28. 03.
29. 03.
«

Príprava: V akcii 7 Slovákov. Jeden asistoval, jeden skóroval

Druhý deň prípravy bol na zápasy i slovenskú účasť bohatší. Bodovo sa presadili dvaja Slováci.

Z gólu sa v druhý deň prípravy tešil útočník Pavol Regenda, ktorý pomohol k výhre Anaheimu 3:2 nad Arizonou, keď vyrovnával stav na 1:1.Pripísal si aj plusový bod a tri strely. Útočník Miloš Kelemen tentoraz nebodoval a zo zápasu si odniesol mínusový bod a menší trest za nedovolené bránenie.

Do bodovania sa zapísal aj obranca Samuel Kňažko, ktorý zaznamenal jednu asistenciu pri výhre Columbusu 5:1 nad Pittsburghom. V akcii strávil 18 minút a 17 sekúnd, pričom dve minút absolvoval v oslabení. Zaznamenal aj jednu strelu a tri bloky – najviac z tímu.

Obranca Martin Fehérváry pri prehre Washingtonu s Buffalom 3:4 po predĺžení odohral 21 minút a 55 sekúnd s dvoma strelami na bránu, dvoma blokmi a deviatimi bodyčekmi, s ktorým s prehľadom viedol zápas. Hral v oslabeniach aj presilovkách.

Útočník Servác Petrovský sa tešil z výhry Minnesoty 3:2 po predĺžení nad Coloradom. Odohral 8 minút a 46 sekúnd s jednou strelou na bránu a jedným bodyčekom.

Útočník Adam Ružička odohral 18 minút a12 sekúnd pri výhre Calgary nad Vancouverom 3:2 po predĺžení. Pripísal si plusový bod, bodyček, päť striel na bránu a 59% úspešnosť na buly. Martin Pospíšil v nedeľu nehral.

Los Angeles zdolalo San Jose 3:2 po predĺžení a zo Slovákov z organizácie Kings bol v akcii útočník Martin Chromiak, ktorý počas 13 minút a 21 sekúnd v akcii zaknihoval mínusový bod, strelu na bránu a bodyček. Zahral si v presilovkách aj oslabeniach.

Výsledky

Pittsburgh – Columbus 3:2 PP (0:0, 1:2, 1:0, 1:0)
Brankári: DeSmith (12/13), Lindberg (14/15) – Cajan (12/13), Lalonde (19/21); Góly: 27. Lizotte (Gruden, Devane), 60. Andonovski (Poulin, Puustinen), 62. Zucker (Pettersson, Rakell) – 24. Neal (Roslovic), 33. Blankenburg (Marčenko, Rask)

Washington – Buffalo 3:4 PP (1:0, 1:2, 1:1, 0:1)
Brankári: Fucale (15/17), Shepard (9/11) – Luukkonen (24/27); Góly: 5. Mantha (Gustafsson), 30. Sheary (Protas, Dowd), 46. Snively (Lorio, Leason) – 25. Cozens (Peterka, Pilut), 30. Kozak (Sheahan, Priskie), 59. Quinn (Murray, Cozens), 62. Hinostroza (Pilut, Asplund)

Minnesota – Colorado 3:2 PP (0:0, 2:0, 0:2, 1:0)
Brankári: Fleury (12/12), Wallstedt (11/13) – Annunen (33/36); Góly: 26. Kaprizov (Hartman), 38. Addison (Kaprizov, Rossi), 61. Hartman (Rossi, Dumba) – 44. Smallman (Smith, Englund), 46. Bowers (Ranta)

Anaheim – Arizona 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Brankári: Dostál (24/26) – Vejmelka (15/18), Thornton (6/6); Góly: 8. O’Brien (Fischer, Timmins), 59. Fischer – 16. Regenda (Grimaldi, Lundeström), 19. Luneau (Lundeström, Grimaldi), 36. Lundeström (Grimaldi, Luneau)

Edmonton – Winnipeg 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Brankári: Skinner (19/19), Pickard (10/10) – Rittich (22/26); Góly: 1. Niemelainen (Malone), 51. Hamblin (Demers, Philp), 55. McLeod (Foegele, Puljujärvi), 55. Holloway (Bouchard)

Columbus – Pittsburgh 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Brankári: Merzlikins (20/20), Greaves (13/14) – Tokarski (27/32); Góly: 8. Danforth (Christiansen, Voráček), 29. Laine (Peeke, J. Gaudreau), 30. Voráček (Danforth, J. Gaudreau), 34. Nyquist (Voráček, Kňažko), 57. Danforth (Gaudreau, Boqvist) – 49. Frasca (Heinen, St. Ivany)

San Jose – Los Angeles 3:2 PP (1:0, 0:0, 1:2, 1:0)
Brankári: Kahkonen (43/45) – Quick (17/18), Villalta (11/13); Góly: 7. Kunin (Hertl, Meier), 50. Meier (Benning, Hertl), 64. Couture (Karlsson, Labanc) – 41. Grundström (Clarke, Lemieux), 58. Lizotte (Grundström)

Vancouver – Calgary 2:3 PP (0:1, 0:1, 2:0, 0:1)
Brankári: Martin (23/25), Silovs (19/20) – Wolf (26/28); Góly: 49. Podkolzin (Myers, Garland), 59. Garland (Pettersson, Kuzmenko) – 13. McLain (Pettersen, Jones), 39. Jones (McLain, Desimone), 64. Stone (Phillips, Pelletier)

Calgary – Vancouver 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Brankári: Vladař (15/15), Dansk (4/4) – Delia (21/24), DiPietro (6/7); Góly: 24. Huberdeau (Hanifin, Andersson.), 26. Eakin (Poirier, Backlund), 32. Coleman (Backlund, Dube), 60. Sutter (Duehr, Bishop)

Colorado – Vegas 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Brankári: Georgiev (12/13), Johansson (10/10) - Hutchinson (13/13), Patera (14/16); Góly: 41. Beaucage (MacDonald, Malcev), 54. Compher (Rodrigues, Cogliano), 59. Byram – 20. Cotter (Roy, Dorofeyev)