21. 04.
«

Juniori

Memorial Cup 2023: O osude slovenskej nádeje rozhodla dráma

Vo štvrtok sa na prestížnom Memorial Cupe odohral zápas, ktorý rozhodol o súperovi Seattlu v semifinále. Nanešťastie, znamenal stopku pre slovenského zástupcu.

Kamloops - Peterborough 4:5 PP (3:1, 1:3, 0:0, 0:1)

Góly: 12. Stankoven (Levis, Bairos), 13. Zellweger (Kuefler, Bankier)(PP), 18. Brunicke, 25. Bairos (Seminoff) - 8. Lockhart (Dubois, Lefebvre), 28. Othmann, 38. Mayer (Lockhart, Dubois)(PP), 39. Zanetti, 71. Avon (Beck)
Brankári: Ernst (25/30) - Simpson (43/47)

Slovenský útočník Jakub Demek ani na druhý pokus Memorial Cup nezíska. Jeho Kamloops, hostiteľ turnaja, vo štvrtok nezužitkovalo vedenie 4:1 a nakoniec podľahlo Peterborough 4:5. O všetkom pritom v 11. minúte predĺženia rozhodol J.R. Avon. Skóre stretnutia otvoril dvojbodový Connor Lockhart, trojgólovú stratu následne zmazali v druhej tretine Brennan Othmann, Samuel Mayer a Brian Zanetti. Jax Dubois dvakrát asistoval a Michael Simpson zneškodnil 43 striel. Dvakrát ho ohrozil aj Demek, ktorý si z duelu odniesol mínusový bod. Z jeho spoluhráčov skórovali Logan Stankoven, Olen Zellweger, Harrison Brunicke a Logan Bairos, ktorý pridal aj asistenciu. Dylan Ernst urobil 25 zákrokov. Demek odohral na turnaji štyri zápasy, v ktorých zaznamenal gól a dve asistencie, ako dva mínusové body a dve trestné minúty. Bodoval len v prvom zápase proti Petes ešte v rámci skupinovej fázy turnaja.