Rokovania medzi tímom Toronto Maple Leafs a centrom Johnom Tavaresom, ktorý sa čoskoro môže stať neobmedzeným voľným hráčom, sú podľa Pierrea LeBruna z TSN zatiaľ ďaleko od úspešného konca.
Tridsaťštyriročný rodák z Ontária po skončení sezóny opakovane zdôrazňoval, že chce zostať v Toronte. Podľa LeBruna však žiada priemerný ročný plat vyšší ako 5 miliónov amerických dolárov, pokiaľ by mu tím nebol ochotný pridať na dĺžke kontraktu.
„Viem s istotou, že pokiaľ by nešlo o dlhšiu zmluvu, Tavares v Toronte za 5 miliónov amerických dolárov ročne určite nepodpíše,“ povedal LeBrun. „Bude to musieť byť viac.“
Ak sa napokon nedohodnú, Tavares by sa mohol stať jedným z najžiadanejších hráčov na trhu. Trh s centrami je tento rok pomerne obmedzený – po Samovi Bennettovi, ktorý už potvrdil, že plánuje zostať na Floride, sú medzi dostupnými menami už len Mikael Granlund, Pius Suter či Jack Roslovic.
Tavares v sezóne 2024/25 odohral 75 zápasov a zaznamenal 38 gólov a 36 asistencií. V rámci sedemročnej zmluvy v hodnote 77 miliónov amerických dolárov, ktorú podpísal v roku 2018 ako voľný hráč, nazbieral v 515 zápasoch až 493 bodov.
Jeho výkony v play-off v drese Maple Leafs však zaostávajú za tým, čo predvádza v základnej časti – v 51 zápasoch vo vyraďovacích bojoch zaznamenal 31 bodov. Toronto vstupuje do leta s 25,7 miliónmi amerických dolárov k dispozícii v platovom rozpočte.
Prečítajte si na SlovakFitness.sk: