20. 04.
21. 04.
«

Marián Hossa sa stal prvou hviezdou zápasu

V desiatich nočných zápasoch sa na klziskách NHL predstavili jedenásti slovenskí hokejisti, z ktorých sa do kanadského bodovania dokázali zapísať dvaja.

Atlanta vo svojej Philips Arene hostila tím New York Islanders. V prvej tretine otváral skóre stretnutia Marián Hossa, ktorý strelil úvodný gól v oslabení. V druhej tretine zvyšoval na 2:0 Sutton, ktorému pekne prihrával opäť Hossa. Atlanta pokračovala v podobnom trende a „ostrovanom“ nedovolila otočiť skóre stretnutia. Atlanta vyhrala zápas 4:2. Po zápase bol za prvú hviezdu vyhlásený Marián Hossa, ktorý strávil na ľade cez dvadsať minút. Pred zápasom sa vzniesla menšia kritika na adresu Petra Bondru, ktorému už hrozí aj pobyt na tribúne. Po zranení a hlavne od olympijskej prestávky nehráva to, čo by od neho klub očakával. Atlanta ma stále šancu postúpiť do play off, na ôsmy Montreal stráca už iba jeden bod. „Tento zápas bol dôležitý,“ povedal po zápase Hossa, ktorého gól bol veľmi dôležitý a pekný. Za pukom vyštartoval brankár DiPietro, ale puk skončil najprv na hokejke slovenského rýchlika, ktorý brankára Islanders obkorčuľovala a puk poslal do prázdnej brány.

Do kanadského bodovania si bod zapísal aj slovenský obranca Washingtonu Ivan Majeský, ktorý prihrával na posledný gól Capitals v zápase na ľade Rangers. Washington zápas prehral 4:5. Majeský odohral niečo cez dvanásť minút.

NHL Ice:
Nils Ekman nenastúpil v zápase proti St. Louis, pretože jeho žena porodila vo štvrtok syna. ... Los Angeles nestrelilo viac ako tri góly od 12. februára. ... Modano dostihol Roenicka v počte strelených gólov Američanov. Modano aj Roenick ich majú na konte 483. V histórií sú na druhom mieste za Mullenom ... Kings odohrali 3000. zápas v základnej časti. ... David Aebischer nastúpil na svoj prvý zápas za Montreal. V zápase s Carolinou inkasoval päť gólov. V zápase chytali obaja švajčiarski brankári v NHL.