29. 03.
30. 03.
«

Bruins vyhrali Winter Classic, hviezdou ceremoniálu bol aj Chára + video

V pondelok sa v NHL odohrali tri zápasy a tým najsledovanejším bol hneď ten prvý – zápas Winter Classic.

BOS - PIT 2:1

DeBrusk rozhodol o výhre vo Winter Classic

Jake DeBrusk strelil dva góly v tretej tretine, aby otočil stav tohtosezónneho Winter Classic, v ktorom domáci Boston zdolal pred 39 243 divákmi Pittsburgh 2:1. K druhej výhre z posledných troch zápasov pomohol Linus Ullmark 26 zákrokmi. Ako jediný na neho našiel recept Kasperi Kapanen, ktorý v druhej tretine otvoril skóre. Penguins nakoniec prehrali piaty zápas po sebe. V zápase sa im zranil aj brankár Tristan Jarry, ktorý kryl všetkých osem striel predtým, ako ho v 16. minúte nahradil Casey DeSmith. Ten urobil 19 zákrokov. Bruins bodovali v domácom zápase aj v 22. zápase sezóny (19-0-3) – prekonali tak svoj klubový rekord z ročníka 1973/74. V posledných 11 dueloch majú bilanciu 8-0-3. Duelu predchádzal ceremoniál prvého buly/nadhodu, ktorého sa zúčastnili miestne hokejové legendy Zdeno Chára, Bobby Orr a Johnny Bucyk, ako aj miestne bejzbalové ikony Jason Varitek a Tim Wakefield. Duelu sa nezúčastnil hviezdny obranca Penguins Kris Letang, ktorého trápi zranenie dolnej často tela a vrátil sa domov do Montrealu po úmrtí otca.

Predzápasového ceremoniálu sa zúčastnil aj Zdeno Chára:

Hviezdy duelu: 1. J. DeBrusk (BOS), 2. L. Ullmark (BOS), 3. B. Marchand (BOS)

COL - VGK 2:3

Roy rozhodol o výhre nad Coloradom

Nicolas Roy strelil dva góly, vrátane víťazného, aby Vegas zdolalo Colorado 3:2 a vyhralo druhý zápas po sebe. Skóroval aj Michael Amadio, zatiaľ čo Logan Thompson urobil 27 zákrokov. Prekonali ho dvojbodoví Nathan MacKinnon, ktorý otvoril skóre, a Mikko Rantanen, ktorý ho uzavrel. Artturi Lehkonen dvakrát asistoval a Alexandar Georgiev predviedol 25 zákrokov. Avalanche prehrali štvrtý zápas po sebe.

Hviezdy duelu: 1. M. Rantanen (COL), 2. N. Roy (VGK), 3. N. MacKinnon (COL)

ANA - PHI 1:4

Ersson siahal po prvej nule v kariére

Samuel Ersson bol blízko k svojej prvej nule v NHL, no nakoniec s 28 zákrokmi doviedol Philadelphiu k výhre 4:1 nad Anaheimom. Natiahnuť víťaznú sériu na tri zápasy pomohli gólmi Joel Farabee, Morgan Frost, Travis Konecny a Scott Laughton. Farabee a Konecny pridali aj po asistencii, dve si pripísali Kevin Hayes a Noah Cates. John Gibson urobil 29 zákrokov a jediný gól Ducks strelil 40 sekúnd pred koncom zápase Ryan Strome. Ersson vyhral svoje prvé tri zápasy v NHL, čo dokázal ako štvrtý brankár v klubovej histórii. Dokázali to aj Bob Froese (8, 1982/83), Antero Nittymaki (5, 2003/04-2005/06) a Ron Hextall (4, 1986/87).

Hviezdy duelu: 1. S. Ersson (PHI), 2. T. Konecny (PHI), 3. T. Zegras (ANA)