28. 03.
29. 03.
«

Černák si zahrá v zápase číslo 7, poznáme prvú sériu 2. kola

Boston, Tampa Bay a Edmonton si vo štvrtok vynútili zápasy číslo sedem. Ten nebude hrať St. Louis, ktoré postúpilo do 2. kola. Erik Černák nebodoval.

Sekcia Play-off 2022

Východná konferencia

BOSTON – CAROLINA 5:2 (stav série: 3-3)

Brad Marchand a Charlie Coyle zaznamenali po góle a asistencii, aby pomohli Bostonu k vyrovnaniu stavu série prvého kola play-off proti Caroline na 3:3 víťazstvom 5:2 v šiestom zápase série. Víťazný gól strelil Erik Haula, do čierneho sa trafil aj Derek Forbort, do prázdnej brány Curtis Lazar. Tomáš Nosek zaknihoval dve asistencie a Jeremy Swayman 23 zákrokov. Recept na neho našiel len Andrej Svečnikov, ktorý znižoval najskôr na 1:2 a potom na konečných 2:5. Antti Raanta opustil duel s 29 zákrokmi. Zápas číslo sedem sa odohrá v sobotu v Raleigh. Oba tímy v ňom budú môcť prepísať históriu. Hurricanes by vyrovnali ligový rekord so šiestou výhrou v siedmom zápase po sebe, Bruins vytvoriť nový rekord so 16. výhrou v takomto zápase celkovo. Vo štvrtok sa im do zostavy vrátil Hampus Lindholm.

Bruce Cassidy, tréner Bruins: „Musíme teraz vyhrať jeden zápas vonku. To pred nami teraz leží. Vedeli sme to aj na začiatku série. Chlapci by mali byť nadšení, toto je dôvod, prečo hrajú hokej. Hrali by sme aj na Marse, ak by sme museli.“

Rod Brind’Amour, tréner Hurricanes: „Zdalo sa, že využili každú chybu, ktorú sme urobili. Prehrávali sme a namiesto toho, aby sme sa držali plánu, snažili sme sa toho robiť až príliš. Takýto tím vás potrestá, keď budete robiť také chyby.“

Hviezdy duelu: 1. B. Marchand, 2. J. Swayman, 3. C. Coyle (všetci BOS)

TAMPA BAY – TORONTO 4:3 PP (stav série: 3-3)

Po prvýkrát v sérii prvého kola play-off medzi Torontom a Tampou Bay sa predlžovalo. Nakoniec sa aj do tretice podarilo vyrovnať stav série floridskému tímu, keď domácich fanúšikov rozjasal menej ako dve minúty pred koncom nadstaveného času Brayden Point. Stal sa druhým hráčom klubovej histórie s gólom v predĺžení v zápase, v ktorom tím čelil vypadnutiu. Dokázal to aj Martin St. Louis v roku 2004. K výhre 4:3 pomohol aj prihrávkou na vyrovnávajúci gól Nikitu Kučerova v tretej tretine. Lightning, ktorí v play-off zareagovali na prehru víťazstvom už po 17-krát po sebe, viedli v zápase už 2:0 po góloch Ondřeja Paláta a Anthonyho Cirelliho, ale Maple Leafs sa v druhej tretine podarilo stav otočiť zásluhou Austona Matthewsa a Johna Tavaresa, ktorý strelil dva góly za 26 sekúnd. Willam Nylander dvakrát asistoval. Andrej Vasilevskij pomohol vynútiť siedmy zápas série s 30 zákrokmi, Jack Campbell ich urobil 31. Dvakrát ho ohrozila aj Erik Černák, ktorý odohral necelých 27 minút. Pripísal si aj dva plusové body, tri bloky a päť bodyčekov. Palát je po Kučerovovi druhým hráčom v klubovej histórii so 40 gólmi v play-off. Rozhodujúci zápas sa odohrá v sobotu v Toronte.

Víťazný gól Pointa:

Steven Stamkos, útočník Lightning: „Nikto sa nestará o to, ako dopadlo prvých päť zápasov. Dnešný večer bol najdôležitejší. Point mal svoj moment, ktorým nám dal šancu ísť do siedmeho duelu. V ňom je to ako hod mince. Nikdy neviete, čo sa stane. V tomto čase roka je to o výhrach a ukázali sme, že nám nezáleží na tom, akým spôsobom ich získame.“

Sheldon Keefe, tréner Maple Leafs: „Chlapci sa snažili. Platilo to o oboch tímoch, preto sa hralo predĺženie. Páčilo sa mi, ako sme v ňom hrali. Mali sme šance, aby sme to ukončili. Nič sme im neumožnili, potom sa dostali do šance, z ktorej skórovali. To bol rozdiel.“

Hviezdy duelu: 1. B. Point (TBL), 2. J. Tavares (TOR), 3. A. Cirelli (TBL)

ST. LOUIS – MINNESOTA 5:1 (kon. stav série: 4-2)

Colorado vo štvrtok spoznalo svojho súpera v druhom kole play-off. Stalo sa ním St. Louis, ktoré vyhralo šiesty zápas série prvého kola proti Minnesote pomerom 5:1.Jordan Binnington k tomu pomohol 25 zákrokmi a prekonal ho až Matt Dumba v 47. minúte. To už Blues viedli 4:0, keď sa z gólov tešili postupne Nick Leddy, Ryan O’Reilly, Tyler Bozak a Vladimir Tarasenko. V závere zápasu pridal ešte gól do prázdnej brány dvojbodový Colton Parayko. David Perron zaznamenal dve asistencie. Wild do zápasu vstúpili v bráne nie s Marc-Andre Fleurym, ale prekvapivo s Camom Talbotom. Ten inkasoval štyri góly z 26 striel. Po prvýkrát v histórii Blues sa stalo, že mali v jednej sérii troch päťgólových strelcov. Päť gólov strelili O’Reilly, Tarasenko a Perron. V NHL sme to naposledy videli v roku 1991 (Gilchrist, Courtnall a Richer z Montrealu).

Podanie rúk:

Jordan Binnington, brankár Blues: „Bol to ťažká séria. Sú tímom, ktorý na vás vyjde tvrdo. My sme odviedli skvelú robotu, chlapci vystúpili vpred. Dnes to bol skvelý tímový výkon. Je dobré byť v tomto bode a teraz sa už tešíme na našu ďalšiu výzvu.“

Dean Evason, tréner Wild: „Náš tím je definovaný húževnatosťou. Boli sme húževnatí, boli sme schopní zvládať nepriazeň, mali sme mužstvo, ktoré na ňu vedelo reagovať. Dnes sme sa dostali do tohto bodu a veľmi dobre sme to nezvládli.“

Hviezdy duelu: 1. R. O'Reilly, 2. J. Binnington, 3. D. Perron (všetci STL)

LOS ANGELES – EDMONTON 2:4 (stav série: 3-3)

Edmonton prišiel o dvojgólové vedenie, ale nakoniec zápas o prežitie vyhral 4:2, aby vynútil rozhodujúci zápase série prvého kola proti Los Angeles, ktorý bude hostiť v sobotu. Tyson Barrie strelil v 55. minúte vyrovnaného duelu rozdielový gól a Evander Kane následne strelil do prázdnej brány svoj druhý gól zápasu. Pridal aj prihrávku na gól Connora McDavida, ktorý bol tiež trojbodový (1+2). Cody Ceci zaznamenal dve asistencie a Mike Smith urobil 30 zákrokov. O tri viac ich urobil Jonathan Quick. Sean Durzi a Carl Grundström vyrovnali stav zápasu. Kings majú v siedmich zápasoch aktuálne aktívnu štvorzápasovú sériu výhier. Oilers doma vyhrali tri takéto zápasy zo štyroch.

Tyson Barrie a jeho rozdielový gól:

Tyson Barrie, obranca Oilers: „V zápasoch play-off nemôžete pustiť nohu z plynu. Všetko sa môže zmeniť rýchlo. My sme odviedli skvelú prácu. Bol to veľký zápas. Posielame sériu späť do Edmontonu, takže sme z toho nadšení. Neviem sa toho dočkať. Naši fanúšikovia boli úžasní celý rok, celé play-off. Videli ste to sami. Bude to tam skvelé a nevieme sa toho dočkať.“

Todd McLellan, tréner Kings: „Nie sme veľmi spokojní s tým, ako to dnes dopadlo, ale teraz s tým už nemôžeme nič urobiť, takže ideme ďalej. Už sme u nich raz vyhrali, tak tam môžeme vyhrať znova.“

Hviezdy duelu: 1. C. McDavid (EDM), 2. M. Roy (LAK), 3. T. Barrie (EDM)

E. Černák (TBL) 26:48 0 0 0 +2 0 2 5