29. 03.
30. 03.
«

Fehérváry sa dostal do veľkej šance, prvý tím oslavuje postup

V pondelok sa Floride a Calgary podarilo vyrovnať stav série, Pittsburgh už siaha po postupe a Colorado ho oslavuje. V akcii bol aj Martin Fehérváry.

Sekcia Play-off 2022

Východná konferencia

WASHINGTON – FLORIDA 2:3 PP (stav série: 2-2)

Carter Verhaeghe strelil svoj druhý gól v zápase v piatej minúte predĺženia, aby Florida zdolala Washington 3:2 a pred návratom série do Sunrise vyrovnala jej stav na 2:2 na zápasy. Panthers v pondelok dvakrát prehrávali. O druhý vyrovnávajúci gól sa pritom postaral Sam Reinhart až dve minúty pred koncom tretej tretiny. Aaron Ekblad zaznamenal dve asistencie a Jonathan Huberdeau jednu, vďaka ktorej sa s 19 bodmi stal historickým lídrom Floridy v play-off. Prekonal zápis Raya Shepparda (18) a je len tretím aktívnym hráčom, ktorí vedie historické bodovanie tímu v základnej časti i v play-off. Napodobnil Alexa Ovečkina a Blakea Wheelera. Sergej Bobrovskij kryl 14 striel. Jeho náprotivok, Iľja Samsonov, mal viac práce, keď čelil 32 strelám. Z jeho spoluhráčov skórovali dvojbodový T.J. Oshie a Jevgenij Kuznecov. Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral 21 minút a ďalšie štyri strávil na trestnej lavici za hákovanie a vysokú hokejku. Pripísal si aj mínusový bod, jednu strelu na bránu, tri bloky a sedem bodyčekov. S poslednými dvoma štatistikami zdieľal vedenie v zápase. Piaty zápas série je naplánovaný na stredu.

Fehérváry sa dostal aj do takéhoto úniku:

Carter Verhaeghe, útočník Panthers: „Chceli sme prísť a odohrať náš najlepší zápas v sérii. Myslím si, že sme v tom urobili celkom dobrú prácu. Je to svojím spôsobom stavebný blok. Vieme, že máme ešte vyššiu úroveň, na ktorú sme schopní sa dostať. Sme skvelým tímom a toto nám len dodá viac sebavedomia.“

Jevgenij Kuznecov, útočník Capitals: „V tretej tretine bolo všetko v našich rukách. Teraz to bude o tom, kto bude najlepší z troch zápasov. Nie je tu žiadna panika. Stále máme dosť dobrú šancu.“

Hviezdy duelu: 1. S. Reinhart (FLA), 2. S. Bobrovskij (FLA), 3. I. Samsonov (WSH)

PITTSBURGH – NY RANGERS 7:2 (stav série: 3-1)

Pittsburgh strelil päť gólov v druhej tretine, aby zdolal Rangers 7:2 a po štyroch zápasoch série prvého kola play-off mal v rukách postupový mečbal za stavu 3:1 na zápasy. Pre trénera Mikea Sullivana išlo o 44. výhru v play-off na lavičke tímu, čím prekonal zápis Dana Bylsmu a vytvoril nový klubový rekord. Významnou mierou k tomu dopomohol aj kapitán Sidney Crosby, ktorý zaznamenal gól a dve asistencie. Dosiahol aj svoj 200. bod v play-off, čo pred ním dokázali len Wayne Gretzky (382), Mark Messier (295), Jari Kurri (233), Glenn Anderson (214) a Jaromír Jágr (201). Gól a asistenciu si pripísal Jake Guentzel, po góle pridali Mike Matheson, Mark Friedman, Danton Heinen, Jeff Carter a Jevgenij Malkin. Kris Letang zaknihoval dve asistencie a Louis Domingue 22 zákrokov. Prekonali ho Alexis Lafreniere, ktorý otváral skóre zápasu, a Adam Fox, ktorý vďaka šťastnému odrazu puku znižoval na 2:4. Igor Šesťorkin striedal v druhom zápase po sebe, keď inkasoval šesť gólov z 30 striel. Alexandar Georgiev následne urobil 10 zákrokov. Piaty zápas série sa odohrá v stredu v New Yorku.

Dva góly Penguins za 24 sekúnd:

Mike Sullivan, tréner Penguins: „Máme tu skupinu veteráni. Títo chlapci si týmto prešli veľakrát. Každý rozumie pozícii, v ktorej sme. Musíme si nasledujúci výhru zaslúžiť. Musíme zostať v prítomnosti a musíme sa pokúsiť podať na ľade náš najlepší výkon.“

Gerard Gallant, tréner Rangers: „Sklamanie. Totálne tímové sklamanie. Je to o tímovom výkone. Šesťorkin bude naspäť pripravený vyhrať v stredu večer ďalší zápas. Mám v ňom všetku dôveru sveta.“

Hviezdy duelu: 1. S. Crosby, 2. J. Guentzel, 3. L. Domingue (všetci PIT)

NASHVILLE – COLORADO 3:5 (kon. stav série: 0-4)

Nashville dlho odolával a bojoval, ale nakoniec sa mu play-off končí v najkratšom možnom čase. Devon Toews a Valerij Ničuškin skórovali v tretej tretine, aby v štvrtom zápase série prvého kola play-off otočili stav a nasmerovali Colorado k výhre 5:3, po ktorej tím z Denveru oslavoval postup do druhého kola. Gólom do prázdnej brány ho spečatil Nathan MacKinnon, do čierneho sa v prvej a druhej tretine trafili Andre Burakovsky a Cale Makar, ktorí zaznamenali aj po dve asistencie. Dvakrát asistoval aj J.T. Compher a Pavel Francouz na mieste zraneného Darcyho Kuempera urobil 28 zákrokov. Prekonali ho Jakov Trenin, ktorý dvakrát vyrovnával stav, a Filip Forsberg, ktorý poslal Predators do vedenia 3:2. Connor Ingram opustil duel s 33 zákrokmi. Makar ukončil prvé kolo so ziskom 10 bodov. V histórii NHL nemal ešte žiaden iný obranca toľko bodov po štyroch zápasoch vyraďovacích bojov. Predošlé maximom bolo 9 bodov, ktoré dosiahli Paul Coffey, Denis Potvin, Joe Micheletti a Bobby Orr.

Podanie rúk:

Cale Makar, obranca Avalanche: „Trochu si to užijeme, ale potom ideme ďalej. Nevieme ešte, kto bude naším súperom, no bude to pre nás známy tím. Pre nás je to už o tom ďalšom kroku. Sme tam, kde chceme byť, ale musíme sa uistiť, že nám táto prestávka neuškodí.“

Roman Josi, obranca Predators: „Nikdy nechcete vypadnúť po štvorzápasovej sérii. Momentálne je to náročné. Myslím si, že v našich dvoch domácich zápasoch sme hrali omnoho lepšie. Ale áno, nedokázali sme vyhrať. Je to určite sklamanie.“

Hviezdy duelu: 1. C. Makar (COL), 2. A. Burakovsky (COL), 3. J. Trenin (NSH)

DALLAS – CALGARY 1:4 (stav série: 2-2)

Jacob Markström predviedol 34 zákrokov, aby položil základy víťazstva Calgary 4:1 nad Dallasom v štvrtom zápase série prvého kola play-off. Po ňom je jej stav nerozhodný 2:2 na zápasy. Z gólov sa tešili štyria rôzni hráči Flames, postupne Rasmus Andersson, Johnny Gaudreau, Elias Lindholm a Mikael Backlund, ktorý spečatil výhru strelou do prázdnej brány. Gaudreau, ktorý premenil trestné strieľanie, pridal aj asistenciu a bol jediným viacbodovým hráčom duelu. Jake Oettinger kryl až 50 striel, z toho 19 v prvej tretine. O jediný gól Stars sa postaral Tyler Seguin. Slováci nehrali. Séria sa teraz vráti do Calgary, kde sa v stredu odohrá zápas číslo päť.

Trestné strieľanie Gaudreaua:

Efektný zákrok Oettingera:

Rasmus Andersson, obranca Flames: „Myslím si, že sme mali okolo 50 striel a odohrali sme veľa dlhých striedaní v ich pásme. Nenechali sme sa príliš vylučovať, takže sme mohli hrať viac času v piatich proti piatim, v čom sme skutočne dobrým tímom.“

Rick Bowness, tréner Stars: „Oni boli skutočne dobrí, my sme boli skutočne zlí. Veľmi pomaly sme ich uzatvárali v obrannom pásme, vďaka čomu si tam mohli neustále posúvať puk.“

Hviezdy duelu: 1. J. Gaudreau (CGY), 2. J. Oettinger (DAL), 3. J. Markström (CGY)

M. Fehérváry (WSH) 20:58 0 0 0 -1 4 1 7