28. 03.
29. 03.
«

Tampa má aj vďaka gólu Černáka mečbal, Carolina nie. Vyhrali aj Oilers

V nedeľu sa v rámci druhého kola play-off NHL odohrali až tri zápasy. Z výhier sa tešili Oilers, Rangers a Lightning, ktorým k zisku postupových mečbalov pomohol aj Erik Černák.

Odporúčame:
Sekcia Play-off 2022

Východná konferencia

TAMPA BAY – FLORIDA 5:1 (stav série: 3-0)

Erik Černák strelil svoj prvý gól v tohtoročnom play-off, aby pomohol Tampe k výhre 5:1 nad Floridou v treťom zápase série druhého kola, po ktorej obhajca titulu vedie už 3:0 na zápasy. Slovenský obranca v úvode druhej tretiny posielal Lightning do vedenia 2:1. Skóre stretnutia otvoril Corey Perry, ktorý ako šiesty aktívny hráč ligy dosiahol svoj 50. gól v play-off. Steven Stamkos zvyšoval na 3:1 a neskôr strelou do prázdnej brány aj na 5:1. Nikita Kučerov sa medzitým tiež trafil do prázdnej brány a zápas opúšťal aj s troma asistenciami. Andrej Vasilevskij čelil 34 strelám, z ktorých ho prekonal len Sam Reinhart. Ukončil sériu 25 nevyužitých presiloviek Panthers od začiatku play-off. Aleksander Barkov mal 12 streleckých pokusov a šesť striel na bránu, ale nakoniec zaznamenal štyri mínusové body. Sergej Bobrovskij inkasoval tri góly z 34 striel. Černák v nedeľu odohral zhruba 19 a pol minúty a okrem víťazného gólu si pripísal aj dva plusové body, dve strely, tri bloky a štyri bodyčeky. „Blesky“ sa pokúsia zaistiť si účasť vo finále Východnej konferencie už v pondelok, kedy budú hostiť zápas číslo štyri. Vstúpia doň s päťzápasovou víťaznou sériou.

Jon Cooper, tréner Lightning: „Teší nás to, čo sa deje, ale viete, ešte sme nič nedokázali. Vyhrali sme len pár zápasov, ale séria ešte neskončila. A pokiaľ si neodškrtnete to štvrté víťazstvo, nie je tu nič, nad čo by ste si mohli sadnúť a vydýchnuť si. Približujeme sa k tomu, ale sme ešte ďaleko od konca.“

Andrew Brunette, tréner Panthers: „Oni majú viac vôle – blokujú strely, kým my ani nie. Manažujú rôzne situácie a myslím si, že aj my to robím slušne. Oni však majú o trochu viac vôle. Keď je tam voľný puk, oni oň bojujú viac ako my. Chcú ho o trochu viac. “

Hviezdy duelu: 1. A. Vasilevskij, 2. N. Kučerov, 3. R. McDonagh (všetci TBL)

NY RANGERS – CAROLINA 3:1 (stav série: 1-2)

Igor Šesťorkin predviedol 43 zákrokov, aby položil základy dôležitého víťazstva Rangers 3:1 nad Carolinou, ktorým sa jeho tím podarilo znížiť stav série druhého kola play-off na 1:2 na zápasy. Mika Zibanejad zaznamenal gól a asistenciu, Chris Kreider svojím šiestym gólom v play-off a 30. v kariére vo vyraďovacích bojoch (viac ich v histórii tímu strelil len Rod Gilbert - 34) rozhodol o výhre. Skóroval aj Tyler Motte, ktorý uzavrel skóre gólom do prázdnej brány. Nino Niederreiter znížil na 1:2 a Antti Raanta urobil 30 zákrokov. Hurricanes majú v play-off bilanciu doma 6-0, ale u súperov 0-4. Štvrtý zápas série sa odohrá v utorok opäť v New Yorku.

Po konci zápasu sa strhla mela:

Gerard Gallant, tréner Rangers: „Cítili sme, že dnes večer vyhráme tento zápas. Náš brankár bol v prvej polovici zápasu mimoriadny. Urobil niekoľko veľkých, kľúčových zákrokov, ale myslím si, že sme aj hrali dosť dobre na to, aby sme vyhrali.“

Rod Brind’Amour, tréner Hurricanes: „Mali sme určite naše príležitosti na to, aby sme vyhrali tento zápas. Vo väčšine večerov by som takýto výkon bral. Mali sme dosť dobré šance, áčkové. Nevyužili sme presilovky, keď sme to potrebovali, a oni áno.“

Hviezdy duelu: 1. I. Šesťorkin, 2. M. Zibanejad, 3. C. Kreider (všetci NYR)

EDMONTON – CALGARY 4:1 (stav série: 2-1)

Evander Kane strelil v druhej tretine čistý hetrik, aby Edmonton zdolal Calgary 4:1 v treťom zápase série druhého kola play-off, po ktorom sa po prvýkrát „olejári“ ujali vedenia v sérii. Zach Hyman otvoril v druhej tretine skóre. Leon Draisaitl v nej nazbieral štyri asistencie, Connor McDavid tri. Pre kapitána Edmontonu išlo o šiesty viacbodový zápas po sebe - už len dva m chýbajú k rekordu Waynea Gretzkyho. Dokopy má na konte už 23 bodov. Mike Smith urobil 31 zákrokov a ako jediný ho prekonal Oliver Kylington v 56. minúte. Na štyri a štvrť minúty musel bránu opustiť po tom, čo do neho za bránou vrazil Milan Lucic. Ten za to poputoval predčasne do spŕch. Mikko Koskinen nečelil ani jednej strele. Jacob Markström inkasoval štyri góly z 34 striel a na začiatku tretej tretiny ho nahradil Dan Vladař, ktorý urobil šesť zákrokov. Markström mal najviac práce v prvej tretine, v ktorej Oilers prestrieľali Flames 21:7. Zápas číslo štyri sa odohrá opäť v Edmonton. Naplánovaný je na utorok.

McDavid ukázal opäť svoju šikovnosť:

Jay Woodcroft, tréner Oilers: „Je zrejmé, že (McDavid, Draisaitl a Kane) urobili niekoľko mimoriadnych akcií pri tých góloch, ale ja by som poukázal na ich bránenie. Hovoril by som o tom, ako napádali a bránili. Keď naši najlepší hráči idú príkladom v bránení a ukazujú, ako by mala vyzerať naša hra po celom klzisku, robí to z nás lepší tím.“

Darryl Sutter, tréner Flames: „Myslím si, že máme veľa mladíkov, ktorí ešte neboli v takejto situácii a boli tou atmosférou zastrašení. Oilers v tomto kole doma ešte nehrali a čakali sme, že vyjdú na nás tvrdo a budú hrať cieľavedomý hokej. A to aj urobili. Myslím si, že Marky v prvej tretine urobil tri alebo štyri zákroky, ktoré skóre udržali bezgólové. “

Hviezdy duelu: 1. E. Kane, 2. L. Draisaitl, 3. C. McDavid (všetci EDM)

E. Černák (TBL) 19:37 1 0 1 +2 0 2 4