Medzinárodná hokejová federácia IIHF oznámila, že Bielorusko sa od budúcej sezóny vráti do medzinárodných súťaží pod jej hlavičkou. K rozhodnutiu prišlo počas výročného kongresu organizácie vo švajčiarskom Zürichu.
Bielorusko bolo vylúčené z medzinárodného hokeja od roku 2021 pre svoju účasť na ruskej invázii na Ukrajinu. IIHF teraz po viacerých konzultáciách a bezpečnostných posúdeniach rozhodla o návrate krajiny do turnajov organizovaných federáciou.
„Toto rozhodnutie nebolo prijaté ľahkovážne. Bezpečnosť a zdravie hráčov, rozhodcov, fanúšikov, dobrovoľníkov a všetkých účastníkov zostávajú našou najvyššou prioritou. Na základe vykonaných posúdení a pokračujúcich konzultácií s relevantnými stranami veríme, že to môže prebehnúť bezpečne, zodpovedne a kontrolovaným spôsobom,“ uviedla IIHF vo svojom stanovisku.
Federácia zároveň neposkytla žiadnu novú informáciu ohľadom možného návratu Ruska do medzinárodných súťaží.
Naposledy sa Bielorusko predstavilo na turnaji IIHF počas juniorských majstrovstiev sveta divízie IA v roku 2022.

Prečítajte si na SlovakFitness.sk:

5 kľúčových zložiek vo fitness: Základy, na ktorých stojí váš tréning
3 lekcie disciplíny od veliteľa elitnej Navy SEAL jednotky