Fanshop tímu Ottawa Senators - tričká, šiltovky a dresy »SlovakKHL.sk

Správy z NHL

Gryba pri debute v NHL nesklamal

Marián Masaryk | 17.02.2013
Zraneniami sužovaná Ottawa povolala pred včerajším duelom s Torontom (0:3) troch hráčov z farmárskeho klubu „senátorov,“ Binghamtonu, aby vyplnili vzniknutú medzeru v obranných radoch. Len jeden z nich, obranca Eric Gryba, si však po svojom premiérovom zápase v drese Senators vyslúžil pochvalu tímu.

Pri svojom debute v Národnej hokejovej lige strávil na ľade 16 minút a 25 sekúnd, počas ktorých ohrozil súperovho gólmana jednou strelou, rozdal štyri bodyčeky a pripísal si aj dva mínusové body. Dvadsaťštyriročný robustný bek tiež prezradil, že bol touto skvelou správou ohromený, no snažil sa nedať to veľmi najavo a vydať zo seba na ľade to najlepšie.

„Snažil som sa nemyslieť na to a sústrediť sa na hru, no nebolo to ľahké. Niekoľkokrát som na to myslel aj počas zápasu. Keď som na predzápasovom rozkorčuľovaní prvý raz uvidel Phaneufa ako prešiel okolo mňa, pomyslel som si: Počkať, veď to je Dion Phaneuf! Bolo to úžasné,“ opísal Gryba svoj prvý zápas v zámorskej profilige.

.„Jednoducho hral tak ako bol na to zvyknutý doteraz. Myslím si, .že svoj debut zvládol dobre. Potešilo nás ako hral a veríme, že sa bude už len zlepšovať,“ okomentoval Grybov výkon tréner Senators, Paul McLean.

Gryba začal svoju hokejovú kariéru v drese tímu Bostonskej univerzity, kde pôsobil štyri roky a kde vytvoril nový klubový rekord v počte trestných minút (354). Práve odtiaľ si ho Ottawa vybrala v treťom kole draftu v roku 2006 z celkového 68. miesta.

V sezóne 2009/2010 odohral šesť duelov za Binghamton Sentors v AHL, v ktorých ukázal svoj talent a v nasledujúcom ročníku bol dôležitou súčasťou tímu na ceste za ziskom prvého Calder Cupu v histórii klubu. Zároveň bol vymenovaný za najlepšieho nováčika roka. V aktuálnej sezóne viedol celú ligu s 28 plusovými bodmi na konte pred povolaním do prvého tímu.

Gryba však nie je v prvom tíme jediný, kto bol povolaný z tohto klubu. Okrem neho je v tíme trinásť ďalších hráčov, ktorí v ňom tiež pôsobili. Asi najznámejším z nich je kapitán Ottawy Daniel Alfredsson, ktorý tiež nešetril slovami chvály na adresu debutanta.

„Gryba bol na zápas výborne pripravený, najmä čo sa týka korčuľovania. Mal zopár dobrých kontaktov s pukom a hral fyzicky. Jeho výkon bol pôsobivý,“ povedal švédsky veterán.

Jeho dvaja spomínaní spoluhráči z AHL sa taktiež premiérovo predstavili pred divákmi v Scotiabank Place. David Dziurzynski odohral pri svojom debute deväť minút a osem sekúnd, na bránu súpera vyslal dve strely a pripísal si aj jednu mínusku. Derek Grant zaknihoval jeden strelecký pokus, taktiež jeden mínusový bod a na ľade strávil 7 a pol minúty.

Mohlo by vás zaujímať
Zobraziť komentáre k článku (4) Komentáre k článku (4)
Pens Ignorovať17. 02. 2013 12:01
David Dziurzynski ako aj Derek Grant absolvovali debut v NHL rovnako ako Eric Gryba Dziurzynski odohral proti Maple Leafs 9:08 min a pripísal si 2 strely a 1 mínusový bod a Derek Grant zase 7:30 min 1 strelu a rovnako 1 mínusku
fararko Ignorovať17. 02. 2013 14:30
vdaka za postreh
Pens Ignorovať17. 02. 2013 14:38
Jedno opravíte a druhé necháte "Len jednému z nich, obrancovi Ericovi Grybovi, však dala šancu zahrať si premiérovo v prvom tíme Senators"
fararko Ignorovať17. 02. 2013 16:03