Slováci v NHL
Znie to dobre: Mišiak má niečo spoločné s Bedardom. Jeho cieľ je jasný
Talentovaný slovenský útočník Martin Mišiak sa v nováčikovskom kempe tímu Chicago Blackhawks objavil s číslom 68. Nemá však niečo spoločné len s Jaromírom Jágrom.
Martin Mišiak wearing #68 with the #Blackhawks
He and Jaromír Jágr were born just about 6 hours away from each other, granted 32 years apart pic.twitter.com/6bx2uKYogu
— Mario Tirabassi (@Mario_Tirabassi) September 13, 2023
Generálny manažér Blackhawks Kyle Davidson žartoval, že Mišiak a Connor Bedard majú spoločnú jednu vec – obaja sú celkovými draftovými jednotkami. Slovák ňou bol na Import drafte CHL, na ktorom si ho vybral tím Erie Otters z OHL.
„Povedal som mu: ‘Je to trochu iné, draft OHL a draft NHL,’“ pousmial sa Mišiak podľa NBC Sports Chicago. „Neviem. Bol som trochu prekvapený, keď to povedal. Nie je to rovnaké, ale znie to dobre.“
Osemnásťročný mladík, ktorého Chicago draftovalo v druhom kole z 55. miesta, strávil minulý ročník v extraligových Nových Zámkoch a Youngstowne z USHL. V novej sezóne chce urobiť ďalšie pokroky vo svojom rozvoji v kanadskej juniorke. V lete sa zameral hlavne na zlepšenie sily a akcelerácie, no jeho cieľom pre nadchádzajúcu sezónu je zvýšenie jednej konkrétnej činnosti.
„Chcem strieľať veľa gólov,“ poznamenal Mišiak. „To je to, čo chce každý. Ak strieľate veľa gólov, váš tím vyhráva, takže dúfajme, že budem strieľať veľa gólov, hrať obojsmernú hru a pomáhať tímu k výhram. To je to najdôležitejšie. V tomto ročníku máme skutočne dobrý tím. Máme pred nami veľa práce, ale snáď sa budeme v tabuľke štverať nahor.“






















