28. 03.
29. 03.
«

Juniori

Mladíci v zámorí: Prví Slováci postúpili do 2. kola, v QMJHL skončila základná časť

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL a stredoškolskej USHL?

OHL

V OHL sa z postupu do druhého kola tešil Martin Chromiak, ktorý minulý týždeň pridal dve asistencie a gól v štyroch zápasoch. Odniesol si z nich aj plusový bod a dve trestné minúty. U Serváca Petrovského visí sezóna na vlásku. Jeho Owen Sound prehráva pred utorkovým duelom s Flintom 2:3 na zápasy. Slovák si troch minulotýždňových zápasoch pripísal asistenciu, plusku a menší trest.

QMJHL

V QMJHL sa skončila základná časť. Do play-off nepostúpil zo Slovákov len Peter Repčík, ktorý minulý týždeň zaznamenl gól, tri mínusové body a štyri trestné minúty v troch stretnutiach. Ostatní Slováci odohrali po dva zápasy. Markus Suchý si ukončil 34 zápasov trvajúce suchoty, keď zaznamenal asistenciu. Dva góly strelil jeho spoluhráč Oleksii Myklukha, ktorý sa vo štvrtok stal aj druhou hviezdou zápasu. Matej Kašlík sa vrátil do akcie a zaznamenal dve asistencie, štyri mínusky a dve trestné minúty. rnJeho tím v play-off narazí na Quebec, Blainville-Boisbriand sa stretne s Drummondvilleom.

WHL

Samuel Kňažko bodoval v každom z troch zápasov, z ktorých si nakoniec odniesol gól, dve asistencie a až päť plusových bodov. Tešil sa aj z postupu do druhého kola. Do neho nepostúpi len Jozef Viliam Kmec, ktorý si z dvoch duelov odniesol štyri mínusky a menší trest. Jakub Demek a Róbert Bačo strelili po góle do prázdnej brány. Demek si z dvoch duelov odniesol aj dve mínusky a dve trestné minúty, Bačo z troch dve plusky a 13 trestných minút, keď sa aj pobil.

USHL

V USHL skončilo play-off pre Mateja Marinova už v prvom kole. Z dvoch zápasov proti Omahe odchytal len prvý - inkasoval v ňom štyri góly z 23 striel pri prehre 2:5. Naopak, postup do druhého kola vychytal Šimon Latkóczy, ktorý kryl 49 z 54 striel v sérii proti Youngstownu. Zasiahol už aj do prvého zápasu série proti nasadenému Chicagu, v ktorom kryl 30 striel, aby ako druhá hviezda doviedol Madison k výhre 4:2.rnOd finále konferencií sa bude hrať už na tri víťazné zápasy.