NHL Fanshop - tričká, šiltovky a dresy »SlovakKHL.sk

Video

Marián Masaryk | 16.10.2016   VIDEO
Sobotný večer bol bohatý na prvé góly v NHL. Dočkali sa ho hneď štyria mladíci – Nick Schmaltz z Chicaga, Mitchell Marner z Toronta, Zach Werenski z Columbusu a Artturi Lehkonen z Montrealu.

Dvadsaťročný Schmaltz otvoril skóre zápasu proti Nashville v deviatej minúte a pomohol Chicagu k prvej výhre v sezóne (5:3). Bol to jeho prvý bod v treťom zápase v NHL.

„Tento tím nemá problém so strieľaním gólov. Dokáže to každá formácia, takže som rád, že som aj ja prispel. Bolo to tímové víťazstvo. Je príjemné streliť svoj prvý gól,“ povedal americký útočník pre AP.

O rok mladší Marner strelil v 12. minúte duelu proti Bostonu druhý gól Toronta, ktorý bol nakoniec víťazný (4:1). Taktiež išlo o jeho prvý bod v druhom zápase v súťaži.

„Je to celkom vzrušujúce. Každé dieťa sníva o tom, ako skóruje v NHL. O to špeciálnejšie je to pred domácimi fanúšikmi. Myslím, že toto si budem pamätať do konca života,“ povedal kanadský center pre CP.

Rovnako devätnásťročný Werenski znižoval v 44. minúte stav zápasu proti San Jose v presilovej hre na 1:2. Jeho tím nakoniec prehral 2:3. Pre amerického obrancu to bol druhý bod v druhom zápase NHL.

„V tretej tretine sme rozhodne pozdvihli našu hru na vyššiu úroveň. Musíme tak hrať v celom zápase, to je celé,“ povedal pre agentúru AP.

Dvadsaťjedenročný Lehkonen vyrovnával v 43. minúte skóre duelu proti Ottawe na 2:2. Fínsky krídelník si pripísal premiérový bod v druhom zápase v lige, ale Canadiens prehrali 3:4 po predĺžení.