25. 04.
26. 04.
«

Príprava: Regenda opäť skóroval, v akcii aj Kelemen, Slafkovský a Mešár + video

V stredu sa v NHL odohralo osem prípravných zápasov a v akcii boli aj štyria slovenskí zástupcovia.

Montreal prehral s Torontom 0:3 a boli pri tom aj jeho voľby z prvého kola tohtoročného draftu. Juraj Slafkovský zaznamenal mínusový bod, dva bodyčeky a štyri strely počas 17 minút a 23 sekúnd strávených v akcii. Filip Mešár odohral 12 a štvrť minúty a prezentoval sa blokom, bodyčekom a dvoma strelami. Prvý menovaný bol ľavým krídlom prvého útoku s Remom Pitlickom a Joelom Armiom, druhý ľavým krídlom tretieho útoku s Owenom Beckom a Mitchellom Stephensom. Obaja si zahrali aj v presilovkách.

Útočníci Pavol Regenda a Miloš Kelemen sa stretli vo vzájomnom súboji. Regenda svojím druhým gólom v prípade otváral skóre duelu, ktorý Anaheim vyhral 3:1. Odohral bez sekundy až 20 minút, aby bol najvyťažovanejším útočníkom Ducks. Pripísal si aj plusový bod, dve strely, blok a menší trest za sekanie. Zahral si vo všetkých herných situáciách. Kelemen odohral 14 minút a 49 sekúnd. Predviedol štyri bodyčeky, strelu a blok. Odohral aj dve minúty v oslabeniach.

Calgary bez slovenskej účasti zdolalo Edmonton 4:0, Columbus bez Samuela Kňazka Buffalo 4:1, Washington bez Martina Fehérváryho Philadelphiu 3:1. Los Angeles nastúpilo proti San Jose bez Slovákov. Vyhralo 3:1.

Výsledky

Columbus – Buffalo 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Brankári: Tarasov (9/10), Greaves (13/13) – Comrie (27/31); Góly: 9. Bemstrom (Svozil, Peeke), 14. Marčenko (Pyyhtia, Luoto), 48. Voráček (Fix-Wolansky, Roslovic), 57. Meyer (Richards, Gavrikov) – 24. Priskie (Quinn, Clague)

Philadelphia – Washington 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Brankári: Sandstrom (13/15), Ersson (11/12) – Lindgren (13/13), Fucale (7/8); Góly: 44. Hayes (Tippet) – 25. Brown (Nardella), 28. Strome (Nardella, Johansson), 57. Strome (Brown)

Toronto – Montreal 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Brankári: Murray (16/16), Kallgren (11/11) – Montembeault (14/15), Poulin (12/14); Góly: 7. Robertson (Giordano, Murray), 40. Malgin (Kerfoot, Steeves), 57. Abruzzese (Nylander, Malgin)

Detroit – Chicago 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Brankári: Nedeljkovic (8/10), Olkinuora (10/11) - Soderblom (31/33); Góly: 2. Erne (Soderblom, Edvinsson), 21. Erne (Suter, Lindstrom) – 1. Sikura (Khaira, Lafferty), 7. Reichel (Korchinski, Kurashev), 34. Khaira (Regula, Hayes), 60. Lafferty

Calgary – Edmonton 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Brankári: Markstrom (12/12), Wolf (9/9) – Pickard (16/17), Skinner (14/17); Góly: 27. Sutter (Backlund, Stone), 37. Stone (Sutter, Soloviov), 57. Weegar (Kadri, Soloviov), 60. Huberdeau (Toffoli, Hanifin)

Anaheim – Arizona 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Brankári: Dostál (28/29) - Vejmelka (20/23); Góly: 18. Regenda (Terry, Strome), 40. Strome (Zellweger, Vatrano), 49. Lundeström (McLaughlin, Fowler) – 31. Guenther (Fischer, McCartney)

San Jose – Los Angeles 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Brankári: Dell (16/17) - Villalta (12/15); Góly: 43. Grundström (Vilardi, Byfield) – 6. Bordeleau (Labanc, Meier), 33. Svečnikov (Šimek, Reedy), 59. Harrington

Vegas – Colorado 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)
Brankári: Thompson (25/26) - Georgiev (12/18), Johansson (9/10); Góly: 1. Karlssson (Whitecloud, Cormier), 11. Quinney, 23. Amadio (Karlsson, Whitecloud), 30. Cotter (Pachal, Whitecloud), 34. Kolesar (Cotter), 40. Korczak (Quinney, Kolesar), 55. Stephenson (Whitecloud, Cormier) – 45. Beaucage (Sompel, Meyers)