Derek Lalonde (foto: X/Detroit Red Wings)Správy z NHL
Canadiens získali skúseného trénera. Do realizačného tímu prichádza Derek Lalonde
Tím Montreal Canadiens rozšíri svoj trénerský zbor o Dereka Lalondeho. Informoval o tom Eric Engels zo Sportsnet.
Lalonde nahradí na poste asistenta trénera Trevora Letowskiho.
Letowski pôsobil pri Canadiens od roku 2021, no rozhodol sa odísť, aby mohol tráviť viac času s rodinou. Podľa Engelsa by ho Montreal rád udržal v organizácii aj naďalej.
K angažovaniu Lalondeho došlo len deň po tom, čo Toronto Maple Leafs oznámilo, že v sezóne 2026/27 už nebude súčasťou jeho trénerského zboru.
Päťdesiattriročný kouč prišiel do Toronta minulé leto ako asistent Craiga Berubeho.
Predtým pôsobil tri sezóny ako hlavný tréner tímu Detroit Red Wings, kde dosiahol bilanciu 89-86-23. Ešte pred angažmánom v Detroite bol v rokoch 2018 až 2022 asistentom v tíme Tampa Bay Lightning. Počas tohto obdobia pomohol „Bleskom“ získať dva Stanleyho poháre za sebou v rokoch 2020 a 2021.
Prečítajte si na SlovakFitness.sk:
Zistite, ako môžete opeknieť vďaka citrónu
Vitamín A – očný vitamín bojujúci s rakovinou