Komunita: Diskusia > Slovensko U18
Tému založil: AvB
14.04.2011 - 19:05:24
Ako vidíte šance tohto tímu po prvom zápase (2:8 s Ruskom) na MS?
12.04.2025 - 10:37:06 |
Reakcia na: Advisor, 12.04.2025 - 05:31:23 Ten hráč je 3 roky po puberte, bilogicky má 20 rokov . V jeho prospech je že má dostatočný size čo u takýchto predčasne akcelerovanych nebýva zvykom. Má veľmi slušne zvládnuté skills a aj iné aspekty hry, ale …. Stále platí že je to 20 ročný hráč medzi deťmi. Takýto hráči potrebuju hrať s o 3 roky staršími najmä preto, lebo medzi deťmi chytajú zlozvyky. Znie to fantasticky že má 300 bodov ale pre toho hráča je to zabitý rok. A preto som ja opatrný hodnotiť takýchto hráčov . Príde deň keď sa zrovnaju všetci jeho rovesníci a vtedy sa bude lámať chlieb . Keď prestane chodiť s pukom coast to coast bez odporu ako nôž maslom. Vtedy reálne zistime ako na tom hokejovo ten chalan je 3 roky po puberte? Ved dva roky dozadu ked hral dorast za hobu bol najmenší hráč na ľade. Vyrástol za posledný rok a pol. ∧ skryť ∧ https://x.com/vretenicka/status/1575820989211938817 Tu je aj video zo začiatku v doraste. Počas tej sezóny moc nevyrastol. Rast zacal až v amerike. I |
12.04.2025 - 13:50:54 |
Reakcia na: Kámen, 12.04.2025 - 10:37:06 3 roky po puberte? Ved dva roky dozadu ked hral dorast za hobu bol najmenší hráč na ľade. Vyrástol za posledný rok a pol.
https://x.com/vretenicka/status/1575820989211938817
Tu je aj video zo začiatku v doraste. Počas tej sezóny moc nevyrastol. Rast zacal až v amerike. I Skutočne veľavravne video …. Mne to už príde dookola to iste aj trápne sa opakovat , dva roky má tu presviedčala polovica komunity že Luka ešte narastie ….. to iste pri x hráčoch. Tak skúsim ešte raz …. Ozoganyi , nič zle v tím netreba hľadať má biologicky vek 20 rokov. A do tej kategórie ho treba zaradiť . To že ho jeho agent zaradil do kategórie U15 či U16 je fail. A dôsledky toho sa môžu prejaviť keď ho ostatní dorastú - nemusia! ….. príklad koho mi on pripomina je Róbert Bačo ročník 2003. Veľmi podobný herný prejav. Takisto v jeho veku dominantný ale zlozvyky ho limitujú natoľko že dnes je na hrane kdesi v Nitre a je z neho bitkár . ∧ skryť ∧ |
12.04.2025 - 14:05:11 |
Keď už sme vo fáze fotiek a videí tak skúsim aj ja ….. na tejto fotke má ozoganyi 15 rokov . Nato aby sme vedeli posúdiť biologicky vek hráča netreba červený diplom z endokrinologie. Ten chlapec na fotke má pubertu už v čase vzniku tej fotky daaaaavno za sebou. Tí ktorí tomu trosku rozumejú si všimnú charakteristické fyzické rysy , ktoré žiadny adolescent nedosiahne bez značnej dávky testosterónu. A testosterón začne produkovať hypofýza a nasledne varlatá až v puberte. Najmä v jej koncovom poslednom štádiu. U dievčat naopak . Takze ak ten borec na fotke má krásne sa rysujuce chlapské “cecky” tak prešiel štvrtým záverečným procesom puberty…. Sak u chlapčok trvá puberta zvyčajne 3 roky tak ju začal niekedy medzi 12-13 rokom. Som hetero a noesom pedofil ! Len dookola to iste , tak niekedy už treba ľuďom polopate rozprávať aby pochopili https://www.facebook.com/share/16NtqC73ay/?mibextid=wwXIfr |
12.04.2025 - 14:31:44 |
Reakcia na: Advisor, 12.04.2025 - 14:05:11 Keď už sme vo fáze fotiek a videí tak skúsim aj ja …..
na tejto fotke má ozoganyi 15 rokov . Nato aby sme vedeli posúdiť biologicky vek hráča netreba červený diplom z endokrinologie.
Ten chlapec na fotke má pubertu už v čase vzniku tej fotky daaaaavno za sebou. Tí ktorí tomu trosku rozumejú si všimnú charakteristické fyzické rysy , ktoré žiadny adolescent nedosiahne bez značnej dávky testosterónu. A testosterón začne produkovať hypofýza a nasledne varlatá až v puberte.
Najmä v jej koncovom poslednom štádiu. U dievčat naopak . Takze ak ten borec na fotke má krásne sa rysujuce chlapské “cecky” tak prešiel štvrtým záverečným procesom puberty…. Sak u chlapčok trvá puberta zvyčajne 3 roky tak ju začal niekedy medzi 12-13 rokom.
Som hetero a noesom pedofil ! Len dookola to iste , tak niekedy už treba ľuďom polopate rozprávať aby pochopili
https://www.facebook.com/share/16NtqC73ay/?mibextid=wwXIfr Dik za takéto vysvetlenie,je fajn ze si viem takýto názor prečítať od niekoho kto sa v tom vyzná. Našťastie Oliver uz ide od budúcej sezóny hrat ushl tak hadam sa presadí. ∧ skryť ∧ |
12.04.2025 - 15:34:35 |
Reakcia na: Kámen, 12.04.2025 - 14:31:44 Dik za takéto vysvetlenie,je fajn ze si viem takýto názor prečítať od niekoho kto sa v tom vyzná. Našťastie Oliver uz ide od budúcej sezóny hrat ushl tak hadam sa presadí. Myslím že áno ∧ skryť ∧ |
12.04.2025 - 17:08:56 |
Reakcia na: Advisor, 12.04.2025 - 15:34:35 Myslím že áno Trebalo by tým pádom povedať aj B. Keďže sám si písal, že trend sú robustni, vysokí hráči. Kolko z nich čo sú v NHL alebo išli vysoko na drafte mali skorú pubertu. ∧ skryť ∧ Hokej je šport, ktorý je neuveriteľne komplexný. Treba mať aj vnútorný zápal, aj hlavu. Nieje to len o puberte predsa. A ako píšeš, škoda, že hral len u16 kategóriu. |
12.04.2025 - 17:19:05 |
Reakcia na: , 12.04.2025 - 17:08:56 Trebalo by tým pádom povedať aj B. Keďže sám si písal, že trend sú robustni, vysokí hráči. Kolko z nich čo sú v NHL alebo išli vysoko na drafte mali skorú pubertu.
Hokej je šport, ktorý je neuveriteľne komplexný. Treba mať aj vnútorný zápal, aj hlavu.
Nieje to len o puberte predsa. A ako píšeš, škoda, že hral len u16 kategóriu. Myslim ze advisorovi prekaza len liga ktoru hrava ako 190cm 80kg utocnik.∧ skryť ∧ To ze prekonal pubertu asi problem nen, kedze uz ma dostatocne fyzicke parametre. Ved aj Shane Wright alebo Ovechkin vyzerali v 16 ako dospely chlap no hrali proti ovela starsim protihracom. |
12.04.2025 - 18:06:20 |
Reakcia na: Herbert.Drevo, 12.04.2025 - 17:19:05 Myslim ze advisorovi prekaza len liga ktoru hrava ako 190cm 80kg utocnik.
To ze prekonal pubertu asi problem nen, kedze uz ma dostatocne fyzicke parametre.
Ved aj Shane Wright alebo Ovechkin vyzerali v 16 ako dospely chlap no hrali proti ovela starsim protihracom. Presne tak ,.. práveže skorá puberta a vysoka výška je super kombinácia , a býva zriedkavá. Wright ovechkin, a u nás Döme Slafkovsky … ∧ skryť ∧ A jediný problém pri tom chlapcovi vidím v tej detskej lige . |
12.04.2025 - 18:10:32 |
Reakcia na: Advisor, 12.04.2025 - 14:05:11 Keď už sme vo fáze fotiek a videí tak skúsim aj ja …..
na tejto fotke má ozoganyi 15 rokov . Nato aby sme vedeli posúdiť biologicky vek hráča netreba červený diplom z endokrinologie.
Ten chlapec na fotke má pubertu už v čase vzniku tej fotky daaaaavno za sebou. Tí ktorí tomu trosku rozumejú si všimnú charakteristické fyzické rysy , ktoré žiadny adolescent nedosiahne bez značnej dávky testosterónu. A testosterón začne produkovať hypofýza a nasledne varlatá až v puberte.
Najmä v jej koncovom poslednom štádiu. U dievčat naopak . Takze ak ten borec na fotke má krásne sa rysujuce chlapské “cecky” tak prešiel štvrtým záverečným procesom puberty…. Sak u chlapčok trvá puberta zvyčajne 3 roky tak ju začal niekedy medzi 12-13 rokom.
Som hetero a noesom pedofil ! Len dookola to iste , tak niekedy už treba ľuďom polopate rozprávať aby pochopili
https://www.facebook.com/share/16NtqC73ay/?mibextid=wwXIfr Predpokladam, ze ste nejaky urazeny rodic, ktoremu som nevolal resp. agent, ktoremu chybaju komunikacne schopnosti, odbornost a fundamentalne argumenty. V oboch pripadoch hokeju nerozumiete. ∧ skryť ∧ Oznacit Timothyho KAZDU za “Vraha” to je v svetovej hokejovej rodine skutocne vela a je to urazlive a ponizujuce. Kazdy z chlapcov sa snazi podat, co najlepsi vykon za Slovensko. Ze sa im niekedy nedari je sucastou sportu a preto ho mame radi. Ohladne « vaseho odborneho » pohladu su americke sutaze zle, slabe a detinske... Nezdielam rovnaky nazor, ba prave naopak model pripravy hracov v USA je momentalne najlepsi a najsofistikovanejsi na svete. Oliver OZOGANY je tendrovany do USHL (ako 1. Hrac uz od 13. Novembra 2024). Spolu s nim je uz tendrovanych 8 hracov. 6 z nich su produktom zlych, slabych a detskych AAA lig - Ryland Rooney, Oliver McKinney, Braiden Scuderi, Stephen Cover a Ty Bergeron. Tenderovani hraci su len najtalentovansi hraci, ktori sa tymto vyhnu USHL Draftu a aicky budu hrat minimalne 60% zapasov v USHL za prislusne timy. V USA je to vacsie ocenenie ako byt draftovany v 1. kole. Len v U15 AAA, v najdolezitejsej mladeznickej kategorii v USA hraje 1436 hracov.. https://www.eliteprospects.com/league/ushl/stats/2025-2026 |
12.04.2025 - 18:50:20 |
Nechcem sa moc zapajat do tejto diskusie no je pravda ze vacsina americkych prospektov ktore to aj dotiahli na draft mala tu istu cestu ako spominany Oliver. Hrat v 15/16 rokoch U15/U16 AAA a na dalsi rok skocit do USHL. Netvrdim ze je to ta najlepsia cesta no je to aspon overena cesta. |
12.04.2025 - 19:09:03 |
Reakcia na: Herbert.Drevo, 12.04.2025 - 18:50:20 Nechcem sa moc zapajat do tejto diskusie no je pravda ze vacsina americkych prospektov ktore to aj dotiahli na draft mala tu istu cestu ako spominany Oliver.
Hrat v 15/16 rokoch U15/U16 AAA a na dalsi rok skocit do USHL.
Netvrdim ze je to ta najlepsia cesta no je to aspon overena cesta.
Overená cesta pre američanov. Z našich sa z tých U15/U16 AAA líg do NHL zatiaľ nikto nepresadil, dokonca ani len na draft NHL nie. Uvidíme čo teraz Kazda/Ozogány, ak sa presadia, tak budeme môcť hovoriť o overenej ceste pre našich. Cesta domácich američanov ma nezaujíma,keďže sú tam doma, v známom prostredí a všetko je pre nich ľahšie∧ skryť ∧ |
12.04.2025 - 19:12:00 |
Reakcia na: mathew1, 12.04.2025 - 19:09:03 Overená cesta pre američanov. Z našich sa z tých U15/U16 AAA líg do NHL zatiaľ nikto nepresadil, dokonca ani len na draft NHL nie. Uvidíme čo teraz Kazda/Ozogány, ak sa presadia, tak budeme môcť hovoriť o overenej ceste pre našich. Cesta domácich američanov ma nezaujíma,keďže sú tam doma, v známom prostredí a všetko je pre nich ľahšie Ano v tom s Vami suhlasim.∧ skryť ∧ |
13.04.2025 - 14:52:09 |
Reakcia na: Advisor, 12.04.2025 - 05:31:23 Ten hráč je 3 roky po puberte, bilogicky má 20 rokov . V jeho prospech je že má dostatočný size čo u takýchto predčasne akcelerovanych nebýva zvykom. Má veľmi slušne zvládnuté skills a aj iné aspekty hry, ale …. Stále platí že je to 20 ročný hráč medzi deťmi. Takýto hráči potrebuju hrať s o 3 roky staršími najmä preto, lebo medzi deťmi chytajú zlozvyky. Znie to fantasticky že má 300 bodov ale pre toho hráča je to zabitý rok. A preto som ja opatrný hodnotiť takýchto hráčov . Príde deň keď sa zrovnaju všetci jeho rovesníci a vtedy sa bude lámať chlieb . Keď prestane chodiť s pukom coast to coast bez odporu ako nôž maslom. Vtedy reálne zistime ako na tom hokejovo ten chalan je "Odbornik = Advisor". Takze uz i Kanada "failuje - robi chyby!" V 2025 OHL Priority drafte bolo cez vikend vybranych rekordnych 81 hracov zo slabych, zlych a detskych lig AAA so sídlom v USA. ∧ skryť ∧ Nechapem admina, ze Advisorovi zatial neblokoval konto - jeho prispevky su nedostojne, plne nenavisti, urazok a dezinformacii. https://www.facebook.com/photo/?fbid=1072707334888684&set=a.617234257102663 |
13.04.2025 - 20:54:36 |
Reakcia na: Marian Misik, 13.04.2025 - 14:52:09 "Odbornik = Advisor". Takze uz i Kanada "failuje - robi chyby!" V 2025 OHL Priority drafte bolo cez vikend vybranych rekordnych 81 hracov zo slabych, zlych a detskych lig AAA so sídlom v USA.
Nechapem admina, ze Advisorovi zatial neblokoval konto - jeho prispevky su nedostojne, plne nenavisti, urazok a dezinformacii.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1072707334888684&set=a.617234257102663 Nežijeme v dokonalom svete, treba vedieť priznať, že každý robí chyby, aj Kanada. Nevidím nič zlé na tom, že Advisor má pochybnosti o USA ligách, keby ich nemal nevznikol by priestor zamyslieť sa spoločne nad tým, či pre vývoj hráča nie sú aj lepšie možnosti a som rád, že ste tiež prispeli do tejto diskusii. Rôznorodosť názorov a diskusia posúva spoločnosť dopredu. Ako vystihol kedysi Orwell, vynucovanie rovnakého názoru vedie k stagnácii či regresu, čo sa v minulosti potvrdilo nespočetnekrát a môžeme to v súčasnej spoločnosti pozorovať aj teraz.∧ skryť ∧ No späť k hokeju, podiel kanadský hráčov v NHL dlhodobo klesá a v súčasnosti je najnižší v histórii ligy. To nie je žiadne tajomstvo, detailnejšia analýza je k nahliadnutiu napríklad tu - https://soundofhockey.com/2024/12/26/data-dump-nationality-trends-across-the-nhl/ Naopak, mimoriadne stúpa zastúpenie hráčov USA a Švédov. Najväčší rozdiel v rozvoji hráčov v Kanade vs. USA / Švédsko spočíva v tom, že v USA a Švédsku sa môžu hráči vo veku 17 až 20 rokov konfrontovať s mužských hokejom, čo sa vo Švédsku deje v ich mužských ligách, pričom v USA na to slúži NCAA. Kanaďania o tom už dlhšie vedia, preto ich top talenty ako Makar, Power, Fantilli či Celebrini nehrali v kanadských juniorkách CHL, do ktorých konkrétne patria ligy OHL, WHL a QMJHL. Namiesto toho sa vybrali americkou cestou, Celebrini dokonca hral aj v USA AAA ligách. Konkrétne za Shattuck St. Mary's, kde mimochodom v minulosti pôsobil aj Sidney Crosby. Tu však treba podotknúť, že v výnimkou Shattuck St. Mary's v USA AAA ligách nie je taká koncentrácia top talentov ako je to vo Švédsku alebo Fínsku, kde sa kvalita koncentruje do pár tímov, ktoré produkujú pravidelne hráčov pre draft NHL. Ako ste sám povedal, len v U15 AAA hrá až 1436 hráčov, logicky je však nemožné mať v jednom ročníku 1436 hráčov top kvality, čo znamená trieštenie kvality (nielen hráčov, ale aj trénerov, skill coachov) a minimum náročných zápasov pre top generačné talenty. To si myslím, že USA doháňa neskôr v projekte centralizovanej prípravy a následne možnosťou hrať mužský hokej v NCAA, preto je americký hokej tam kde je, nie kvôli nadštandardnej práci klubov v AAA ligách, aj keď zázemie majú špičkové. A teraz sa na chvíľu zastavme pri Ozogánym. Ako píšete, bol tendrovaný do USHL a podarilo sa mu to už v novembri ako prvému hráčovi v tejto sezóne. Prečo si myslíte, že to svedčí o kvalite ligy? Podľa mňa to svedčí o kvalite hráča, odkedy tam prišiel zo Slovenska v tej lige nemal žiadnu konkurenciu, úplne ju ovládol v tejto aj minulej sezóne a bol v nej jednoznačne najlepší hráč, preto bol tendrovaný do USHL už v novembri. V tomto kontexte tak dáva zmysel tvrdenie Advisora, že túto sezónu zbytočne stratil rok v detskej lige. Keď sa aj pozrieme na príbeh Celebriniho, ktorý šiel z Kanady do USA a vydal sa podobnou cestou, tak po U14 AAA šiel do stredoškolskej USHS ligy (U18) odkiaľ bol tendrovaný do USHL, nikto ho nedusil medzi rovesníkmi a dali mu šancu hrať s o 2-3 rokmi staršími súpermi. To isté sa stalo Connorovi Bedardovi, ktorý síce hral so staršími, no WHL rýchlo prerástol a nemal sa kde posunúť, preto niektorí Kanaďania šli radšej americkou cestou. Navyše dáta potvrdzujú, že z CHL líg (WHL, OHL, QMJHL) je do NHL väčší skok ako z NCAA. Kanade sa pochopiteľne nepáči, že USA ich v tomto predbehlo a majú lepší development hráčov, preto tlačili na to, aby v NCAA mohli hrať aj hráči z CHL. A po dlhej snahe sa im to podarilo docieliť, v platnosti to bude už od budúcej sezóny. Tým pádom už Kanaďania nebudú mať dôvod ísť americkou cestou, navyše najlepší Američania pôjdu hrať kanadské juniorky, to je skutočný dôvod, prečo v tohtoročnom OHL priority drafte stúpol počet hráčov z amerických AAA líg o dvojnásobok. Táto skutočnosť oslabí americké AAA ligy a tiež bude najbližšie roky zákonite klesať úroveň USHL na úkor CHL líg. Touto témou sa zaoberám dlhodobo a stále som nenarazil na racionálny dôvod, prečo by americké AAA ligy mali byť pre rozvoj slovenských hráčov lepšie ako top kluby vo Švédsku a Fínsku, odkiaľ boli za posledné roky draftovaní hráči ako Kňažko, Štrbák, Slafkovský, Fehérváry, Čiernik, Dvorský... Zároveň nepochybujem o tom, že máte v tejto problematike lepší prehľad, viete nám teda prosím vyšpecifikovať výhody amerických žiackych líg v porovnaní so Severom Európy? Tiež som čítal v nejakom článku, že v porovnaní so Švédskom / Fínskom sú tieto ligy výrazne finančne náročnejšie a rodičia si musia brať vysoké pôžičky, aby tam mohli poslať svoje deti. Pevne preto verím, že keď ste sa rozhodli zadlžovať rodičov, neriadite sa len svojimi dojmami a máte na to vypracovanú nejakú štúdiu podloženú dátami, ktorú nám zazdieľate. Ďakujem. |
13.04.2025 - 21:02:17 |
netrep sprostosti prosím ťa, nikto ti to tu nezožerie len debilkovia |
14.04.2025 - 07:03:24 |
Reakcia na: PwPIETRO, 13.04.2025 - 20:54:36 Nežijeme v dokonalom svete, treba vedieť priznať, že každý robí chyby, aj Kanada. Nevidím nič zlé na tom, že Advisor má pochybnosti o USA ligách, keby ich nemal nevznikol by priestor zamyslieť sa spoločne nad tým, či pre vývoj hráča nie sú aj lepšie možnosti a som rád, že ste tiež prispeli do tejto diskusii. Rôznorodosť názorov a diskusia posúva spoločnosť dopredu. Ako vystihol kedysi Orwell, vynucovanie rovnakého názoru vedie k stagnácii či regresu, čo sa v minulosti potvrdilo nespočetnekrát a môžeme to v súčasnej spoločnosti pozorovať aj teraz.
No späť k hokeju, podiel kanadský hráčov v NHL dlhodobo klesá a v súčasnosti je najnižší v histórii ligy. To nie je žiadne tajomstvo, detailnejšia analýza je k nahliadnutiu napríklad tu - https://soundofhockey.com/2024/12/26/data-dump-nationality-trends-across-the-nhl/
Naopak, mimoriadne stúpa zastúpenie hráčov USA a Švédov. Najväčší rozdiel v rozvoji hráčov v Kanade vs. USA / Švédsko spočíva v tom, že v USA a Švédsku sa môžu hráči vo veku 17 až 20 rokov konfrontovať s mužských hokejom, čo sa vo Švédsku deje v ich mužských ligách, pričom v USA na to slúži NCAA. Kanaďania o tom už dlhšie vedia, preto ich top talenty ako Makar, Power, Fantilli či Celebrini nehrali v kanadských juniorkách CHL, do ktorých konkrétne patria ligy OHL, WHL a QMJHL.
Namiesto toho sa vybrali americkou cestou, Celebrini dokonca hral aj v USA AAA ligách. Konkrétne za Shattuck St. Mary\'s, kde mimochodom v minulosti pôsobil aj Sidney Crosby. Tu však treba podotknúť, že v výnimkou Shattuck St. Mary's v USA AAA ligách nie je taká koncentrácia top talentov ako je to vo Švédsku alebo Fínsku, kde sa kvalita koncentruje do pár tímov, ktoré produkujú pravidelne hráčov pre draft NHL. Ako ste sám povedal, len v U15 AAA hrá až 1436 hráčov, logicky je však nemožné mať v jednom ročníku 1436 hráčov top kvality, čo znamená trieštenie kvality (nielen hráčov, ale aj trénerov, skill coachov) a minimum náročných zápasov pre top generačné talenty. To si myslím, že USA doháňa neskôr v projekte centralizovanej prípravy a následne možnosťou hrať mužský hokej v NCAA, preto je americký hokej tam kde je, nie kvôli nadštandardnej práci klubov v AAA ligách, aj keď zázemie majú špičkové.
A teraz sa na chvíľu zastavme pri Ozogánym. Ako píšete, bol tendrovaný do USHL a podarilo sa mu to už v novembri ako prvému hráčovi v tejto sezóne. Prečo si myslíte, že to svedčí o kvalite ligy? Podľa mňa to svedčí o kvalite hráča, odkedy tam prišiel zo Slovenska v tej lige nemal žiadnu konkurenciu, úplne ju ovládol v tejto aj minulej sezóne a bol v nej jednoznačne najlepší hráč, preto bol tendrovaný do USHL už v novembri. V tomto kontexte tak dáva zmysel tvrdenie Advisora, že túto sezónu zbytočne stratil rok v detskej lige.
Keď sa aj pozrieme na príbeh Celebriniho, ktorý šiel z Kanady do USA a vydal sa podobnou cestou, tak po U14 AAA šiel do stredoškolskej USHS ligy (U18) odkiaľ bol tendrovaný do USHL, nikto ho nedusil medzi rovesníkmi a dali mu šancu hrať s o 2-3 rokmi staršími súpermi. To isté sa stalo Connorovi Bedardovi, ktorý síce hral so staršími, no WHL rýchlo prerástol a nemal sa kde posunúť, preto niektorí Kanaďania šli radšej americkou cestou. Navyše dáta potvrdzujú, že z CHL líg (WHL, OHL, QMJHL) je do NHL väčší skok ako z NCAA.
Kanade sa pochopiteľne nepáči, že USA ich v tomto predbehlo a majú lepší development hráčov, preto tlačili na to, aby v NCAA mohli hrať aj hráči z CHL. A po dlhej snahe sa im to podarilo docieliť, v platnosti to bude už od budúcej sezóny. Tým pádom už Kanaďania nebudú mať dôvod ísť americkou cestou, navyše najlepší Američania pôjdu hrať kanadské juniorky, to je skutočný dôvod, prečo v tohtoročnom OHL priority drafte stúpol počet hráčov z amerických AAA líg o dvojnásobok. Táto skutočnosť oslabí americké AAA ligy a tiež bude najbližšie roky zákonite klesať úroveň USHL na úkor CHL líg.
Touto témou sa zaoberám dlhodobo a stále som nenarazil na racionálny dôvod, prečo by americké AAA ligy mali byť pre rozvoj slovenských hráčov lepšie ako top kluby vo Švédsku a Fínsku, odkiaľ boli za posledné roky draftovaní hráči ako Kňažko, Štrbák, Slafkovský, Fehérváry, Čiernik, Dvorský... Zároveň nepochybujem o tom, že máte v tejto problematike lepší prehľad, viete nám teda prosím vyšpecifikovať výhody amerických žiackych líg v porovnaní so Severom Európy?
Tiež som čítal v nejakom článku, že v porovnaní so Švédskom / Fínskom sú tieto ligy výrazne finančne náročnejšie a rodičia si musia brať vysoké pôžičky, aby tam mohli poslať svoje deti. Pevne preto verím, že keď ste sa rozhodli zadlžovať rodičov, neriadite sa len svojimi dojmami a máte na to vypracovanú nejakú štúdiu podloženú dátami, ktorú nám zazdieľate. Ďakujem. Dám vám jednu radu. Nabudúce, keď budete chcieť zdielať svoj názor a postrehy, tak si vyhraďťe priestor, sadnite si a za použitia šikovnosti mozgu a vaších znalostí napíšte to čo máte na srdci. Keď zadáte CHATU GPT a UMELEJ INTELIGENCII, aby vám vyplula text, ktorý následne skopírujete a vložíte a tvárite sa tak, že ste premúdrelý básnik, tak nečakajte nič iné ako to, že vás ľudia nebudú brať vážne. Mienku a dobré meno si robíte po internete vy. Netreba na to zabúdať. ∧ skryť ∧ |
14.04.2025 - 08:42:32 |
Reakcia na: gulasik09, 14.04.2025 - 07:03:24 Dám vám jednu radu. Nabudúce, keď budete chcieť zdielať svoj názor a postrehy, tak si vyhraďťe priestor, sadnite si a za použitia šikovnosti mozgu a vaších znalostí napíšte to čo máte na srdci. Keď zadáte CHATU GPT a UMELEJ INTELIGENCII, aby vám vyplula text, ktorý následne skopírujete a vložíte a tvárite sa tak, že ste premúdrelý básnik, tak nečakajte nič iné ako to, že vás ľudia nebudú brať vážne. Mienku a dobré meno si robíte po internete vy. Netreba na to zabúdať. Wtf∧ skryť ∧ |
14.04.2025 - 09:49:20 |
Reakcia na: gulasik09, 14.04.2025 - 07:03:24 Dám vám jednu radu. Nabudúce, keď budete chcieť zdielať svoj názor a postrehy, tak si vyhraďťe priestor, sadnite si a za použitia šikovnosti mozgu a vaších znalostí napíšte to čo máte na srdci. Keď zadáte CHATU GPT a UMELEJ INTELIGENCII, aby vám vyplula text, ktorý následne skopírujete a vložíte a tvárite sa tak, že ste premúdrelý básnik, tak nečakajte nič iné ako to, že vás ľudia nebudú brať vážne. Mienku a dobré meno si robíte po internete vy. Netreba na to zabúdať. Ja Vam nerozumiem bud ste agent alebo rodic Olivera. Vsade po internete chodite a pisete ako kazdy ublizuje a nepraje tomuto chalanovi. ∧ skryť ∧ A pri tom 99% pouzivatelov zdielalo nazor ze hraci ako on by mali dostat pozvanku aspon do U16 vratane PWPietra, na ktoreho teraz utocite len preto ze si dovolil spochybnit americku cestu. |
14.04.2025 - 11:08:54 |
Reakcia na: gulasik09, 14.04.2025 - 07:03:24 Dám vám jednu radu. Nabudúce, keď budete chcieť zdielať svoj názor a postrehy, tak si vyhraďťe priestor, sadnite si a za použitia šikovnosti mozgu a vaších znalostí napíšte to čo máte na srdci. Keď zadáte CHATU GPT a UMELEJ INTELIGENCII, aby vám vyplula text, ktorý následne skopírujete a vložíte a tvárite sa tak, že ste premúdrelý básnik, tak nečakajte nič iné ako to, že vás ľudia nebudú brať vážne. Mienku a dobré meno si robíte po internete vy. Netreba na to zabúdať. ????? ∧ skryť ∧ |
14.04.2025 - 12:10:54 |
Reakcia na: PwPIETRO, 13.04.2025 - 20:54:36 Nežijeme v dokonalom svete, treba vedieť priznať, že každý robí chyby, aj Kanada. Nevidím nič zlé na tom, že Advisor má pochybnosti o USA ligách, keby ich nemal nevznikol by priestor zamyslieť sa spoločne nad tým, či pre vývoj hráča nie sú aj lepšie možnosti a som rád, že ste tiež prispeli do tejto diskusii. Rôznorodosť názorov a diskusia posúva spoločnosť dopredu. Ako vystihol kedysi Orwell, vynucovanie rovnakého názoru vedie k stagnácii či regresu, čo sa v minulosti potvrdilo nespočetnekrát a môžeme to v súčasnej spoločnosti pozorovať aj teraz.
No späť k hokeju, podiel kanadský hráčov v NHL dlhodobo klesá a v súčasnosti je najnižší v histórii ligy. To nie je žiadne tajomstvo, detailnejšia analýza je k nahliadnutiu napríklad tu - https://soundofhockey.com/2024/12/26/data-dump-nationality-trends-across-the-nhl/
Naopak, mimoriadne stúpa zastúpenie hráčov USA a Švédov. Najväčší rozdiel v rozvoji hráčov v Kanade vs. USA / Švédsko spočíva v tom, že v USA a Švédsku sa môžu hráči vo veku 17 až 20 rokov konfrontovať s mužských hokejom, čo sa vo Švédsku deje v ich mužských ligách, pričom v USA na to slúži NCAA. Kanaďania o tom už dlhšie vedia, preto ich top talenty ako Makar, Power, Fantilli či Celebrini nehrali v kanadských juniorkách CHL, do ktorých konkrétne patria ligy OHL, WHL a QMJHL.
Namiesto toho sa vybrali americkou cestou, Celebrini dokonca hral aj v USA AAA ligách. Konkrétne za Shattuck St. Mary\'s, kde mimochodom v minulosti pôsobil aj Sidney Crosby. Tu však treba podotknúť, že v výnimkou Shattuck St. Mary's v USA AAA ligách nie je taká koncentrácia top talentov ako je to vo Švédsku alebo Fínsku, kde sa kvalita koncentruje do pár tímov, ktoré produkujú pravidelne hráčov pre draft NHL. Ako ste sám povedal, len v U15 AAA hrá až 1436 hráčov, logicky je však nemožné mať v jednom ročníku 1436 hráčov top kvality, čo znamená trieštenie kvality (nielen hráčov, ale aj trénerov, skill coachov) a minimum náročných zápasov pre top generačné talenty. To si myslím, že USA doháňa neskôr v projekte centralizovanej prípravy a následne možnosťou hrať mužský hokej v NCAA, preto je americký hokej tam kde je, nie kvôli nadštandardnej práci klubov v AAA ligách, aj keď zázemie majú špičkové.
A teraz sa na chvíľu zastavme pri Ozogánym. Ako píšete, bol tendrovaný do USHL a podarilo sa mu to už v novembri ako prvému hráčovi v tejto sezóne. Prečo si myslíte, že to svedčí o kvalite ligy? Podľa mňa to svedčí o kvalite hráča, odkedy tam prišiel zo Slovenska v tej lige nemal žiadnu konkurenciu, úplne ju ovládol v tejto aj minulej sezóne a bol v nej jednoznačne najlepší hráč, preto bol tendrovaný do USHL už v novembri. V tomto kontexte tak dáva zmysel tvrdenie Advisora, že túto sezónu zbytočne stratil rok v detskej lige.
Keď sa aj pozrieme na príbeh Celebriniho, ktorý šiel z Kanady do USA a vydal sa podobnou cestou, tak po U14 AAA šiel do stredoškolskej USHS ligy (U18) odkiaľ bol tendrovaný do USHL, nikto ho nedusil medzi rovesníkmi a dali mu šancu hrať s o 2-3 rokmi staršími súpermi. To isté sa stalo Connorovi Bedardovi, ktorý síce hral so staršími, no WHL rýchlo prerástol a nemal sa kde posunúť, preto niektorí Kanaďania šli radšej americkou cestou. Navyše dáta potvrdzujú, že z CHL líg (WHL, OHL, QMJHL) je do NHL väčší skok ako z NCAA.
Kanade sa pochopiteľne nepáči, že USA ich v tomto predbehlo a majú lepší development hráčov, preto tlačili na to, aby v NCAA mohli hrať aj hráči z CHL. A po dlhej snahe sa im to podarilo docieliť, v platnosti to bude už od budúcej sezóny. Tým pádom už Kanaďania nebudú mať dôvod ísť americkou cestou, navyše najlepší Američania pôjdu hrať kanadské juniorky, to je skutočný dôvod, prečo v tohtoročnom OHL priority drafte stúpol počet hráčov z amerických AAA líg o dvojnásobok. Táto skutočnosť oslabí americké AAA ligy a tiež bude najbližšie roky zákonite klesať úroveň USHL na úkor CHL líg.
Touto témou sa zaoberám dlhodobo a stále som nenarazil na racionálny dôvod, prečo by americké AAA ligy mali byť pre rozvoj slovenských hráčov lepšie ako top kluby vo Švédsku a Fínsku, odkiaľ boli za posledné roky draftovaní hráči ako Kňažko, Štrbák, Slafkovský, Fehérváry, Čiernik, Dvorský... Zároveň nepochybujem o tom, že máte v tejto problematike lepší prehľad, viete nám teda prosím vyšpecifikovať výhody amerických žiackych líg v porovnaní so Severom Európy?
Tiež som čítal v nejakom článku, že v porovnaní so Švédskom / Fínskom sú tieto ligy výrazne finančne náročnejšie a rodičia si musia brať vysoké pôžičky, aby tam mohli poslať svoje deti. Pevne preto verím, že keď ste sa rozhodli zadlžovať rodičov, neriadite sa len svojimi dojmami a máte na to vypracovanú nejakú štúdiu podloženú dátami, ktorú nám zazdieľate. Ďakujem. Mal by si pouzivat svoj vlastny rozum a tak vyjadrit svoj nazor, nie tu kopirovat veci z ChatGPT.∧ skryť ∧ |
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, prosím prihláste sa alebo ak ešte nemáte vlastný úcet, zaregistrujte sa.

