23. 04.
24. 04.
«

Nemec s najnižším časom v NHL, Slafkovský opäť bez bodu. Pospíšil atakoval osobný rekord

V utorok sa v NHL odohralo 12 zápasov a v tretine z nich si zahrali aj Slováci. Ani jeden z nich nebodoval, ale traja sa mohli aspoň tešiť z výhry.

Hischier štvorbodový pri výhre nad Sharks, Nemec tak málo ešte nehral

Nico Hischier zaznamenal gól a tri asistencie a Jack Hughes gól a dve asistencie, aby pomohli New Jersey k výhre 7:2 nad San Jose. Jesper Bratt zaregistroval gól a asistenciu, Timo Meier pri návrate do svojho bývalého pôsobiska dve asistencie. Po góle strelili Kevin Bahl, Colin Miller, Brendan Smith a Dawson Mercer. K druhej výhre z posledných troch stretnutí pomohol aj Nico Daws s 29 zákrokmi. V bráne domácich, ktorí prehrali štvrtý zápas po sebe, stáli obaja gólmani. MacKenzie Blackwood proti bývalému tímu kryl všetkých 13 striel predtým, ako utrpel zranenie. Kaapo Kahkonen od 18. minúty zápasu inkasoval sedem gólov z 32 striel. Sharks viedli po prvej tretine zásluhou gólu Nica Sturma. Skóre stretnutia uzavrel Justin Bailey. Devils tak strelili sedem gólov po sebe. Ani jeden bod sa nenalepil na Šimona Nemca, ktorý odohral len 15 minút a 23 sekúnd – ide o jeho nové kariérne minimum. Predošlé bolo 15:54 z 8. februára. Slovenský obranca zaznamenal plusový bod, strelu na bránu a dva bloky.

Dva góly Devils za 37 sekúnd:

Hviezdy duelu: 1. N. Hischier (NJD), 2. J. Hughes (NJD), 3. J. Bratt (NJD)

MTL - ARI 4:2

Canadiens si ukončili sériu prehier výhrou nad trápiacou sa Arizonou

Sam Montembeault urobil 36 zákrokov, aby doviedol Montreal k výhre 4:2 nad Arizonou, ktorou si kanadský tím ukončil päťzápasovú sériu prehier. Víťazný gól strelil v tretej tretine Tanner Pearson, pred ktorým skórovali aj Joel Armia a Josh Harris. Poistku do prázdnej brány ešte pridal Nick Suzuki. Armia a Harris pridali aj po asistencii, dve zaznamenal Jake Evans. Juraj Slafkovský nebodoval v štvrtom zápase po sebe a celkovo neodohral najlepší zápas. Počas 18 minút zaznamenal aj mínusový bod, strelu, štyri bodyčeky a dve zbytočné vylúčenia za nedovolené hru vysokou hokejkou. V jednom striedaní ho tréner Martin St. Louis nechal sedieť na lavičke a nasadil namiesto neho Joshuu Roya. Coyotes prehrali 13. zápas po sebe. Ich góly strelili Nick Bjugstad a Alex Kerfoot, ktorý hral vo svojom 500. zápase v kariére. Connor Ingram kapituloval trikrát z 20 striel.

Hviezdy duelu: 1. S. Montrembeault (MTL), 2. J. Harris (MTL), 3. M. Maccelli (ARI)

CGY - LAK 4:2

Šarangovič rozhodol o výhre nad Kings, Pospíšil nebodoval

Jegor Šarangovič strelil víťazný gól v strede tretej tretiny, aby Calgary vyhralo svoj štvrtý zápas po sebe, keď si poradilo s Los Angeles pomerom 4:2. Andrew Mangiapane a Blake Coleman sa trafili do čierneho, Mikael Backlund do prázdnej brány. Viacbodový bol z tímu len Chris Tanev, ktorý dvakrát asistoval. Jednu asistenciu si pripísal aj Jacob Markström, ktorý kryl 20 striel. Prekonali ho Phillip Danault a Kevin Fiala, ktorý zaznamenal aj asistenciu. Cam Talbot inkasoval tri góly z 36 striel. Slovenský útočník Martin Pospíšil ho neohrozil ani jednou strelou. S ôsmimi bodyčekmi však atakoval svoj osobný rekord z 16. decembra, kedy predviedol deväť „hitov“. Odohral 16 a pol minúty a pripísal si aj jeden mínusový bod.

Šarangovičov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. A. Mangiapane (CGY), 2. B. Coleman (CGY), 3. J. Šarangovič (CGY)

PHI - TBL 6:2

Flyers zdolali Lightning vďaka piatim gólom z tretej tretiny

Philadelphia strelila v tretej tretine päť gólov, aby nakoniec zdolala Tampu 6:2 a predišla tretej prehre v sérii. Do čierneho sa trafili Bobby Brink, Tyson Foerster, Travis Sanheim a Sean Walker, do prázdnej brány Noah Cates a Cam York. Foerster a Cates pridali aj po asistencii, dve si pripísal Morgan Frost. Samuela Erssona z 22 striel prekonali Nicholas Paul a Steven Stamkos. Andrej Vasilevskij kryl 25 z 29 striel. Slovenský obranca Erik Černák odohral 17 a pol minúty a predviedol jeden bodyček. Brandon Hagel zaznamenal asistenciu, aby bodoval v 14. zápase po sebe a vyrovnal druhú najdlhšiu bodovú sériu v klubovej histórii, ktorú ťahal Steven Stamkos v minulej sezóne. Duel sa musel v prvej tretine na desať minút prerušil pre výpadok elektrického prúdu.

Foerster pred skórovaním predviedol parádičku:

Hviezdy duelu: 1. T. Foerster (PHI), 2. N. Cates (PHI), 3. M. Frost (PHI)

DET - WSH 8:3

Red Wings si natiahli víťaznú sériu triumfom nad Capitals

Shayne Gostisbehere skóroval dvakrát, aby pomohol Detroitu natiahnuť víťaznú sériu na šesť zápasov triumfom 8:3 nad Washingtonom, ktorý prišiel o päťzápasovú bodovú sériu (4-0-1). Lucas Raymond zaregistroval gól a dve asistencie, po góle a asistencii si pripísali J.T. Compher, Dylan Larkin a Joe Veleno, po góle strelili aj Alex DeBrincat a Robby Fabbri. Patrick Kane a David Perron dvakrát asistovali, Alex Lyon kryl 18 striel. Prekonali ho Hendrix Lapierre, Michael Sgarbossa a Max Pacioretty. Charlie Lindgren inkasoval osem gólov z 31 striel. Kane bodoval v deviatom zápase po sebe.

Lapierre skóroval po skvelej prihrávke Ovečkina:

Hviezdy duelu: 1. S. Gostisbehere (DET), 2. L. Raymond (DET), 3. J. Compher (DET)

FLA - BUF 3:2

Tkachuk pomohol Floride k výhre nad Buffalom

Matthew Tkachuk sa vrátil do akcie a gólom a asistenciou pomohol Floride k výhre 3:2 nad Buffalom, ktoré prišlo o trojzápasovú víťaznú sériu. Brandon Montour strelil víťazný gól a predtým dvakrát asistoval. Skóroval aj Sam Bennett a Sergej Bobrovskij urobil 28 zákrokov. Panthers vyhrali ôsmy zápas z posledných deviatich. Dylan Cozens otvoril skóre, Tage Thompson ho uzavrel. Ukko-Pekka Luukkonen opustil duel s 34 zásahmi.

Hviezdy duelu: 1. B. Montour (FLA), 2. M. Tkachuk (FLA), 3. S. Bobrovskij (FLA)

TOR - VGK 2:6

Vegas ukončilo Torontu víťaznú sériu okrúhlou výhrou

Vegas vyhralo svoj 300. zápas od príchodu do NHL, keď zdolalo Toronto 6:2. Ukončilo tým vlastnú sériu troch prehier a súperovu sedemzápasovú sériu výhier. Jonathan Marchessault zaznamenal dva góly a asistenciu, Shea Theodore tri asistencie. Z gólov sa tešili aj Ivan Barbašov, Mason Morelli, Nicolas Roy a dvojbodový William Karlsson. Adin Hill čelil 30 strelám, z ktorých ho prekonali Tyler Bertuzzi a Ryan Reaves. Iľja Samsonov kryl 26 z 31 striel – druhý gól Marchessaulta padol do prázdnej brány. V tretej tretine bol zo zápasu vykázaný tréner Maple Leafs Sheldon Keefe, ktorý sa pohádal s rozhodcom Garrettom Rankom.

Hviezdy duelu: 1. W. Karlsson (VGK), 2. J. Marchessault (VGK), 3. S. Theodore (VGK)

MIN - CAR 2:3

Noesen rozhodol o výhre Hurricanes na ľade Wild

Stefan Noesen prelomil nerozhodný stav v tretej tretine, aby Carolina zdolala Minnesotu 3:2 a predišla tretej prehre v sérii. Hurricanes dvakrát prehrávali, ale odpovedať dokázali dvojbodový Jordan Staal a Andrej Svečnikov. Piotr Kočetkov kryl 28 striel, o tri viac ako Filip Gustavsson. Wild sa snažili o tretiu výhru v sérii, ale góly Connora Dewara a Jonasa Brodina na to nakoniec nestačili. Ryan Hartman asistoval pri oboch.

Hviezdy duelu: 1. J. Staal (CAR), 2. J. Brodin (MIN), 3. P. Kočetkov (CAR)

WPG - STL 4:2

Brossoit, Monahan pomohli Jets k výhre nad Blues

Laurent Brossoit urobil 36 zákrokov, aby položil základy výhry Winnipegu 4:2 nad St. Louis. Kyle Connor rozhodol o štvrtej výhre v sérii a siedmej z posledných ôsmich duelov, Sean Monahan pri návrate z choroby zaknihoval gól a asistenciu. Z gólu sa tešili aj Brenden Dillon a Alex Iafallo, dvakrát asistovali Josh Morrissey a Nikolaj Ehlers. Pavel Bučnevič a Brandon Saad strelili góly Blues, ktorí prehrali druhý zápas po sebe a štvrtý z posledných piatich. Joel Hofer ho opustil s 28 zásahmi.

Hviezdy duelu: 1. L. Brossoit (WPG), 2. J. Morrissey (WPG), 3. B. Dillon (WPG)

NSH - OTT 4:1

Josi, Nyquist a Saros doviedli Predators k šiestej výhre v sérii

Roman Josi zaznamenal dva góly a asistenciu, aby doviedol Nashville k výhre 4:1 nad Ottawou. Bola už šiesta v sérii. Z gólov sa tešili aj Michael McCarron a Gustav Nyquist, ktorý si pripísal aj dve asistencie. Juuse Saros predviedol 24 zákrokov a puk vyberal z brány len po góle Dreakea Bathersona. Joonas Korpisalo zastavil 32 striel pri druhej prehre Senators po sebe. Duel pre zranenia nedohrali hosťujúci Josh Norris a Travis Hamonic.

Hviezdy duelu: 1. R. Josi (NSH), 2. G. Nyquist (NSH), 3. J. Saros (NSH)

COL - DAL 5:1

MacKinnon si natiahol skvelú sériu pri výhre nad Stars

Nathan MacKinnon zaznamenal gól a asistenciu, aby si natiahol svoju bodovú sériu doma od začiatku sezóny na 29 zápasov. Zároveň prispel k výhre Colorada 5:1 nad Dallasom, ktorý prehral šiesty zápas z posledných siedmich. Stars viedli zásluhou Logana Stankovena, ale následne Jakea Oettingera z 27 striel prekonali Joel Kiviranta, Mikko Rantanen, Andrew Coglianbo, spomínaný MacKinnon a Artturi Lehkonen. Po asistencii pridali aj Cogliano, Lehkonen a Rantanen. Alexandar Georgiev pomohol k triumfu 33 zákrokmi. Naposledy ťahal doma dlhšiu sériu ako MacKinnon v ľubovoľnom období sezóny Mario Lemieux v sezóne 1995/96 – 31-zápasovú. Cale Makar zaznamenal asistenciu, aby s 308 bodmi vytvoril klubový rekord medzi obrancami.

Hviezdy duelu: 1. A. Georgiev (COL), 2. A. Cogliano (COL), 3. M. Rantanen (COL)

VAN - PIT 3:4 PP

Karlsson rozhodol v predĺžení o výhre nad trápiacimi sa Canucks

Pittsburgh prehrával 0:2 a 2:3, ale nakoniec si natiahol víťaznú sériu na tri zápasy, keď zdolal Vancouver 4:3 po predĺžení. Nadstavený čas vynútil dvojbodový Lars Eller a hrdinom sa v ňom stal Erik Karlsson. Rickard Rakell predtým dvoma gólmi zmazal dvojgólovú stratu. Na oba góly mu prihrával Sidney Crosby. Tristan Jarry čelil 35 strelám, z ktorých ho prekonali Nils Hoglander, v presilovke Brock Boeser a v oslabení J.T. Miller. Posledný menovaný zaknihoval aj asistenciu a v tretej sezóne po sebe pokoril métu 30 gólov. Thatcher Demko urobil 36 zákrokov, ale piatu prehru Canucks z posledných šiestich stretnutí neodvrátil. Crosby ako deviaty hráč v histórii NHL nazbieral 1000 bodov v hre v rovnovážnom počte hráčov na ľade. Potreboval na to 1246 zápasov. Rýchlejšie to dokázali len Wayne Gretzky (608), Marcel Dionne (1143) a Jaromír Jágr (1246).

Hviezdy duelu: 1. R. Rakell (PIT), 2. J. Miller (VAN), 3. S. Crosby (PIT)