Zavrieť SlovakNHL.sk

Slováci v NHL

Od veľkých nádejí k Európe? Mešára označujú za jeden z najväčších omylov

Jozef Struhár  
19.01.2026

Slovenský útočník Filip Mešár sa podľa zámorských hodnotení čoraz viac javí ako nevydarená draftová voľba tímu Montreal Canadiens. Kritiku na jeho adresu tentoraz otvorene vyslovil Elias Edmonson z Habs Fanatics.

Odporúčame:

Edmonson označil Mešára za jedno z najväčších sklamaní medzi útočníkmi v organizácii Canadiens.

„Bol draftovaný v prvom kole, z 26. miesta v roku 2022, a postupne sa z neho stáva jeden z najhorších výberov Kenta Hughesa,“ poznamenal zámorský autor.

„Keď Canadiens investujú takúto voľbu, očakávania rýchlo stúpajú, najmä keď klub hľadá mladých hráčov, ktorí dokážu držať tempo. Na juniorskej úrovni dal optimistom niekoľko dôvodov veriť... Problém nastal v profesionálnom hokeji, pretože tam sú čísla výrazne chladnejšie.“

Článok pokračuje pod reklamou

Mešár v sezóne 2022/23 nazbieral v drese Kitchener Rangers v OHL 51 bodov v 52 zápasoch. O dva roky neskôr však už v AHL v drese Laval Rocket zaznamenal v ročníku 2024/25 len 18 bodov v 42 stretnutiach. V aktuálnej sezóne má na konte 14 bodov za 4 góly a 10 asistencií v 38 zápasoch, čo jeho výkony radí do nepríjemnej zóny stagnácie.

„Veľmi sa mi páčil začiatok sezóny Filipa Mešára, ale musíme priznať, že od decembra má menší vplyv. Menej chémie a o niečo menej sa hýbe. Vyhráva menej súbojov o puk,“ uviedol Vincent Demuy z RDS.

Slabšiu formu potvrdzujú aj čísla z posledného obdobia – v uplynulých trinástich zápasoch zaznamenal slovenský krídelník iba jeden gól a dve asistencie.

„Keď ste známi predovšetkým pre ofenzívu, nemôžete sa skrývať za takto zlými číslami. Vôbec by ma neprekvapilo, keby jeho kariéra nakoniec pokračovala v Európe,“ dodal Edmonson.



Prečítajte si na SlovakFitness.sk: