Prejavte svoj názor: Zapojte sa do našej letnej ankety o NHL. Viac »
Zavrieť SlovakNHL.sk
 
CAR
4
Highlighty 
PP
CAR
4
Highlighty 
P2
VGK
5
Highlighty 
 
VGK
3
Highlighty 
 
CAR
4
Highlighty 
 
VGK
0
Highlighty 
Stanley Cup: Finále
  Carolina 4
  Vegas 2
+
MotoGP v Brne

Komunita: Diskusia > Slovensko U18

Tému založil: AvB
14.04.2011 - 19:05:24
Ako vidíte šance tohto tímu po prvom zápase (2:8 s Ruskom) na MS?

14.04.2025 - 12:24:03
avatar
Dalsiu sezonu uz odohra ozogany v ushl s vyrazne starsimi hracmi, tuto sezonu ešte nemohol.
14.04.2025 - 13:45:25
avatar
Reakcia na: PwPIETRO, 13.04.2025 - 20:54:36
Nežijeme v dokonalom svete, treba vedieť priznať, že každý robí chyby, aj Kanada. Nevidím nič zlé na tom, že Advisor má pochybnosti o USA ligách, keby ich nemal nevznikol by priestor zamyslieť sa spoločne nad tým, či pre vývoj hráča nie sú aj lepšie možnosti a som rád, že ste tiež prispeli do tejto diskusii. Rôznorodosť názorov a diskusia posúva spoločnosť dopredu. Ako vystihol kedysi Orwell, vynucovanie rovnakého názoru vedie k stagnácii či regresu, čo sa v minulosti potvrdilo nespočetnekrát a môžeme to v súčasnej spoločnosti pozorovať aj teraz. No späť k hokeju, podiel kanadský hráčov v NHL dlhodobo klesá a v súčasnosti je najnižší v histórii ligy. To nie je žiadne tajomstvo, detailnejšia analýza je k nahliadnutiu napríklad tu - https://soundofhockey.com/2024/12/26/data-dump-nationality-trends-across-the-nhl/ Naopak, mimoriadne stúpa zastúpenie hráčov USA a Švédov. Najväčší rozdiel v rozvoji hráčov v Kanade vs. USA / Švédsko spočíva v tom, že v USA a Švédsku sa môžu hráči vo veku 17 až 20 rokov konfrontovať s mužských hokejom, čo sa vo Švédsku deje v ich mužských ligách, pričom v USA na to slúži NCAA. Kanaďania o tom už dlhšie vedia, preto ich top talenty ako Makar, Power, Fantilli či Celebrini nehrali v kanadských juniorkách CHL, do ktorých konkrétne patria ligy OHL, WHL a QMJHL. Namiesto toho sa vybrali americkou cestou, Celebrini dokonca hral aj v USA AAA ligách. Konkrétne za Shattuck St. Mary\'s, kde mimochodom v minulosti pôsobil aj Sidney Crosby. Tu však treba podotknúť, že v výnimkou Shattuck St. Mary's v USA AAA ligách nie je taká koncentrácia top talentov ako je to vo Švédsku alebo Fínsku, kde sa kvalita koncentruje do pár tímov, ktoré produkujú pravidelne hráčov pre draft NHL. Ako ste sám povedal, len v U15 AAA hrá až 1436 hráčov, logicky je však nemožné mať v jednom ročníku 1436 hráčov top kvality, čo znamená trieštenie kvality (nielen hráčov, ale aj trénerov, skill coachov) a minimum náročných zápasov pre top generačné talenty. To si myslím, že USA doháňa neskôr v projekte centralizovanej prípravy a následne možnosťou hrať mužský hokej v NCAA, preto je americký hokej tam kde je, nie kvôli nadštandardnej práci klubov v AAA ligách, aj keď zázemie majú špičkové. A teraz sa na chvíľu zastavme pri Ozogánym. Ako píšete, bol tendrovaný do USHL a podarilo sa mu to už v novembri ako prvému hráčovi v tejto sezóne. Prečo si myslíte, že to svedčí o kvalite ligy? Podľa mňa to svedčí o kvalite hráča, odkedy tam prišiel zo Slovenska v tej lige nemal žiadnu konkurenciu, úplne ju ovládol v tejto aj minulej sezóne a bol v nej jednoznačne najlepší hráč, preto bol tendrovaný do USHL už v novembri. V tomto kontexte tak dáva zmysel tvrdenie Advisora, že túto sezónu zbytočne stratil rok v detskej lige. Keď sa aj pozrieme na príbeh Celebriniho, ktorý šiel z Kanady do USA a vydal sa podobnou cestou, tak po U14 AAA šiel do stredoškolskej USHS ligy (U18) odkiaľ bol tendrovaný do USHL, nikto ho nedusil medzi rovesníkmi a dali mu šancu hrať s o 2-3 rokmi staršími súpermi. To isté sa stalo Connorovi Bedardovi, ktorý síce hral so staršími, no WHL rýchlo prerástol a nemal sa kde posunúť, preto niektorí Kanaďania šli radšej americkou cestou. Navyše dáta potvrdzujú, že z CHL líg (WHL, OHL, QMJHL) je do NHL väčší skok ako z NCAA. Kanade sa pochopiteľne nepáči, že USA ich v tomto predbehlo a majú lepší development hráčov, preto tlačili na to, aby v NCAA mohli hrať aj hráči z CHL. A po dlhej snahe sa im to podarilo docieliť, v platnosti to bude už od budúcej sezóny. Tým pádom už Kanaďania nebudú mať dôvod ísť americkou cestou, navyše najlepší Američania pôjdu hrať kanadské juniorky, to je skutočný dôvod, prečo v tohtoročnom OHL priority drafte stúpol počet hráčov z amerických AAA líg o dvojnásobok. Táto skutočnosť oslabí americké AAA ligy a tiež bude najbližšie roky zákonite klesať úroveň USHL na úkor CHL líg. Touto témou sa zaoberám dlhodobo a stále som nenarazil na racionálny dôvod, prečo by americké AAA ligy mali byť pre rozvoj slovenských hráčov lepšie ako top kluby vo Švédsku a Fínsku, odkiaľ boli za posledné roky draftovaní hráči ako Kňažko, Štrbák, Slafkovský, Fehérváry, Čiernik, Dvorský... Zároveň nepochybujem o tom, že máte v tejto problematike lepší prehľad, viete nám teda prosím vyšpecifikovať výhody amerických žiackych líg v porovnaní so Severom Európy? Tiež som čítal v nejakom článku, že v porovnaní so Švédskom / Fínskom sú tieto ligy výrazne finančne náročnejšie a rodičia si musia brať vysoké pôžičky, aby tam mohli poslať svoje deti. Pevne preto verím, že keď ste sa rozhodli zadlžovať rodičov, neriadite sa len svojimi dojmami a máte na to vypracovanú nejakú štúdiu podloženú dátami, ktorú nám zazdieľate. Ďakujem.
∧ skryť ∧
Z dovodu, ze Vas text bol vytvoreny umelou inteligenciou tak na Vas nebudem reagovat. Pouzite vlastny sedliacky rozum na odpoved.
14.04.2025 - 14:10:31
avatar
Reakcia na: Herbert.Drevo, 14.04.2025 - 09:49:20
Ja Vam nerozumiem bud ste agent alebo rodic Olivera. Vsade po internete chodite a pisete ako kazdy ublizuje a nepraje tomuto chalanovi. A pri tom 99% pouzivatelov zdielalo nazor ze hraci ako on by mali dostat pozvanku aspon do U16 vratane PWPietra, na ktoreho teraz utocite len preto ze si dovolil spochybnit americku cestu. :s30b:
∧ skryť ∧
Ale prosím vás. Je mi úplne jedno či sa píše o OZOGÁNYM alebo o KAZDOVI alebo o hociakom inom talentovanom chlapcovi. Doteraz som bola ticho a aj by som ticho zostala, ale keď sa ide hrať niekto na mudrlanta a vytasí trojkilometrovú slohovku skopírovanú z CHAT GPT tak ticho naozaj nebudem. A poprosila by som, aby ste prestali zavádzať a šíriť bullshity o tom, či som agent, rodič. A aj keby som bola tak čo s tým spravíte. Už keď sme pri tejto téme, tak by ma zaujímalo, či vám príde v poriadku útočiť na 16 ročného chlapca s tým, že berie steroidy a pichá si hormóny. Mali by ste navštíviť skúseného odborníka, ktorý vám pomôže zbaviť sa frustrácie a hnevu, ktorý si chodíte ventilovať na internet tým, že si vymýšľate a šírite dezinformácie a zavádzate a špiníte ostatných ľudí.
14.04.2025 - 14:54:34
avatar
.
14.04.2025 - 14:54:37
avatar
Taktiež by som rád zareagoval na nehorázny výstup PwPietra. Viac viet od umelej inteligencia snáď nie je ani v mojej diplomovke.
14.04.2025 - 15:15:40
avatar
Reakcia na: Zidan., 14.04.2025 - 14:54:37
Taktiež by som rád zareagoval na nehorázny výstup PwPietra. Viac viet od umelej inteligencia snáď nie je ani v mojej diplomovke.
∧ skryť ∧
Navrhujem ban pre PwPietra, pokym nedokaze svoju nevinu podlozenymi dokazmi.
14.04.2025 - 16:17:45
avatar
Reakcia na: gulasik09, 14.04.2025 - 14:10:31
Ale prosím vás. Je mi úplne jedno či sa píše o OZOGÁNYM alebo o KAZDOVI alebo o hociakom inom talentovanom chlapcovi. Doteraz som bola ticho a aj by som ticho zostala, ale keď sa ide hrať niekto na mudrlanta a vytasí trojkilometrovú slohovku skopírovanú z CHAT GPT tak ticho naozaj nebudem. A poprosila by som, aby ste prestali zavádzať a šíriť bullshity o tom, či som agent, rodič. A aj keby som bola tak čo s tým spravíte. Už keď sme pri tejto téme, tak by ma zaujímalo, či vám príde v poriadku útočiť na 16 ročného chlapca s tým, že berie steroidy a pichá si hormóny. Mali by ste navštíviť skúseného odborníka, ktorý vám pomôže zbaviť sa frustrácie a hnevu, ktorý si chodíte ventilovať na internet tým, že si vymýšľate a šírite dezinformácie a zavádzate a špiníte ostatných ľudí.
∧ skryť ∧
Predpokládam gulasik09,že ste matka Olivera Ozoganyho,konečne sa tu objavil aj Marián Mišík s najväčšou pravdepodobnosťou jeho agent.Za mňa určite dobré,že tu dávate svoje názory.
Akokoľvek môžu z Vášho pohľadu vyzerať poznatky Advisora (nepoznám osobu,ktorá je za týmto nickom) a PWPietro (za touto skratkou je v skutočnosti pán Peter Vretenička,človek ktorý sa zaoberá štatistickými záležitosťami pre hokejportal a hockeyslovakia),nemyslím si že sú v globále neprajné alebo ponižujúce. Sú to jednoducho veci založené na overených faktoch,ktoré však nemusia byť pravidlom. Mimochodom testosterón produkuje telo obvykle aicky pred pubertou u niektorých viac ako obvykle a preto dochádza k rastu a zväčšovaniu dielčích prvkov a orgánov muža - tým chcem povedať že nick Advisor pravdepodobne netvrdí nič o umelo dodávaných podporných prostriedkoch.
Na druhej strane chalan skôr dospel,fyzicky je aktuálne odlišný od svojich rovesníkov a preto vyniká.Úprimne si ale myslím že jeho rast a vývoj sa naozaj pomály blíži ku koncu a čochvíľa bude v tomto tkzv. vyriešený.
Všetky tie ocenenia - tendrovanie do USHL,najviac bodov v histórii stredoškolských líg atď atď.. mu budú k ničomu ak to nedokáže zopakovať práve v USHL kde má v nasledujúcej sezóne namierené.
Smerom k draftu, ktorý má až v roku 2027 je dosť problematické sa vyjadrovať a práve preto nechcem byť netaktný,som skôr pesimista než aby som ho tipoval v tomto momente na 1.kolo,ale vybraný byť určite môže. Dôležité je aby hokejovo napredoval,aby ho hokej bavil,mal chuť na sebe pracovať a neoblomnú vieru v úspech.Ani toto nemusí stačiť ale budem rád ak to Oliver dokáže,mal som ho možnosť sledovať aj v zámorí a štýl hokeja, ktorý forsíruje sa mi páči.

btw. ten komentár od PW Pietro nie je z chatGPT.
14.04.2025 - 16:51:05
avatar
Reakcia na: gulasik09, 14.04.2025 - 14:10:31
Ale prosím vás. Je mi úplne jedno či sa píše o OZOGÁNYM alebo o KAZDOVI alebo o hociakom inom talentovanom chlapcovi. Doteraz som bola ticho a aj by som ticho zostala, ale keď sa ide hrať niekto na mudrlanta a vytasí trojkilometrovú slohovku skopírovanú z CHAT GPT tak ticho naozaj nebudem. A poprosila by som, aby ste prestali zavádzať a šíriť bullshity o tom, či som agent, rodič. A aj keby som bola tak čo s tým spravíte. Už keď sme pri tejto téme, tak by ma zaujímalo, či vám príde v poriadku útočiť na 16 ročného chlapca s tým, že berie steroidy a pichá si hormóny. Mali by ste navštíviť skúseného odborníka, ktorý vám pomôže zbaviť sa frustrácie a hnevu, ktorý si chodíte ventilovať na internet tým, že si vymýšľate a šírite dezinformácie a zavádzate a špiníte ostatných ľudí.
∧ skryť ∧
Nidky som nikde nepisal o ziadnych steroidoch alebo hormonoch to si ma asi s niekym mylite. Diskusiu tu citam pravidelne a nespominam si ze by take nieco niekto vobec napisal (o hociktorom hracovi).

Moje komentare si mozete pozriet v mojom profile. Ak si zelate aby som o tomto hracovi uz nikdy nepisal napiste mi sukromnu spravu.

Posledna a asi aj prva vec ktoru som o tomto hracovi napisal (Ak nepocitam jeho meno v nominaci):

"Skoda ze Ozogany nedostal priestor aj v poslednej tretine, kedy to trener stiahol na tri formacie. Bol to jeho debut v reprezentacii a to proti hracom o rok a pol starsim takze tam nervozita a neskusenost mohla zohrat nejaku rolu.

Ak si dobre pametam tak mal 2 strely na brankara a 2 minuty za faul.
"
14.04.2025 - 18:56:30
avatar
Reakcia na: Herbert.Drevo, 12.04.2025 - 18:50:20
Nechcem sa moc zapajat do tejto diskusie no je pravda ze vacsina americkych prospektov ktore to aj dotiahli na draft mala tu istu cestu ako spominany Oliver. Hrat v 15/16 rokoch U15/U16 AAA a na dalsi rok skocit do USHL. Netvrdim ze je to ta najlepsia cesta no je to aspon overena cesta.
∧ skryť ∧
Je to dobrá cesta pre amerického hráča …. Vybrať 13-14 ročných chlapcov od rodiny a poslať ich sa vytĺkať v USA s Američanmi neni dobrá cesta. Tento agent tu má po rokoch dva prospecty, ale tých dalších zhruba 20 - 30 hráčov ktorí tam kopú podpriemerné súťaže nespomína. Tých 20-30 hráčov ktorých nezmyselne vytiahol zo Slovenska by dalo slovenskému mládežníckemu hokeju svojou prítomnosťou v našej lige iný level. Výsledok ,,,, tých ostatných 20 hráčov sa v USA nijak dramaticky hokejovo nezlepšilo …. Istý prínos v podobe jazyka uznávam nadobudnú, sle nakoniec skončia aj tak na Slovensku. Paralela s českom ?! Češi odchádzajú do zámoria až v juniorskom veku do CHL alebo USHL. V tomto ja zväz chápem že sa snaží zabrániť exodusu hráčov do zahraničia a reaguje tým že ich nepozýva na mládežnícke repre akcie . Na druhu stranu x krát som bol kriticky voči takémuto počinu. Ale z dlhodobého hľadiska musí skončiť takýto úprk 13-14 ročných.
14.04.2025 - 19:10:14
avatar
Reakcia na: Marian Misik, 12.04.2025 - 18:10:32
Predpokladam, ze ste nejaky urazeny rodic, ktoremu som nevolal resp. agent, ktoremu chybaju komunikacne schopnosti, odbornost a fundamentalne argumenty. V oboch pripadoch hokeju nerozumiete. Oznacit Timothyho KAZDU za “Vraha” to je v svetovej hokejovej rodine skutocne vela a je to urazlive a ponizujuce. Kazdy z chlapcov sa snazi podat, co najlepsi vykon za Slovensko. Ze sa im niekedy nedari je sucastou sportu a preto ho mame radi. Ohladne « vaseho odborneho » pohladu su americke sutaze zle, slabe a detinske... Nezdielam rovnaky nazor, ba prave naopak model pripravy hracov v USA je momentalne najlepsi a najsofistikovanejsi na svete. Oliver OZOGANY je tendrovany do USHL (ako 1. Hrac uz od 13. Novembra 2024). Spolu s nim je uz tendrovanych 8 hracov. 6 z nich su produktom zlych, slabych a detskych AAA lig - Ryland Rooney, Oliver McKinney, Braiden Scuderi, Stephen Cover a Ty Bergeron. Tenderovani hraci su len najtalentovansi hraci, ktori sa tymto vyhnu USHL Draftu a aicky budu hrat minimalne 60% zapasov v USHL za prislusne timy. V USA je to vacsie ocenenie ako byt draftovany v 1. kole. Len v U15 AAA, v najdolezitejsej mladeznickej kategorii v USA hraje 1436 hracov.. https://www.eliteprospects.com/league/ushl/stats/2025-2026
∧ skryť ∧
pán Mišík ťažko sa argumentuje na to čo ste tu vychrlili. Nechcem sa vás nijako dotknut. Ale veď skuste tu čitateľom napísať koľkým hracom od ročníku narodenia 2002 ste vy napísal ten istý email. To sú strašidelné čísla. Vy v každom ročníku oslovíte 30-40 hráčov s návrhom na spoluprácu. Z toho mne vyplýva že Slovensko je zlata baňa na talenty a všetci tí čo tu tých 30-40 hráčov supertalentov v každom ročníku schopných sa v USA presadiť nevidia , sú slepí.
Viete poznám vaše pracovne metódy a normálne sa čudujem že s vami diskutujem. Založte si cestovnú kanceláriu alebo študijnú agentúru a vtedy budem ticho. Len prosím vás netlačte tým deťom a ich rodičom tie nepravdy do hláv.
14.04.2025 - 19:16:42
avatar
Reakcia na: Marian Misik, 13.04.2025 - 14:52:09
"Odbornik = Advisor". Takze uz i Kanada "failuje - robi chyby!" V 2025 OHL Priority drafte bolo cez vikend vybranych rekordnych 81 hracov zo slabych, zlych a detskych lig AAA so sídlom v USA. Nechapem admina, ze Advisorovi zatial neblokoval konto - jeho prispevky su nedostojne, plne nenavisti, urazok a dezinformacii. https://www.facebook.com/photo/?fbid=1072707334888684&set=a.617234257102663
∧ skryť ∧
p.Mišik však sa vydychajme a môžeme vecne diskutovať. Začnite s tým že nám ozrejmuje ten počet supertalentov ktorých ste oslovili za posledných 6 rokov ,,,, potom môžeme pokračovať tým že nám poviete ktorých slovenských hráčov ste “vytiahli” do USA . Ja nepoznám agenta v Európe ktorý by mal odvahu osloviť 20 hráčov v jednom ročníku v hociktorej európskej krajine, tobôž nie na Slovensku.
14.04.2025 - 19:29:47
avatar
Reakcia na: Marian Misik, 12.04.2025 - 18:10:32
Predpokladam, ze ste nejaky urazeny rodic, ktoremu som nevolal resp. agent, ktoremu chybaju komunikacne schopnosti, odbornost a fundamentalne argumenty. V oboch pripadoch hokeju nerozumiete. Oznacit Timothyho KAZDU za “Vraha” to je v svetovej hokejovej rodine skutocne vela a je to urazlive a ponizujuce. Kazdy z chlapcov sa snazi podat, co najlepsi vykon za Slovensko. Ze sa im niekedy nedari je sucastou sportu a preto ho mame radi. Ohladne « vaseho odborneho » pohladu su americke sutaze zle, slabe a detinske... Nezdielam rovnaky nazor, ba prave naopak model pripravy hracov v USA je momentalne najlepsi a najsofistikovanejsi na svete. Oliver OZOGANY je tendrovany do USHL (ako 1. Hrac uz od 13. Novembra 2024). Spolu s nim je uz tendrovanych 8 hracov. 6 z nich su produktom zlych, slabych a detskych AAA lig - Ryland Rooney, Oliver McKinney, Braiden Scuderi, Stephen Cover a Ty Bergeron. Tenderovani hraci su len najtalentovansi hraci, ktori sa tymto vyhnu USHL Draftu a aicky budu hrat minimalne 60% zapasov v USHL za prislusne timy. V USA je to vacsie ocenenie ako byt draftovany v 1. kole. Len v U15 AAA, v najdolezitejsej mladeznickej kategorii v USA hraje 1436 hracov.. https://www.eliteprospects.com/league/ushl/stats/2025-2026
∧ skryť ∧
Ešte k tomu Kazdovi …. Pokial sa snaží hráč chlapec je to všetko ok ….. problém nastáva keď sa začne viac ako hráč snažiť otec.

Aby som tuto debatu uzavrel … tak ako sim písal predtým
Ozoganyi veľmi perspektívny, kde sa bilogicka akcelerácia stretla s dobrým size-om. Takisto ako sim napísal , myslím že v USHL sa presadí .
Ďalej uvidime , keď sa zrovna biologicky s rovesníkmi a bude musieť spraviť krok do pro hokeja.
A takisto platí čo som napísal , že ste vytiahli jeden z top prospectov do detskej ligy. Veľa šťastia v oslovovaní dalších naivných deti a ich rodičov. Dúfam že som prispel k osvete a aspoň takou malou mierou , že aspoň jeden s tých hráčov a jeho rodičov zažije rozum a nepošle 13-14 ročne dieťa do USA.
14.04.2025 - 19:47:43
avatar
Reakcia na: gulasik09, 14.04.2025 - 14:10:31
Ale prosím vás. Je mi úplne jedno či sa píše o OZOGÁNYM alebo o KAZDOVI alebo o hociakom inom talentovanom chlapcovi. Doteraz som bola ticho a aj by som ticho zostala, ale keď sa ide hrať niekto na mudrlanta a vytasí trojkilometrovú slohovku skopírovanú z CHAT GPT tak ticho naozaj nebudem. A poprosila by som, aby ste prestali zavádzať a šíriť bullshity o tom, či som agent, rodič. A aj keby som bola tak čo s tým spravíte. Už keď sme pri tejto téme, tak by ma zaujímalo, či vám príde v poriadku útočiť na 16 ročného chlapca s tým, že berie steroidy a pichá si hormóny. Mali by ste navštíviť skúseného odborníka, ktorý vám pomôže zbaviť sa frustrácie a hnevu, ktorý si chodíte ventilovať na internet tým, že si vymýšľate a šírite dezinformácie a zavádzate a špiníte ostatných ľudí.
∧ skryť ∧
Tu ste si buď zle prečítali text alebo ste mu neporozumeli…. Určite nik neobvinil 16 ročného chlapca z užívania stereoidov.

Skúsim teda bližšie …. Testosterón je prirodzene sa tvoriaca latka v každom mužskom tele. Hypofýza v mozgu dá stimul mužským žlazam a testosterón sa produkuje v týchto žlazách.
Bez testosterónu neni možný nárast svalovej hmoty. Testosterón sa u mužov začne produkovať až v obdobi puberty. Dovtedy teda deti disponujú len takým kostrovým osvalenim ktoré majú v genetickej výbave po predkoch. Skratka dieťa môže cvičiť koľko chce prírastok svalovy nedosiahne. Ak Oliver má a to má značný svalovy prírastok , znamená to že už jeho biologické procesy spustili tvorbu testosterónu. To znamená že je v puberte. Ak vieme že produkcia testosterónu nastáva v poslednom zo 4 štádií puberty tak je v poslednom štádiu. To neni vada!!!!! Je to len značná a dočasná výhoda voči jeho rovesníkom ktorým ešte nestrieka testosterón do žil .

Nikto Oliverovi neubližuje, nikto ho neobviňuje z nejakých zakazanych látok…. V podstate sme mu chceli len dopriať hrať lepší hokej ako detskú ligu.

14.04.2025 - 20:51:50
avatar
Reakcia na: AgentHockey, 14.04.2025 - 16:17:45
Predpokládam gulasik09,že ste matka Olivera Ozoganyho,konečne sa tu objavil aj Marián Mišík s najväčšou pravdepodobnosťou jeho agent.Za mňa určite dobré,že tu dávate svoje názory. Akokoľvek môžu z Vášho pohľadu vyzerať poznatky Advisora (nepoznám osobu,ktorá je za týmto nickom) a PWPietro (za touto skratkou je v skutočnosti pán Peter Vretenička,človek ktorý sa zaoberá štatistickými záležitosťami pre hokejportal a hockeyslovakia),nemyslím si že sú v globále neprajné alebo ponižujúce. Sú to jednoducho veci založené na overených faktoch,ktoré však nemusia byť pravidlom. Mimochodom testosterón produkuje telo obvykle aicky pred pubertou u niektorých viac ako obvykle a preto dochádza k rastu a zväčšovaniu dielčích prvkov a orgánov muža - tým chcem povedať že nick Advisor pravdepodobne netvrdí nič o umelo dodávaných podporných prostriedkoch. Na druhej strane chalan skôr dospel,fyzicky je aktuálne odlišný od svojich rovesníkov a preto vyniká.Úprimne si ale myslím že jeho rast a vývoj sa naozaj pomály blíži ku koncu a čochvíľa bude v tomto tkzv. vyriešený. Všetky tie ocenenia - tendrovanie do USHL,najviac bodov v histórii stredoškolských líg atď atď.. mu budú k ničomu ak to nedokáže zopakovať práve v USHL kde má v nasledujúcej sezóne namierené. Smerom k draftu, ktorý má až v roku 2027 je dosť problematické sa vyjadrovať a práve preto nechcem byť netaktný,som skôr pesimista než aby som ho tipoval v tomto momente na 1.kolo,ale vybraný byť určite môže. Dôležité je aby hokejovo napredoval,aby ho hokej bavil,mal chuť na sebe pracovať a neoblomnú vieru v úspech.Ani toto nemusí stačiť ale budem rád ak to Oliver dokáže,mal som ho možnosť sledovať aj v zámorí a štýl hokeja, ktorý forsíruje sa mi páči. btw. ten komentár od PW Pietro nie je z chatGPT.
∧ skryť ∧
Neviem, že či neviete čítať alebo, že kde by mohol byť problém. Posledný krát vám píšem, hovorím, objasňujem, že nie som žiadny rodič a už vôbec nie OZOGÁNYHO mamička alebo prípadne nejaký agent. Napíšte si to na chladničku, keď si to neviete zapamätať, aby ste si to pred každým komentárom a príspevkom do diskusie pripomenuli a vyhli sa zavádzajúcim informáciam.
14.04.2025 - 21:12:38
avatar
Wow! Volam sandare a berem pukance. Toto vyzera na dobry zabavny potencial. Mozno si este pichnem trosku testosteronu ????
14.04.2025 - 21:16:09
avatar
Reakcia na: gulasik09, 14.04.2025 - 20:51:50
Neviem, že či neviete čítať alebo, že kde by mohol byť problém. Posledný krát vám píšem, hovorím, objasňujem, že nie som žiadny rodič a už vôbec nie OZOGÁNYHO mamička alebo prípadne nejaký agent. Napíšte si to na chladničku, keď si to neviete zapamätať, aby ste si to pred každým komentárom a príspevkom do diskusie pripomenuli a vyhli sa zavádzajúcim informáciam.
∧ skryť ∧
Ďakujem za upozornenie ale ostanem pri vlastnom uvážení, nebude potrebná žiadna chladnička.
Dátum Vašej registrácie 12.4.2025, v rovnaký deň aj registrácia pána Mišíká všetko z odstupom času 4 hodiny, pričom reakcie v zásade obdobné. Ale ja som s tým v pohode, náhody existujú. Skúsme diskutovať vecne, len som Vám vysvetlil že zbytočne obviňujete tu prítomných, nikto z nich netvrdí to čo uvádzate, verím že budete Oliverovi (spolu s p.Mišíkom) nápomocný(á) v ďalších etapách jeho kariéry.
Všetko dobré prajem.
14.04.2025 - 21:35:57
avatar
Reakcia na: Advisor, 14.04.2025 - 19:47:43
Tu ste si buď zle prečítali text alebo ste mu neporozumeli…. Určite nik neobvinil 16 ročného chlapca z užívania stereoidov. Skúsim teda bližšie …. Testosterón je prirodzene sa tvoriaca latka v každom mužskom tele. Hypofýza v mozgu dá stimul mužským žlazam a testosterón sa produkuje v týchto žlazách. Bez testosterónu neni možný nárast svalovej hmoty. Testosterón sa u mužov začne produkovať až v obdobi puberty. Dovtedy teda deti disponujú len takým kostrovým osvalenim ktoré majú v genetickej výbave po predkoch. Skratka dieťa môže cvičiť koľko chce prírastok svalovy nedosiahne. Ak Oliver má a to má značný svalovy prírastok , znamená to že už jeho biologické procesy spustili tvorbu testosterónu. To znamená že je v puberte. Ak vieme že produkcia testosterónu nastáva v poslednom zo 4 štádií puberty tak je v poslednom štádiu. To neni vada!!!!! Je to len značná a dočasná výhoda voči jeho rovesníkom ktorým ešte nestrieka testosterón do žil . Nikto Oliverovi neubližuje, nikto ho neobviňuje z nejakých zakazanych látok…. V podstate sme mu chceli len dopriať hrať lepší hokej ako detskú ligu.
∧ skryť ∧
Zaujíma ma váš pohľad na to, keby Ozogány zostal hrať hokej na Slovensku, myslíte si, že by bol tam kde je dnes? Neverím tomu a všetci si tu zastávate cestu, ktorej ani vy sami neveríte. Nejedná sa tu len o Ozogányho, ale o každého jedného hráča, ktorý zostal hrať hokej na Slovensku. Za mňa je to cesta zakopaná. Pravidelne sledujem zápasy z tých detských AAA líg a musím povedať, že už len to k akému množstvu kontaktov a skautom z najlepších hokejových líg sveta sa viete dostať je vec, čo sa tu na Slovensku asi nestane. Keď viem, že moje dieťa nemá na to robiť akýkoľvek šport profesionálne a uživiť sa s ním v budúcnosti tak Slovensko je cesta. Ak vidím, že má moje dieťa potenciál, talent a má nejaký cieľ, prvé čo by som riešila by bol odchod do zahraničia. Či hrá nejaké dieťa tenis, hokej, pingpong, futbal, basketbal je to jedno. Vždy je ten cieľ dostať sa do zahraničia vždy.
Ak by tu na Slovensku bolo vytvorené kvalitné zázemie a podmienky, nikto by neodchádzal. Nemôžme sa biť do hrude za niečo, čo dlhodobo absolútne nefunguje. Zareagujem ešte na vaše vyjadrenie ,,Istý prínos v podobe jazyka uznávam nadobudnú, sle nakoniec skončia aj tak na Slovensku. Paralela s českom ?!’’ Rodičia, ktorí chcú pre svoje deti to najlepšie a sú ochotní zaplatiť všetky náklady, čeliť odlúčeniu od svojich detí vedia prečo to robia. To, že to ich deťom nevíde je druhá vec. Nikdy vám nikto úspech negarantuje. Za mňa stokrát lepšie ako zostať na Slovensku a zabiť 2, 3, 4, 5 rokov hraním hokeja bez perspektívy, bez akejkoľvek vidiny úspechu a posunutia sa v pred. Keď sa ten chlapec s jeho rodičmi raz obzrie späť, aspoň si bude môcť povedať, že obetovali a dali do toho maximum.
hodnost .
14.04.2025 - 22:11:43
avatar
Reakcia na: gulasik09, 14.04.2025 - 21:35:57
Zaujíma ma váš pohľad na to, keby Ozogány zostal hrať hokej na Slovensku, myslíte si, že by bol tam kde je dnes? Neverím tomu a všetci si tu zastávate cestu, ktorej ani vy sami neveríte. Nejedná sa tu len o Ozogányho, ale o každého jedného hráča, ktorý zostal hrať hokej na Slovensku. Za mňa je to cesta zakopaná. Pravidelne sledujem zápasy z tých detských AAA líg a musím povedať, že už len to k akému množstvu kontaktov a skautom z najlepších hokejových líg sveta sa viete dostať je vec, čo sa tu na Slovensku asi nestane. Keď viem, že moje dieťa nemá na to robiť akýkoľvek šport profesionálne a uživiť sa s ním v budúcnosti tak Slovensko je cesta. Ak vidím, že má moje dieťa potenciál, talent a má nejaký cieľ, prvé čo by som riešila by bol odchod do zahraničia. Či hrá nejaké dieťa tenis, hokej, pingpong, futbal, basketbal je to jedno. Vždy je ten cieľ dostať sa do zahraničia vždy. Ak by tu na Slovensku bolo vytvorené kvalitné zázemie a podmienky, nikto by neodchádzal. Nemôžme sa biť do hrude za niečo, čo dlhodobo absolútne nefunguje. Zareagujem ešte na vaše vyjadrenie ,,Istý prínos v podobe jazyka uznávam nadobudnú, sle nakoniec skončia aj tak na Slovensku. Paralela s českom ?!’’ Rodičia, ktorí chcú pre svoje deti to najlepšie a sú ochotní zaplatiť všetky náklady, čeliť odlúčeniu od svojich detí vedia prečo to robia. To, že to ich deťom nevíde je druhá vec. Nikdy vám nikto úspech negarantuje. Za mňa stokrát lepšie ako zostať na Slovensku a zabiť 2, 3, 4, 5 rokov hraním hokeja bez perspektívy, bez akejkoľvek vidiny úspechu a posunutia sa v pred. Keď sa ten chlapec s jeho rodičmi raz obzrie späť, aspoň si bude môcť povedať, že obetovali a dali do toho maximum.
∧ skryť ∧
Myslím si, že sa tu miešajú jablká a hrušky.

Advisor píše o Tom, že pre každého hráča by mala byť voľba cesty sita na mieru.

V prípade Ozogany-ho to znamená , kvôli puberte , alebo aj kvôli tomu ostarsenie medzi iný vekový priemer. A neskôr až to mohlo byť USHL.

Tie " detské rekordy " mu môžu viac ublížiť ako pomôcť. Hádam sa to nestane.

Počúvať len agenta nieje najšťastnejšie .

Jazyk je určite úžasná výhoda , možnosť tam ostať a žiť svoj ďalší sen.

14.04.2025 - 22:57:23
avatar
Reakcia na: , 14.04.2025 - 22:11:43
Myslím si, že sa tu miešajú jablká a hrušky. Advisor píše o Tom, že pre každého hráča by mala byť voľba cesty sita na mieru. V prípade Ozogany-ho to znamená , kvôli puberte , alebo aj kvôli tomu ostarsenie medzi iný vekový priemer. A neskôr až to mohlo byť USHL. Tie " detské rekordy " mu môžu viac ublížiť ako pomôcť. Hádam sa to nestane. Počúvať len agenta nieje najšťastnejšie . Jazyk je určite úžasná výhoda , možnosť tam ostať a žiť svoj ďalší sen.
∧ skryť ∧
Prosím vás aké hrušky s jablkami pletiem? Čítajte s porozumením. Chlapci, ktorí hrajú hokej, bez vidiny do budúcnosti a chcú mať pohyb, zabávku po škole atď nech sa páči. Slovensko je v tomto prípade cesta. Logicky rodičia nebudú investovať peniaze, nervy, čas do niečoho o čom vedia, že nemá budúcnosť. Proti tomu absolútne nič nemám. Ale chlapci s potencialom a cieľom sa jedného dňa živiť hokejom, zahrať si NHL je z môjho pohľadu jediná cesta ísť do zahraničia. Nehovorím, že to musí byť len USA. A tie vaše detské rekordy o niečom asi svedčia nie? Keby nemal tie detské rekordy tak sa tu bude vypisovať, že je slabý… stavím sa, že keby mal takéto detské rekordy chlapec so zvučným priezviskom, tak by bolo milión článkov, rozhovorov, príspevkov všade po internete. Vtedy by nikomu nevadili slabé a detské AAA ligy.
15.04.2025 - 00:22:15
avatar
Reakcia na: gulasik09, 14.04.2025 - 22:57:23
Prosím vás aké hrušky s jablkami pletiem? Čítajte s porozumením. Chlapci, ktorí hrajú hokej, bez vidiny do budúcnosti a chcú mať pohyb, zabávku po škole atď nech sa páči. Slovensko je v tomto prípade cesta. Logicky rodičia nebudú investovať peniaze, nervy, čas do niečoho o čom vedia, že nemá budúcnosť. Proti tomu absolútne nič nemám. Ale chlapci s potencialom a cieľom sa jedného dňa živiť hokejom, zahrať si NHL je z môjho pohľadu jediná cesta ísť do zahraničia. Nehovorím, že to musí byť len USA. A tie vaše detské rekordy o niečom asi svedčia nie? Keby nemal tie detské rekordy tak sa tu bude vypisovať, že je slabý… stavím sa, že keby mal takéto detské rekordy chlapec so zvučným priezviskom, tak by bolo milión článkov, rozhovorov, príspevkov všade po internete. Vtedy by nikomu nevadili slabé a detské AAA ligy.
∧ skryť ∧
Bože toto sú také srance ze až. Furt dookola svoje nezmyselne kecy,úplná ignorancia vecných argumentov,nemá cenu ďalej toto citát. Blok

< 1 ... 86 87 88 89 90 91 ... 93 >

Ak sa chcete zapojiť do diskusie, prosím prihláste sa alebo ak ešte nemáte vlastný úcet, zaregistrujte sa.