«

Príprava: Studenič si vylámal zuby na Hoferovi, v akcii aj Mešár + video

Jozef Struhár
02.10.2022

V sobotu sa v NHL odohralo deväť prípravných zápasov, v ktorých si zahrali aj dvaja slovenskí útočníci. Nebodovali.

Útočník Marián Studenič sa tešil z výhry Dallasu 5:2 nad St. Louis, ale do bodovania sa nezapísal. Zahral si s Tuftem a Damianim v druhom útoku. Pripísal si dva plusové body a jednu strelu na bránu. V zápase hranom v Kansas City sa hrací čas nezaznamenával.

Útočník Filip Mešár odohral 12 minút a 55 sekúnd pri prehre Montrealu 4:5 s Ottawou, o ktorej sa rozhodlo v predĺžení. V presilovkách odohral dve minúty. Zaznamenal dva plusové body a 44% úspešnosť na vhadzovaniach. Bol centrom tretieho útoku s Pazzettom a Ylonenom. Juraj Slafkovský nehral.

V ďalších zápasoch Slováci nenastúpili.

Výsledky

Boston – Philadelphia 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Brankári: Ullmark (21/21) – Sandstrom (2/2), Grosenick (20/23); Góly: 28. McLaughlin (Ahcan, Zacha), 52. McLaughlin (Bergeron, Frederic), 56. Beecher (Forbort), 58. Beecher (Wolff, Frederic)

Buffalo – Pittsburgh 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Brankári: Luukkonen (32/33) – Jarry (32/34); Góly: 33. Olofsson (Cozens, Krebs), 39. Thompson (Priskie), 60. Quinn (Thompson, Olofsson) – 59. Caggiuala (Puustinen, Kapanen)

Carolina – Florida 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Brankári: Andersen (7/10) – Knight (43/47); Góly: 7. Burns (Teravainen), 12. Svečnikov (Slavin, Nečas), 35. Nečas (Svečnikov, Bear), 49. Burns (Kaše, Slavin) – 21. Balcers (Tierney, Keppen), 25. Lomberg (Levtchi, Tierney), 30. Dalpe

Columbus – Washington 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Brankári: Merzlikins (34/35) – Lindgren (18/20); Góly: 13. Meyer (Kuraly, Olivier), 47. Činachov (Kuraly, Jiříček) – 8. Protas (Mantha, Gustafsson)

Ottawa – Montreal 5:4 PP (0:2, 2:1, 2:1, 1:0)
Brankári: Sogaard (11/14), Bibeau (1/2) – Primeau (29/34); Góly: 28. DeBrincat (Brannström), 36. Pinto (Giroux, Sanderson), 51. Joseph (Motte), 55. Pinto (Brassard, Giroux), 61. DeBrincat (Giroux, Pinto) – 17. Evans (Pitlick), 20. Evans (Matheson), 35. Pitlick (Ylönen, Barron), 51. Barron (Pezzetta)

St. Louis – Dallas 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Brankári: Hofer (22/27) – Oettinger (15/17); Góly: 47. Bučnevič (Tarasenko, Leddy), 55. Brown (Saad, Barbašov) – 18. Peterson (Kiviranta, Butcher), 19. Marchment (Stankoven, Butcher), 40. Shea (Butcher, Damiani), 48. Johnston (Marchment, Miller), 53. Olofsson

Winnipeg – Edmonton 2:3 SN (1:1, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1)
Brankári: Hellebuyck (25/27) – Skinner (33/35); Góly: 17. Perfetti (Dubois, Heinola), 49. Perfetti (Dubois, Heinola) – 15. Benson, 52. Demers (Holloway, Broberg), rozh. SN: Shore

Chicago – Detroit 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Brankári: Stalock (32/35) – Nedeljkovic (14/14), Cossa (7/7); Góly: 42. Vrána (Raymond), 52. Larkin (Raymond), 55. Raymond (Vrána, Seider)

Seattle – Vancouver 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Brankári: Grubauer (17/17) – Demko (22/25); Góly: 27. Beniers (McCann), 41. Wennberg (Bjorkstrand, Gourde), 48. Gourde (Wennberg), 58. Gourde (Wennberg, Soucy)