«

AHL

Týždeň v AHL: Pánik zahviezdil, Húska zaknihoval dve výhry

Základná časť sa blíži ku konci aj v AHL. V nižšej lige si minulý týždeň zahrali štyria Slováci. Ako sa im darilo?

Dávid Hrenák odchytal ďalších 72 minút v profesionálnom hokeji. V piatok nahrádzal jednotku Reign a kryl všetkých osem striel. V sobotu zažil druhý štart v AHL a prvýkrát kapituloval. Nakoniec inkasoval štyri góly z 48 zápasov. Úspešnosť zákrokov si jemne zlepšil Adam Húska, ktorý v sobotu zastavil 27 striel pri výhre 3:2 a v nedeľu 28 pri výhre 6:3.

Maxim Čajkovič sa vrátil do Syracuse, ale do akcie nezasiahol. Martin Pospíšil v troch zápasoch zase nebodoval, aby momentálne ťahal sériu 5 zápasov bez bodu a 13 bez gólu. Zadarilo sa Richardovi Pánikovi, ktorý odohral štyri zápasy s priemerom bodu na zápas. V rnpiatok ako druhá hviezda zápasu zaznamenal víťazný gól a asistenciu, v nedeľu dve asistencie. O dva body si vylepši aj štatistiku plus/mínus a nazbieral aj 19 trestných minút.

Základná časť v AHL sa ukončí už v sobotu. Z tímov Slovákov majú play-off isté Stockton, Ontario, Chicago a Syracuse, pričom Stockton, Chicago a Syracuse majú istotu 2. kola. Hartford je predposledný v Atlantickej divízii a do play-off nepostúpi. Prvé kolo sa bude hrať na dva víťazné zápasy. Druhé kolo bude už divíznym semifinále.

Hráčom týždňa brankár Texasu

Hráčom uplynulého týždňa sa v AHL stal brankár Texasu Matt Murray, ktorý týždeň po svojom profesionálnom debute doviedol Stars k trom dôležitým výhram u súperov, vďaka ktorým má tím istotu play-off už na dosah. Murray pritom kryl 98,1 % striel a inkasoval 0,67 gólu na zápas. Vychytal aj jedno čisté konto.