28. 03.
29. 03.
«

Príprava: Halák kapituloval len raz, Regenda opäť bodoval, Nemec debutoval

V utorok sa v kanadsko-americkej NHL odohralo až 11 prípravných zápasov. V akcii boli piati Slováci.

Jaroslav Halák odchytal prvý zápas za Rangers a hoci za prvých 33 minút kryl 14 z 15 striel (93,3% úspešnosť zákrokov), jeho tím napokon prehral s Bostonom 2:3 po predĺžení. Zápas dochytal Louis Domingue.

Útočník Pavol Regenda zaznamenal asistenciu pri prehre Anaheimu 4:5 so San Jose. Odohral 17 minút a 8 sekúnd, vrátane vyše troch na presilovkách. Hral v druhom útoku s Jonesom a Grantom. Zaznamenal aj dve strely a jeden bodyček. Asistencia je jeho druhým bodom v príprave po góle.

Premiéru v príprave absolvoval obranca Šimon Nemec, ktorý sa tešil z výhry New Jersey 4:1 nad Islanders. Zaznamenal mínusový bod, jednu strelu a jeden blok. Odohral 20 minút a 37 sekúnd, z toho dve a pol minúty aj v presilovkách. Vyťažovanejší boli z obrancov len Dougie Hamilton a Ryan Pulock. Hral po boku Thomasa Hickeyho. Tomáš Tatar nehral.

Tampa Bay prehrala v prvom prípravnom zápase s Carolinou 1:5. V jej drese bol v akcii len obranca Erik Černák, ktorý odohral 17 minút a 44 sekúnd, z toho viac ako tri minúty v oslabeniach. Pripísal si mínusový bod.

Útočník Adam Ružička bol pri prehre Calgary 0:3 so Seattlom. Odohral pritom 19 minút a 23 sekúnd, z toho až sedem v presilovkách. Pripísal si dve strely a menší trest za podrazenie. Na buly mal 25% úspešnosť. Nastúpil v otváracej formácii s Connorom Zarym a Sonnym Milanom.

Dallas zdolal Arizonu 4:3 po predlžení, Slováci v akcii neboli.

Výsledky

Boston – Rangers 3:2 PP (0:1, 1:1, 1:0, 1:0)
Brankári: Swayman (24/26) – Halák (14/15), Domingue (19/21); Góly: 26. Greer (Studnicka, McLauglin), 47. Steen (Koppanen, Lindbolm), 62. Greer (Studnicka, Reilly) – 8. Fox (Trocheck, Vesey), 28. Lafreniere

Buffalo – Philadelphia 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Brankári: Anderson (8/9), Subban (12/12) – Grosenick (12/14), Ersson (7/7); Góly: 9. Biro (Rousek, Ljubuškin), 29. Biro (Tuch, Jokiharju) – 15. Konecny (Riemsdyk, Frost)

Carolina – Tampa Bay 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Brankári: Andersen (20/21) – Lagace (41/46); Góly: 32. Svečnikov (Kotkaniemi, Coghlan), 36. Stastny (Coghlan, Kotkaniemi), 45. Aho, 47. Jarvis, 59. Stromwall (Pederson, Coghlan) – 52. Namestnikov (Colton)

New Jersey – Islanders 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Brankári: Vaněček (13/14), Schmid (11/11) – Sorokin (9/12), Schneider (13/14); Góly: 16. Šarangovič (Marino, Zetterlund), 17. Hamilton (Siegenthaler, McLeod), 21. Hughes (Holtz, Palát), 38. Haula (Wood, Mercer) – 9. Sošnikov (Dufour)

Pittsburgh – Detroit 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)
Brankári: Jarry (5/7), DeSmith (10/14) – Brattstrom (19/20), Cossa (12/13); Góly: 2. McGinn (Pettersson), 34. Rust (Zucker) – 16. Kubalík (Hronek, Rasmussen), 21. Zadina (Rasmussen), 26. Söderblom (Berggren, Czarnik), 27. Kampfer (Zadina), 43. Spezia (Worrad, Määttä), 51. Kubalík

Dallas – Arizona 4:3 PP (1:1, 2:1, 0:1, 1:0)
Brankári: Wedgewood (10/12), Murray (9/10) - Prosvetov (17/20), Gillies (14/15); Góly: 15. Shea (Gardner, Kiviranta), 22. Kiviranta, 23. Marchment (Gleason, Faksa), 62. Marchment (Faksa, Miller) – 20. Gostisbehere (Maccelli, Moser), 22. Bjugstad (Chiasson, Timmins), 52. Koljačonok (Dauphin)

Winnipeg – Ottawa 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Brankári: Hellebuyck (24/27) – Sogaard (8/9), Mandolese (11/15); Góly: 14. Torgersson (Connor), 34. Eyssimont (Connor, Morrissey), 36. Torgersson (Limoges, Toninato), 40. Heinola (Lowry, Perfetti), 49. Connor (Ehlers) – 15. Reinhardt, 28. Motte (Pinto), 40. Pinto (Motte, Joseph)

Chicago – St. Louis 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Brankári: Mrázek (9/10), Stalock (9/12) – Binnington (20/21), Žerenko (11/11) ; Góly: 39. Guttman (Robinson) – 3. O´Reilly (Schenn, Perunovich), 49. Faulk (O´Reilly), 52. Luce (O´Reilly, Kyrou), 57. Alexandrov (Kostin, Leddy)

Colorado – Minnesota 2:5 (0:2, 1:3, 0:0)
Brankári: Francouz (21/26) – Gustavsson (26/28), McIntyre (13/13); Góly: 21. Kaut – 7. Jost (Steel, Boldy), 16. Jost (Steel, Boldy), 35. Petan, 38. Firstov (Milne, Goligoski), 40. Duhaime (Šustr, Petan)

Seattle – Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Brankári: Grubauer (10/10), Hellberg (15/15) - Vladař (32/34); Góly: 33. Sprong (Dunn), 38. Schwartz (McCann, Olofsson), 60. Poturalski (Oleksiak, Soucy)

San Jose – Anaheim 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)
Brankári: Reimer (26/30) - Stolarz (24/29); Góly: 1. Gregor (Bonino, Kunin), 2. Reedy (Robins, Gadjovich), 18. Gusčin (Veronneau), 23. Gadjovich (Vlasic, Robins), 43. Veronneau (Gusčin, Agozzino) – 13. Drew (Kirkland, Gaucher), 29. Gawdin (Grimaldi), 31. Lopina (Hinds, Regenda), 59. Gawdin (Silfverberg, Shattenkirk)