02. 03.
22:00info
«

Fleury zažil špeciálny večer proti Penguins. Hetrikový Kane, rekordér Zibanejad

V NHL sa v piatok odohrali tri zápasy, v ktorých sa Slováci nepredstavili. Išlo o tesné stretnutia.

MIN - PIT 3:2

Fleury doviedol Wild k výhre nad Penguins

Marc-Andre Fleury urobil 33 zákrokov, vrátane 13 v tretej tretine, aby pomohol Minnesote k výhre 3:2 nad jeho bývalým tímom, Pittsburghom, s ktorým sa už v tejto sezóne a možno už ani v kariére už nestretne. Tridsaťdeväťročný veterán chytal po prvýkrát od 19. januára a zaknihoval svoju 189. výhru v zápasoch s 30 alebo viac zákrokmi. Vyrovnal tým Craiga Andersona na druhom mieste historického poradia za Robertom Luongom (226). „V tomto zápase bol veľkým rozdielom,“ poznamenal tréner John Hynes. Wild v piatok dvakrát prišli o vedenie, ale na gól Kirilla Kaprizova z tretej tretiny už odpoveď neprišla. Pred ním skórovali aj Matt Boldy a Jonas Brodin. Všetci traja strelci si pripísali aj po asistencii. Reilly Smith a Sidney Crosby strelili góly Penguins, zatiaľ čo Alex Nedeljkovic urobil 27 zákrokov. Duel pre zranenie nedohral domáci útočník Marcus Foligno.

Fleuryho pred zápasom ocenili za 1000. zápas a 552. výhru:

Hviezdy duelu: 1. M. Fleury (MIN), 2. J. Brodin (MIN), 3. M. Boldy (MIN)

CHI - NYR 3:4 PP

Zibanejad rozhodol v predĺžení o výhre nad Blackhawks

Mika Zibanejad skóroval v tretej minúte predĺženia, aby Rangers zdolali Chicago 4:3 a natiahli obom tímom svoje série – oni vyhrali štvrtý zápas po sebe, súper prehral šiesty zápas v sérii. Alexis Lafreniere, Chris Kreider a Jonny Brodzinski skórovali v normálnom hracom čase, aby New York vstupoval do tretej tretiny s vedením 3:1. Kreider pridal aj asistenciu, dve si pripísal Adam Fox. Igor Šesťorkin urobil 28 zákrokov. V prvej tretine ho prekonal Alex Vlasic, v tretej zdramatizovali duelu Nick Foligno a Jason Dickinson. Philipp Kurashev asistoval pri posledných dvoch góloch a Petr Mrázek opustil duel s 31 zásahmi. Zibanejad strelil v nadstavenom čase už svoj ôsmy gól v drese „Bluehirts“, čím vytvoril nový klubový rekord. Prekonal Cecila Dillona, Bitcha Keelinga a Briana Leetcha. „Nebol to jeden z našich lepších výkonov, ale odchádzame s dvoma bodmi... Nejaké veci napravíme a budeme v ďalšom zápase lepší,“ povedal tréner Rangers Peter Laviolette.

Predĺženie:

Hviezdy duelu: 1. M. Zibanejad (NYR), 2. C. Kreider (NYR), 3. P. Kurashev (CHI)

ANA - EDM 3:5

Kane dosiahol hetrik pri výhre nad Ducks

Evander Kane skóroval niečo cez minútu pred koncom tretej tretiny do prázdnej brány, aby spečatil výhru Edmontonu 5:3 nad Anaheimom a dosiahol svoj desiaty hetrik v NHL, ôsmy v základnej časti. Z gólov sa tešil aj Zach Hyman a dvojbodový Leon Draisaitl, Connor McDavid nazbieral tri asistencie. Oilers vyhrali 17. zápas z posledných 18 aj vďaka 24 zákrokom Calvina Pickarda. Toho prekonali dvojbodový Cam Fowler a dvakrát Ryan Strome. Adam Henrique a Frank Vatrano dvakrát asistovali. John Gibson inkasoval dva góly z 21 striel a po druhej tretine ho pre zranenie dolnej časti tela nahradil Lukáš Dostál, ktorý kapituloval dvakrát z 10 striel. Ducks prišli o štvorzápasovú bodovú sériu (3-0-1) a s Edmontonom prehrali šiesty vzájomný zápas po sebe.