregistroval aj tri mínusové body a štyri trestné minúty.

QMJHL

Tím Petra Repčíka nebol v akcii, a tak si v Quebecu zahrali len traja Slováci. Markus Suchý si natiahol suchoty na 19 duelov, keď si z dvoch zápasov odniesol dva mínusové body. Jeho krajania bodovali. Spoluhráč Oleksii Myklukha strelil víťazný gól a pridal asistenciu v troch stretnutiach, z ktorých si odniesol aj dva plusové body a dve trestné minúty. V sobotu bol aj vďaka prihrávke na víťazný gól treťou hviezdou duelu. Matej Kašlík zaznamenal v troch dueloch asistenciu a až sedem mínusových bodov.

WHL

Na západe kontinentu boli v akcii štyria Slováci. Do akcie sa v nedeľu po bronzovej olympijskej účasti vrátil Samuel Kňažko, ktorý zaznamenal asistenciu a dve trestné minúty. Jakub Demek odohral tri zápasy so ziskom troch asistencií, plusového bodu a štyroch trestných minút. Gólovú radosť pocítil Róbert Bačo, ktorý si gólom v piatok ukončil šesťzápasové bodové suchoty. Celkom absolvoval dva zápasy aj so ziskom plusového bodu a 12 trestných minút. Jozef Viliam Kmec odohral dva zápasy so ziskom dvoch mínusových bodov. Ten kanadský nezaznamenal už v 10 zápasoch po sebe.

USHL

V USHL nebodoval ani Dominik Bartečko, ani Ľubomír Kupčo. Prvý menovaný odohral dva zápasy so ziskom dvoch „mínusiek“, druhý jeden s jednou. V piatok štartoval Matej Marinov, ktorý pri prehre 6:7 s Lincolnom inkasoval sedem gólov z 30 striel. O deň neskôr si štart pripísal Šimon Latkóczy, ktorý kryl 38 striel pri výhre 7:3 nad Cedar Rapids. V nedeľu zase štartoval Rastislav Eliáš, ktorý s 33 zákrokmi a troma eliminovanými nájazdmi pomohol k výhre 3:2 nad Výberom USA. O deň skôr bol tiež v akcii, keď striedal spoluhráča. Od druhej tretiny zastavil 17 z 20 striel.