USHL a NCAA: Lacka predbehol Daudu, Hlavaj vychytal prvú výhru

Jozef Struhár (Hymy) | 28.01.2019
Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

NCAA (Divízia I)

Len dvaja slovenskí korčuliari si zahrali minulý týždeň vo vysokoškolskej NCAA. Bodoval len Jakub Lacka, ktorý odohral dva zápasy a v tom druhom, v sobotu proti Yale, zaznamenal dve asistencie. Dostal sa tak do čela slovenského bodovania, o bod pred Adama Daudu, ktorý v dvoch dueloch nebodoval.

V akcii sme videli všetkých troch brankárov, hoci Matej Tomek odchytal v piatok len tretiu tretinu. V nej kryl 11 striel z 12, a tak si o čosi vylepšil štatistiky. Zvyšní dvaja brankári si ich zhoršili. Adam Húska v dvoch zápasoch proti New Hampshire inkasoval osem gólov zo 61 striel, vrátane šiestich z 30 v sobotnom zápase. Dávid Hrenák nastúpil dvakrát proti Severnej Dakote, prvý duel vyhral, keď kryl 14 striel z 15, v druhom striedal po troch inkasovaných góloch z 13 striel.

USHL

V stredoškolskej USHL sme videli v akcii dvoch slovenských korčuliarov. Martin Pospíšil odohral dva zápasy a v tom druhom aj bodoval – s jedným presným zásahom ukončil sedemzápasovú sériu bez gólu. Tešil sa z neho premiérovo od 15. decembra. V danom zápase si významne rozšíril aj množstvo trestných minút, keď dostal osobný trest za nešportové správanie. Miloš Fafrák odohral dva zápasy a v druhom si svoje štatistiky rozšíril o asistenciu. Po piatich dueloch ich má na konte už tri. Gól ešte nestrelil.

Jeho spoluhráč z bránkoviska, Roman Durný, si čísla v dvoch zápasoch zhoršil. Najskôr síce kryl 22 striel pri výhre Des Moines 3:1 nad Sioux City, ale o deň neskôr inkasoval päť gólov z 18 striel a v 42. minúte striedal. Tri City vyhralo 7:4. Druhý brankár spod Tatier, Samuel Hlavaj, si v dvoch zápasoch napriek trom inkasovaným gólom v každom z nich polepšil a v sobotu sa dokonca tešil z prvého víťazstva v zámorskej kariére. Dokopy kryl 75 z 81 striel.