Sumáre
Capitals sa zlepšili a vyrovnali sériu. Dráma v Las Vegas
Vo štvrtok sa v NHL hrali dva zápasy druhého kola play-off, v ktorých domáce tímy chceli zareagovať na prehry z otváracích duelov sérií.
Sekcia play-off 2025 (pavúk, série)
Východná konferencia
WASHINGTON - CAROLINA 3:1 (séria: 1-1)Logan Thompson predviedol 27 zákrokov, vrátane 16 v tretej tretine, aby položil základy prvej výhry Washingtonu v sérii druhého kola play-off proti Caroline, ktorá je po dvoch zápasoch nerozhodná. O výhre 3:1 rozhodol prvý gól Johna Carlsona v tohtoročných vyraďovacích bojoch, ktorý padol v druhej minúte tretej tretiny počas presilovky po peknej prihrávke Toma Wilsona. Ten pridal poistku do prázdnej brány, aby bol jediným viacbodovým hráčom duelu. Jeho skóre otvoril v druhej minúte Conor McMichael. O jediný gól Hurricanes sa postaral Shayne Gostisbehere, ktorý znižoval na 1:2 počas presilovky v strede tretej tretiny. Frederik Andersen inkasoval dva góly z 20 striel. Jeho tím inkasoval v oslabení po prvýkrát v tomto play-off. Predtým úspešne ubránil 19 oslabení. Carlson strelil 10. víťazný gól v play-off v kariére, aby vytvoril nový klubový rekord medzi obrancami. Predošlý zdieľal so Scottom Stevensom. Séria sa teraz presťahuje do Raleigh, kde sa zápas číslo tri odohrá v sobotu. Carolina doma v tohtoročnom play-off vyhrala všetky tri zápasy.
Wilsonov víťazný gól:
Rod Brind’Amour, tréner Hurricanes: „ Určite sme nehrali skvele, to je jasné, a treba uznať, že Washington zahral oveľa lepší zápas. Zabrali. Vedeli sme, že to takto bude. Nie je to prekvapenie. Musíme sa zregenerovať a ísť ďalej.“
Hviezdy duelu: 1. T. Wilson (WSH), 2. L. Thompson (WSH), 3. J. Carlson (WSH)
Západná konferencia
VEGAS - EDMONTON 4:5 PP (séria: 0-2)Leon Draisaitl skóroval po prihrávke Connora McDavida v 16. minúte predĺženia, aby rozhodol o výhre Edmontonu 5:4 nad Vegas v druhom zápase série druhého kola play-off, po ktorom sa kanadský tím vráti domov s vedením 2:0 na zápasy a šesťzápasovou víťaznou sériou. Oilers v zápase prehrávali, ale v druhej tretine skórovali Jake Walman, dvojbodový Vasilij Podkolzin a Darnell Nurse, aby sa ujali dvojgólového vedenia. To ešte v tretej tretine obnovil Evander Kane. Viktor Arvidsson a Ryan Nugent-Hopkins dvakrát asistovali, zatiaľ čo Calvin Pickard kryl 28 striel. Victor Olofsson v presilovke a dvojbodový navrátilec Alex Pietrangelo vynútili v tretej tretine nadstavený čas. Pre Olofssona išlo o druhý presilovkový gól v zápase, v ktorom pridal aj asistenciu. Skóroval aj William Karlsson, Jack Eichel nazbieral tri asistencie, Mark Stone dve. Adin Hill opustil duel s 33 zásahmi, Nicolas Roy predčasne po vylúčení do konca zápasu po vysokom krosčeku na Trenta Frederica, ktorý poskytol hosťom päťminútovú presilovku v predĺžení. Zostala však nevyužitá. Duel nedohral Brayden McNabb, ktorého v nadstavenom čase zranil bodyček Arvidssona. Séria pokračuje v sobotu.
Roy bol vylúčený do konca zápasu za tento zákrok:
Víťazný gól Draisaitla:
Mark Stone, kapitán Golden Knights: „Hrali sme s veľkým nasadením. Znova sme začali dobre, podľa mňa sme na to nadviazali. Myslím, že aj druhú tretinu sme odohrali celkom dobre, no a potom sme dostali tie tri góly – bum, bum, bum, však? Ale celkovo, zoberieme si z toho to dobré, pozrieme sa na to zlé a budeme pripravení. V sobotu musíme vyhrať.“
Hviezdy duelu: 1. L. Draisaitl (EDM), 2. V. Olofsson (VGK), 3. J. Eichel (VGK)
Prečítajte si na SlovakFitness.sk: