Správy z NHL
Generálny manažér telefonuje denne: Devils riešia budúcnosť Hamiltona a Paláta
Generálny manažér tímu New Jersey Devils Tom Fitzgerald priznal, že v poslednom období denne telefonuje s ostatnými klubmi NHL v snahe zlepšiť výkony mužstva, ktoré zaostáva za očakávaniami.
V prestupových špekuláciách sa najčastejšie objavujú mená obrancu Dougieho Hamiltona a krídelníka Ondřeja Paláta. Fitzgerald nechcel zachádzať do detailov rozhovorov so svojimi náprotivkami, no zdôraznil, že s blížiacou sa prestupovou uzávierkou je aktívny.
„Sú to dvaja rešpektovaní hráči,“ povedal Fitzgerald počas rozsiahlej debaty s novinármi. „V tej kabíne majú veľký rešpekt a budú s nimi zaobchádzať s rešpektom.“
Hamilton, ktorého cap-hit vo výške 9 miliónov amerických dolárov patrí k najvyšším v tíme, bol v nedeľu vo Winnipegu zdravým náhradníkom. Do zostavy sa totiž po zranení vrátil Johnathan Kovacevic. Fitzgerald trval na tom, že tréner Sheldon Keefe má „voľnú ruku pri zostave“ a rozhodnutie bolo výlučne založené na výkonnosti.
„S jeho agentom sme v neustálom kontakte, takže neexistujú žiadne tajomstvá,“ uviedol Fitzgerald. „Nestráca sa nič v preklade, nech je to čokoľvek. Len chcem mať istotu, že všetci počujú rovnaké posolstvo.“
Agent J.P. Barry to v textovej správe potvrdil a uviedol, že medzi ním a Fitzgeraldom nie sú žiadne problémy.
Hamiltonovi zostávajú po tejto sezóne ešte dva roky kontraktu a zároveň má zoznam desiatich tímov, do ktorých môže byť vymenený bez svojho súhlasu.
„Dougie je tu,“ povedal Fitzgerald, keď odmietol komentovať správu, že Hamilton vlani v lete odmietol zrušiť klauzulu o nevymeniteľnosti pre San Jose. „V posledný večer hral naozaj dobre a keď hrá svoj najlepší hokej, sme dobrým tímom, pretože k tomu vie veľa pridať.“
Tréner Keefe označil situáciu okolo Hamiltona za veľmi špecifickú, no zároveň bagatelizoval akýkoľvek negatívny vplyv vonkajšieho hluku na kabínu.
„Veci sa trochu vyhrotili mimo toho,“ povedal Keefe. „Ale vnútri našich múrov som vedel, aký je odkaz pre Dougieho, a na to sa sústredím.“
Palát, ktorý má zmluvu platnú aj na budúcu sezónu s priemerným ročným príjmom 6 miliónov amerických dolárov, má v 34 rokoch zmenšenú rolu. V 47 zápasoch nazbieral 10 bodov a v priemere hrá menej ako 13 minút na zápas.
„Ondřej je skvelý profesionál, záleží mu na tom a naozaj chce tlačiť na pílu a pomáhať,“ dodal Fitzgerald. „Naši hráči ho obdivujú. Nie, jeho produktivita nie je tam, kde si ju ktokoľvek predstavoval. Ale išlo viac o osobnosť a skúsenosti, ktoré mali pomôcť našim mladým hráčom pochopiť, ako vyzerá víťazstvo z jeho pohľadu.“
Prečítajte si na SlovakFitness.sk:

Tréning fitness modela (32. časť) – Osamoje Imoohi a tréning chrbta
5 najhorších potravín pre váš imunitný systém