20. 04.
21. 04.
«

AHL: Halák a Ružička prvými hviezdami

V nočných zápasoch AHL sa darilo slovenským hokejistom. Štefan Ružička a Jaroslav Halák boli po zápase ocenení najväčším možným vyznamenaním, keď sa stali prvými hviezdami zápasu.

Nádejný slovenský brankár Jaroslav Halák si v stretnutí Hamiltonu proti Manitobe udržal povesť skvelého brankára. Z 34 striel súpera zlikvidoval 33 a inkasoval iba jeden gól v štvrtej minúte stretnutia. Potom za svoj chrbát nepustil žiadny puk a dovolil tak svojmu tímu pomýšľať na víťazstvo. V predĺžení rozhodol zápas Lepierre z Hamiltonu, ktorý víťazstvo priniesol Bulldogs. Jaroslav Halák sa pravdepodobne stane súčasťou prvého tímu Hamiltonu aj po návrate Danisa a nižšie tréneri pošlú brankára Michauda. Skvelé Halákové výkony po zápase ocenili aj tým, že ho vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

Výraznejšie sa darilo aj Štefanovi Ružičkovi, ktorý sa v zápase Philadelphie s Torontom stretol s ďalšími dvomi slovenskými hráčmi. V zápase sa do kanadského bodovania zapísal iba on, keď strelil dva góly a na jeden prihrával. Oba góly dal v presilovke. prvý v 18. minúte a druhý v 33. minúte. Svojimi gólmi rozhodol o osude stretnutia a štatistiky si neskôr vylepšil ešte prihrávkou na Slaneyho gól. Philadelphia porazila Toronto Marlies 6:3, prvou hviezdou zápasu sa stal mladík Ružička.

Do kanadského bodovania sa zapísal aj center Igor Pohanka z Portlandu, ktorý strelil jeden gól. Portland vyhral zápas s Hershey 3:2 po predĺžení.