07. 02.
02:30info
«

Slafkovský bodoval a tešil sa z výhry nad Wrightom. Ten skóroval

V utorok sa v kanadsko-americkej NHL odohralo deväť zápasov. V akcii boli traja Slováci.

Wright skóroval, Slafkovský prispel k výhre

Juraj Slafkovský zaznamenal asistenciu, aby prispel k výhre Montrealu 4:2 nad Seattlom, ktorý kanadský klub zdolal po prvýkrát v histórii. Prsty mal vo víťaznom góle Josha Andersona, ktorý skóroval len sedem sekúnd po Coleovi Caufieldovi. Svoj prvý gól v NHL strelil Johnathan Kovacevic a presadil sa aj Rem Pitlick. Jake Allen urobil 31 zákrokov a prekonali ho Shane Wright a Jared McCann. Pre prvého menovaného išlo o prvý gól v kariére a dočkal sa ho hneď v prvom zápase po návrate z AHL. Philipp Grubauer opustil zápas s 12 zákrokmi. Slafkovský, ktorý bodoval v treťom zápase z posledných štyroch, ho neohrozil ani raz. Počas 12 minút a 34 sekúnd strávených na ľade zaznamenal aj plusový bod a bodyček.

Slafkovského asistencia bola súčasťou dvoch gólov za 7 sekúnd:

Hviezdy duelu: 1. C. Caufield (MTL), 2. J. Allen (MTL), 3. S. Wright (SEA)

NJD - CHI 3:0

Vaněček vychytal nulu proti Blackhawks

Vítek Vaněček urobil 24 zákrokov, aby s druhým čistým kontom v sezóne a ôsmym v kariére doviedol New Jersey k výhre 3:0 nad Chicagom. Skóre stretnutia otvoril Dougie Hamilton, ktorý potom asistoval pri góloch Nica Hischiera i Jespera Bratta. Jack Hughes si pripísal dve asistencie. Kým Devils vyhrali piaty zápas z posledných šiestich, v ktorých zakaždým bodovali, Blackhawks prehrali 10. zápas z posledných 11 a neskórovali v druhom zápase po sebe. Arvid Soderblom v ňom urobil 26 zákrokov. Raz ho ohrozil aj Tomáš Tatar, ktorý odohral 14 a pol minúty. Pripísal si aj jeden plusový bod. Jonathan Toews nehral pre chorobu.

Hviezdy duelu: 1. V. Vaněček (NJD), 2. D. Hamilton (NJD), 3. J. Hughes (NJD)

TBL - DET 2:4

Husso doviedol Detroit k výhre nad Tampou

Ville Husso urobil 44 zákrokov, vrátane 28 v tretej tretine, aby doviedol Detroit k výhre 4:2 nad Tampou Bay. Michal Rasmussen a Jonathan Berggren sa trafili do čierneho, Adam Erne a David Perron do prázdnej brány. Po dve asistencie si pripísali Andrew Copp a Filip Hronek. Steven Stamkos a Brayden Point strelili góly Lightning. Andrej Vasilevskij kapituloval dvakrát z 24 striel. V akcii nechýbal ani slovenský obranca Erik Černák počas 20 minút strávených na ľade urobil tri bodyčeky a prezentoval sa aj jednou strelou na bránu.

Hviezdy duelu: 1. V. Husso (DET), 2. A. Vasilevskij (TBL), 3. A. Cirelli (TBL)

PIT - CBJ 4:1

Crosby pomohol Penguins k výhre nad Blue Jackets

Sidney Crosby (aj Jevgenij Malkin) bol po chorobe Pittsburghu v utorok k dispozícii a dvoma gólmi mu pomohol zdolať Columbus 4:1. Bryan Rust zaznamenal gól a asistenciu, skóroval aj Teddy Blueger a dve asistencie si pripísal Jake Guentzel. K natiahnutiu víťaznej série na tri zápasy a bodovej na štyri pomohol s 38 zákrokmi aj Tristan Jarry. Recept na neho našiel len Johnny Gaudreau, ktorý otváral skóre zápasu. Elvis Merzlikins, ktorý sa vrátil zo zranenia, ho opustil s 30 zákrokmi. Blue Jackets prehrali piaty zápas z posledných šiestich a vo vzájomných zápasoch s Penguins neuspeli už v siedmom zápase po sebe.

Hviezdy duelu: 1. S. Crosby (PIT), 2. B. Rust (PIT), 3. T. Blueger (PIT)

OTT - LAK 2:5

Arvidson, Copley pomohli Kings k triumfu nad Senators

Viktor Arvidson strelil dva góly a Los Angeles porazilo Ottawu 5:2. Svoju prvú výhru v NHL od 19. marca 2019 vychytal Pheonix Copley, ktorý zastavil 31 striel. Skórovali aj Matt Roy, Mikey Anderson a Kevin Fiala, ktorý pridal aj asistenciu. Tri nazbieral Anže Kopitar, dve Sean Durzi. Pri návrate zo zranenia asistoval aj Alex Iafallo. Kings strelili štyri góly už v prvej tretine. Cam Talbot nakoniec inkasoval päť gólov zo 14 striel predtým, ako bránu prenechal Antonovi Forsbergovi. Ten zastavil zvyšných 14 striel. Thomas Chabot zaznamenal gól a asistenciu, Drake Batherson gól a Tim Stützle dve asistencie.

Hviezdy duelu: 1. V. Arvidsson (LAK), 2. A. Kopitar (LAK), 3. K. Fiala (LAK)

NYI - STL 4:7

Blues si na Long Islande ukončili sériu prehier

St. Louis takmer prišlo o celý štvorgólový náskok, no nakoniec odolalo a Islanders zdolalo 7:4 aby si ukončilo štvorzápasovú sériu prehier. Noel Acciari strelil dva góly (druhý do prázdnej brány), Josh Leivo zaznamenal gól a asistenciu a po góle pridali aj Ivan Barbašov, Ryan O’Reilly a Robert Thomas (prázdna brána). Justin Faulk dvakrát asistoval a Thomas Greiss kryl 36 striel. Prekonali ho Hudson Fasching, Jean-Gabriel Pageau a dvojbodoví Noah Dobson so Zachom Parisem. Iľja Sorokin inkasoval päť gólov z 26 striel a jeho tím si pripísal tretiu prehru z posledných štyroch zápasov. Duel pre zranenie nedohral Adam Pelech. Návrat na Long Island zažil Nick Leddy.

Acciari a Parayko skórovali v rozmedzí 13 sekúnd:

Hviezdy duelu: 1. J. Leivo (STL), 2. J. Faulk (STL), 3. N. Dobson (NYI)

WPG - FLA 5:2

Connor, Scheifele pomohli k výhre nad Panthers

Trojbodový Kyle Connor a Mark Scheifele skórovali dvakrát, Pierre-Luc Dubois nazbieral tri asistencie a Winnipeg zdolal Floridu vedenú jeho bývalým trénerom Paulom Mauriceom 5:2. Piati výhru z posledných šiestich zápasov pečatil gólom do prázdnej brány Adam Lowry, Connor Hellebuyck k nej pomohol 39 zákrokmi. V jeho 400. zápase kariéry ho prekonali Carter Verhaeghe a Zac Dalpe. Spencer Knight inkasoval tri góly z 15 striel a Segrej Bobrovskij následne kryl 14 striel z 15. Maurice sa vrátil do Winnipegu po prvýkrát od svojej rezignácie, ktorú podal 17. decembra 2021. Jets viedol v 600 zápasoch.

Hviezdy duelu: 1. M. Scheifele (WPG), 2. K. Connor (WPG), 3. P. Dubois (WPG)

DAL - TOR 0:4

Marner opäť bodoval, Murray vynuloval Stars

Mitch Marner vylepšil klubový rekord, keď bodoval v 20. zápase po sebe – prihrával na víťazný gól Johna Tavaresa pri triumfe Toronta 4:0 nad Dallasom. Do streleckej listiny sa zapísali aj dvojbodový Auston Matthews, Rasmus Sandin a Alexander Kerfoot, ktorý uzavrel skóre gólom do prázdnej brány. Svoje prvé čisté konto v drese Maple leafs vychytal Matt Murray, ktorý zneškodnil všetkých 44 striel. Jeho náprotivok, Jake Oettinger, kryl 25 z 28 striel. O svoju bodovú sériu prišiel po 18 zápasoch Jason Robertson. Po prvýkrát v histórii sme videli súboj dvoch hráčov, ktorí ťahali minimálne 18-zápasové bodové série. Duel nedohral pre zranenie hosťujúci Victor Mete. Toronto vyhralo šiesty zápas z posledných siedmich a bodovali v 12. zápase po sebe (9-0-3). Dallas prišiel o trojzápasovú bodovú sériu.

Marner si takto natiahol rekordnú sériu:

Hviezdy duelu: 1. M. Murray (TOR), 2. A. Matthews (TOR), 3. M. Marner (TOR)

ANA - CAR 4:3 PP

Ducks si ukončili sériu prehier, Strome rozhodol v predĺžení

Ryan Strome skóroval v druhej minúte predĺženia, aby Anaheim zdolal Carolinu 4:3 po tom, čo trikrát neudržal vedenie. Ukončiť šesťzápasovú sériu prehier pomohli gólmi aj Adam Henrique, Max Comtois a Brett Leason. John Gibson kryl 34 striel a puk vyberal z brány po góloch Bradyho Skjeia, Sebastiana Aha a Jordana Staala. Piotr Kočetkov urobil 26 zákrokov. Hurricanes prišli o štvorzápasovú víťaznú sériu, ale bodovali v šiestom zápase po sebe.

Hviezdy duelu: 1. R. Strome (ANA), 2. M. McTavish (ANA), 3. S. Aho (CAR)

E. Černák (TBL) 20:01 0 0 0 0 0 1 3
T. Tatar (NJD) 14:32 0 0 0 +1 0 1 0
J. Slafkovský (MTL) 12:34 0 1 1 +1 0 0 1