«
Fanshop tímu Boston Bruins - tričká, šiltovky a dresy »SlovakKHL.sk

Purcell dvoma gólmi naštartoval obrat Tampy Bay

Marek Kantorík | 22.05.2011
Hokejisti Tampy Bay prehrávali po úvodnej tretine s Bostonom už 0:3, no napokon stav zápasu otočili a vyhrali 5:3. Obrat naštartoval dvoma gólmi Teddy Purcell. Zdeno Chára nebodoval.

Tampa Bay – Boston 5:3 (stav série: 2-2)
Simon Gagne strelil v 47. minúte svoj štvrtý gól v play-off, ktorým napokon rozhodol o výhre Tampy Bay nad Bostonom. Floridský tím zvíťazil 5:3, hoci po úvodnej dvadsaťminútovke prehrával už 0:3. Patrice Bergeron otvoril v 12. minúte skóre duelu, Michael Ryder v sedemnástej minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov a tretí gól „medveďov“ zaznamenal o minútu neskôr opäť Bergeron. Brankár Tampy Bay, Dwayne Roloson, chytil šesť striel a v druhej tretine ho nahradil Mike Smith, ktorý už za svoj chrbát nepustil ani jednu strelu. Obrat „bleskov“ začal v 27. minúte kedy sa do listiny strelcov zapísal Teddy Purcell. Ten istý hráč dosiahol o minútu neskôr svoj druhý gól v stretnutí a v 31. minúte bolo vyrovnané. Autorom gólu bol Sean Bergenheim, momentálne najlepší strelec play-off. Víťazný gól strelil Gagne, ktorý nazbieral aj dve asistencie. Hosťom nepomohol ani záverečný tlak a bodku za zápasom dal do opustenej brány Bostonu Martin St. Louis. Za prvú hviezdu duelu bol vyhlásený domáci útočník Ryane Malone. Slovenský obranca Zdeno Chára sa opäť stal najvyťažovanejším hráčom zápasu po tom, čo na ľade strávil 26 minút a 48 sekúnd. Do bodovania sa nezapísal, ale nazbieral šesť streleckých pokusov a štyri bodyčeky. Séria sa sťahuje do Bostonu, kde sa v pondelok odohrá piaty zápas.

„Stratili sme svoju koncentráciu. Hrali sme veľmi dobre v prvej časti hry – robili sme správne veci a dostali sme sa do vedenia. Správa bola jasná – mali sme pokračovať v začatej hre.“
-- Claude Julien

„Vedeli sme, že môžeme zápas otočiť. Ukázali sme nesmiernu odolnosť. Počas tejto sezóny sme veľakrát dokázali otočil nepriaznivý stav. Každý vie, že v tretej tretine sa nevzdávame a ešte sa snažíme vrátiť do zápasu.“
-- Guy Boucher

Zdeno Chára (BOS) 26:48 0 0 0 0 6 0

Originálne produkty NHL, 3000 skladom
Nakupujte dresy, tričká, mikiny, šiltovky... »

Mohlo by vás zaujímať
Zobraziť komentáre k článku (9) Komentáre k článku (9)
pato Ignorovať22. 05. 2011 09:05
Nespokojnosť s výkonom... prvá tretina bola ešte dobrá, klasický PO zápas, ale od druhej mali jasnú prevahu blesky. Prílišná pasivita, málo korčuľovania. 5. zápas musí byť odohraný o dosť lepšie.
SensFan Ignorovať22. 05. 2011 09:25
Videl som ani nie celu 1.polovicu zapasu, ale nieco taketo som po znizujucom gole na 1:3 tusil..BOS prestal v 2.tretine hrat a tak aj dopadol. Vyhraty zapas si pobabrali sami. Na druhej strane, ofenzivna sila Tampy je okuzlujuca a ak Bruins vyradia Bolts, tak si budu moct VEEEEELMI gratulovat ;)..teraz len aby nedosli do BOS, Dwayne chyti svoj den, Timmy opat bude vystaveny palbe a bude to 3:2 pre Bolts..
SensFan Ignorovať22. 05. 2011 09:26
kipper49 Ignorovať22. 05. 2011 09:25
Zaujmavy zapas....prva tretina jasne pre Boston...Skvely vykon Smitha..Purcell tiez pekne zahral ...Boston hral tiez pekne pri niektorych zakrokoch Tomasa som sa nestihal cudovat vyzera to na zaujmavu seriu a GO BOLTS GO!!
Rudo Ignorovať22. 05. 2011 09:42
na začiatku druhej tretiny vediete 3:0 a hráte dve presilovky posebe a konečný výsledok? no 3:5 škoda šance, ale zápas bol dobrý
Rudo Ignorovať22. 05. 2011 09:46
Keď vidím ako domrvil pár akcii v obrane v 1. a teraz 4. zápase serie , tak som aj rád, že už je preč z Toronta! už to nie je ten KABERLE, ktorý tvoril excelentnú dvojku s McCabeom.
Pasha Ignorovať22. 05. 2011 09:52
Toto bude ešte Medveďov mrzieť !!!
Jake Ignorovať22. 05. 2011 11:54
na druhu stranu, to vedenie 3:0 získali Bruins po absolutne FATALNYCH chybách Tampy
dske-reg. 22. 05. 2011 16:34