Správy z NHL

Jean-Gabriel Pageau dosiahol čistý hetrik a prihral na víťazný gól + video

Jozef Struhár
04.04.2022

Islanders si v nedeľu poradili s New Jersey 4:3 a hoci sa pozornosť venovala Corymu Schneiderovi, ktorý v lige nechytal vyše dva roky, prvou hviezdou zápasu bol Jean-Gabriel Pageau – strelil tri góly a na víťazný prihrával.

Pageau vybudoval trojgólový náskok, keď najskôr skóroval v 12. a 15. minúte prvej tretiny, aby mal už v 15. minúte druhej tretiny radosť zo svojho druhého hetriku v kariére. Išlo pritom o prvý čistý hetrik u hráča Islanders od 29. decembra 2018, kedy ho dosiahol Mathew Barzal.

Devils sa následne podarilo streliť dva góly predtým, ako Kyle Palmieri po jeho prihrávke definitívne rozhodol o výhre.

„Dnes večer som mal pár šťastných odrazov puku. Myslím si, že naša formácia robila dobrú prácu už v posledných pár zápasoch. Myslí, že sa začnete obávať, keď nemáte šance. My sme ich však mali,“ povedal Pageau po zápase.

Dvadsaťdeväťročný rodák z Ottawy si v nedeľu ukončil 13-zápasové gólové suchoty. Po 66 zápasoch sezóny má na konte 13 gólov, ku ktorým pridal aj 20 asistencií.