»
«

Správy z NHL

Vzácne: Svečnikov strelil dva hetriky v sezóne proti rovnakému tímu + video

Andrej Svečnikov sa vo štvrtok dočkal svojho druhého hetriku v sezóne. Ruský útočník ho opäť dosiahol proti Edmontonu, ktorý Carolina zdolala tentoraz pomerom 7:2.

Svečnikov najskôr otvoril skóre zápasu v poslednej minúte prvej tretiny. V strede druhej tretiny obnovoval dvojgólové vedenie a hetrik zavŕšil v 16. minúte tretej tretiny, aby stav upravil na 6:2.

Svečnikov strelil dva hetriky proti rovnakému súperovi v jednej sezóne ako druhý hráč histórie Hurricanes/Whalers po Samim Kapanenovi (1997/98), ktorému sa to zhodou okolností taktiež podarilo proti Edmontonu.

Dvadsaťdvaročný rodák z Barnaulu, ktorý pred touto sezónou v NHL trojgólový nebol, dosiahol vo štvrtok aj svoj jubilejný 100. gól v kariére – ako tretí hráč tímu to dokázal pred 23. narodeninami. Napodobnil Sebastiana Aha (121) a Jeffa Skinnera (115).

„Je určite špeciálne, že sa mi to podarilo doma a že som strelil môj 100. gól. Bolo to úžasné,“ povedal Svečnikov, ktorý má v tejto sezóne na konte 11 gólov a 17 bodov v 14 stretnutiach. Prvý hetrik strelil 20. októbra.