Juniori

Mladíci v zámorí: Až siedmi Slováci boli hviezdami zápasov

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

OHL

V OHL sa Slovákom darilo najviac. Martin Chromiak nazbieral päť bodov za štyri góly a asistenciu v troch stretnutiach, pričom v nedeľu pokoril métu 30 gólov a stal sa prvou hviezdou zápasu. Pripísal si aj jednu mínusku. Päťbodový bol aj Dominik Jendek, ktorý bol druhou hviezdou zápasu v piatok, keď skóroval dvakrát. V ďalších dvoch dueloch zaznamenal tri asistencie. Z týždňa si odniesol aj plusku a dve trestné minúty. Servác Petrovský ťahá štvorzápasovú bodovú sériu. V troch dueloch minulého týždňa vyprodukoval gól a tri asistencie, ako aj plusový bod.

QMJHL

V Quebecu si Markus Suchý natiahol bodové suchoty o tri zápasy na 26. Pripísal si dve trestné minúty. Nebodoval ani Peter Repčík, ktorý si z troch duelov odniesol plusový bod a štyri trestné minúty. Jeden gól a mínusový bod z dvoch duelov si odniesol Matej Kašlík, zatiaľ čo Oleksii Myklukha nazbieral štyri body, dve plusky a menší trest v troch stretnutiach. V piatok bol treťou hviezdou zápasu, keď štyrikrát asistoval.

WHL

Vo WHL si Jozef Viliam Kmec natiahol bodové suchoty na 15 zápasov, keď si z dvoch duelov odniesol len mínusku. Po ôsmich dueloch však bodoval Marko Stacha, ktorý zaznamenal asistenciu. Tiež odohral dva zápasy a zaknihoval aj plusový bod a dve trestné minúty. Jakub Demek si z dvoch duelov odniesol len mínusový bod, no v piatok bol treťou hviezdou duelu. Ostatní dvaja Slováci aj skórovali. Róbert Bačo zaznamenal v troch dueloch dva góly, asistenciu, dva plusové body a osem trestných minút. Samuel Kňažko sa v utorok stal druhou hviezdou duelu, keď si pripísal gól a asistenciu. Týždeň ukončil s dvoma bodmi a dvoma trestnými minútami získanými v štyroch stretnutiach.