Tím New Jersey Devils vo štvrtok uskutočnil dve výmeny. Z tímu Detroit Red Wings získal útočníka Amadeusa Lombardiho a z tímu Washington Capitals obrancu Declana Chisholma.
Za Lombardiho obetovali Devils svoju voľbu vo štvrtom kole draftu 2026. Dvadsaťtriročný center patril v posledných dvoch sezónach medzi lídrov tímu Grand Rapids Griffins z AHL. V uplynulom ročníku nazbieral 16 gólov, 26 asistencií a 42 bodov v 47 zápasoch.
Lombardi, ktorého Detroit draftoval vo štvrtom kole v roku 2022, je momentálne obmedzeným voľným hráčom a čaká ho podpis novej zmluvy.
Chisholm prichádza z Washingtonu výmenou za voľbu vo štvrtom kole draftu 2027. Dvadsaťšesťročný obranca odohral v minulej sezóne za Capitals 26 zápasov, v ktorých strelil jeden gól a pridal šesť asistencií.
Počas kariéry nastúpil v NHL na 125 stretnutí za tímy Capitals, Wild a Jets, pričom nazbieral šesť gólov a 28 bodov. V AHL odohral ďalších 146 duelov so ziskom 91 bodov. Chisholma draftoval Winnipeg v piatom kole draftu 2018.
Prečítajte si na SlovakFitness.sk:
Skvelé cviky pre pevný zadok
Vitamín H (biotín) – vlasový vitamín