«

Správy z NHL

Kane ovládol posledný týždeň tohto roka v NHL

Marián Masaryk  |  31.12.2018
Národná hokejová liga na Silvestra vyhlásila mená troch najlepších hráčov posledného týždňa tohto kalendárneho roka. Stali sa nimi útočníci Patrick Kane a Mathewom Barzalom a brankár MacKenzie Blackwood.

1. HVIEZDA – PATRICK KANE (CHICAGO BLACKHAWKS)

Americký krídelník rozhodol oba zápasy po vianočnej prestávky, v ktorých spolu zaznamenal šesť bodov za päť gólov a asistenciu. Minnesote strelil svoj piaty hetrik v základnej časti NHL a dosiahol métu 20 gólov aj v jeho 12. sezóne v kariére. Dokázal to ako 14. hráč v ligovej histórii a tretí v klubovej. Pri výhre nad Coloradom skóroval dvakrát a pridal asistenciu. Druhý gól bol jeho siedmy v predĺžení v kariére. Bodoval v ostatných siedmich zápasoch, pričom v troch nazbieral po tri body. V 40 dueloch ročníka si pripísal 22 gólov a 28 prihrávok.

2. HVIEZDA – MATHEW BARZAL (NEW YORK ISLANDERS)

Kanadský center zaznamenal rovnakú bilanciu ako Kane. V zápase proti Ottawe strelil dva góly, vrátane víťazného a na jeden prihral. Potom si pripísal druhý hetrik v NHL proti Torontu, ktorý dosiahol troma gólmi po sebe za necelých osem minút. Stal sa tretím najmladším autorom čistého hetriku v klubovej histórii a ôsmym rôznym hráčom tímu, ktorý to dokázal za menej ako osem minút. Úradujúci víťaz Calderovej trofeje vedie Islanders s 35 bodmi (10+25) v 37 dueloch tejto sezóny a aj so 120 bodmi v 119 zápasoch od začiatku minulého ročníka.

3. HVIEZDA – MACKENZIE BLACKWOOD (NEW JERSEY DEVILS)

Brankársky nováčik vychytal svoje prvé dve víťazstvá aj premiérové čisté konto v NHL, pričom dokopy zastavil 77 zo 79 striel. Najskôr vychytal svoju prvú výhru so 40 zákrokmi proti Bostonu a potom prvú nulu s 37 zákrokmi pri triumfe nad Carolinou. Dokázal to ako tretí najmladší brankáro v klubovej histórii. V jeho prvých piatich dueloch v lige zaznamenal úspešnosť zákrokov 95,6 % a priemerne inkasoval 1,59 gólu na zápas. Z troch štartov vyhral dva.