25. 04.
26. 04.
«

Tampa a Colorado vyhrali prvý zápas 2. kola, Černák ho nedohral

V utorok v NHL odštartovalo 2. kolo play-off. Úspešne doň vstúpili Colorado a Tampa Bay. Erik Černák duel nedohral.

Sekcia Play-off 2022

Východná konferencia

FLORIDA – TAMPA BAY 1:4 (stav série: 0-1)

Andrej Vasilevskij predviedol 33 zákrokov, aby doviedol Tampu Bay hrajúci bez Braydena Pointa k víťazstvu 4:1 v otváracom zápase série druhého kola play-off proti Floride. Pierre-Edouard Bellemare sa stal prvým Francúzom v histórii NHL, ktorý strelil víťazný gól vo vyraďovacích bojoch. Okrem neho všetci ostatní strelci víťazného tímu skórovali v početnej prevahe. Na 1:1 vyrovnal stav Corey Perry, vedenie zveľaďovali Nikita Kučerov a Ross Colton. Perry a Kučerov pridali aj po asistencii, druhý menovaný sa stal len tretím aktívnym hráčom so 40 viacbodovými duelmi v play-off. Viac ich zažili Sidney Crosby (67) a Jevgenij Malkin (53). Anthony Duclair otvoril skóre zápasu a Sergej Bobrovskij ho opustil s 32 zákrokmi. Slovenský obranca Erik Černák ho stihol ohroziť raz predtým, ako v druhej tretine opustil zápasu po blokovaní strely. Počas 10 a pol minúty v akcii si pripísal aj blok a bodyček. Zápas číslo dva sa odohrá vo štvrtok. Kým Lightning využili tri presilovky zo šiestich, Panthers nevyužili tri a v celom play-off je ich bilancia 0-21.

Kučerov sa blysol pri vyrovnávajúcom góle:

Jon Cooper, tréner Lightning: „Pozrite sa na zákroky, ktoré robil Vasilevskij, keď sme ich potrebovali. O tom je podľa mňa skvelý brankár. Taký vám dáva šancu vyhrať zápas a on to dnes večer opäť urobil.“

Anthony Duclair, útočník Panthers: „Súčasťou nášho zápasového plánu bolo, aby sme zostali mimo trestnej lavice. Ich presilovky sú smrteľné.“

Hviezdy duelu: 1. A. Vasilevskij, 2. N. Kučerov, 3. C. Perry (všetci TBL)

COLORADO – ST. LOUIS 3:2 PP (stav série: 1-0)

Otvárací zápas série 2. kola play-off medzi Coloradom a St. Louis rozhodovalo až predĺženie. V jeho deviatej minúte rozhodol o výhre nasadeného tímu 3:2 obranca Josh Manson. V normálnom hracom čase sa presadili Valerij Ničuškin a Samuel Girard, ktorí otočili z 0:1 na 2:1. Manson zaznamenal aj asistenciu, Gabriel Landeskog si ich pripísal dve. Darcy Kuemper sa vrátil do brány zo zranenia a kryl 23 striel. Viac práce mal Jordan Binnington, ktorý predviedol 51 zákrokov, vrátane 12 v nadstavenom čase. Ten vynútil Jordan Kyrou počas presilovky v 57. minúte. Ryan O’Reilly stav zápasu otváral, aby tak skóroval v piatom zápase po sebe a vyrovnal tím klubový rekord Joea Mullena a Phila Roberta. Druhý duel sa odohrá opäť v Denveri. Na pláne je vo štvrtok. Avalanche momentálne ťahajú proti Blues osemzápasovú sériu výhier v play-off. Začala ešte v roku 2001.

Mansonov víťazný gól:

Gabriel Landeskog, útočník Avalanche: „Boli sme húževnatí. Zdôrazňovali sme, aby sme pokračovali v hraní, aby sme pokračovali v tom, čo sme robili. Tvorili sme toho veľa a bola to len otázka času. Podarilo sa nám ich obklopiť a Manson to poslal do horného rohu.“

Colron Parayko, obranca Blues: „(Binnington) chytal neuveriteľne, dal nám dnes šancu na výhru. Oni majú dobrý tím. Sú rýchli. Aj my máme dobrý tím. Boli sme ním celú sezónu. Očakávam, že v tejto sérii bude veľa tesných zápasov.“

Hviezdy duelu: 1. J. Manson (COL), 2. J. Binnington (STL), 3. V. Ničuškin (COL)

E. Černák (TBL) 10:25 0 0 0 0 0 1 1