Zavrieť SlovakNHL.sk
 
CAR
4
Highlighty 
PP
CAR
4
Highlighty 
P2
VGK
5
Highlighty 
 
VGK
3
Highlighty 
Stanley Cup: Finále
  Carolina 2
  Vegas 2
11. 06.
kurzy
02:00
14. 06.
kurzy
02:00
+

Komunita: Diskusia > MS 2027 - Düsseldorf & Mannheim

Tému založil: johan1232
01.06.2026 - 12:00:39
Dátum 14. – 30. máj 2027

Skupina A (Düsseldorf)

Švajčiarsko (1)
Fínsko (4)
Švédsko (5)
Slovensko (8)
Lotyšsko (9)
Rakúsko (12)
Slovinsko (13)
Ukrajina (16)

Skupina B (Mannheim)

USA (2)
Kanada (3)
Česko (8)
Nemecko (7)
Dánsko (10)
Nórsko (11)
Maďarsko (14)
Kazachstan (15)

01.06.2026 - 20:45:50
avatar
Ideálna zostava, ak budú všetci zdraví a voľní:

Slafkovský (C) - Dvorský - Honzek
Okuliar - Čederle - Studenič
Pekarčík - Mešár - Chromiak
Sýkora - M. Pospíšil - Regenda
Chrenko

Fehérváry - Nemec
Ivan - Černák
Koch - Kmec
Radivojevič

Škorvánek
Hlavaj
Gajan
02.06.2026 - 18:16:20
avatar
Dúfam, že počas tohto leta bude snaha zo strany zväzu stretnúť sa so širšou skupinou našich reprezentantov a vysvetliť im, že MS 2027 budú posledný turnaj, kde sa dá priamo kvalifikovať na ZOH 2030. Týka sa to hlavne našich zámorských hráčov, keďže Mirko Šatan nepovažuje za potrebné chodiť cez sezónu za nimi. Ale bolo by fajn, keby sa spravila nejaká akcia kde by boli všetci naši potencionálni reprezentanti, aj tí z Európy. Nejaký golfový víkend alebo niečo. Určite je pre väčšinu hráčov lepšie ísť hneď po sezóne zabojovať o olympiádu, ako si potom niekedy v auguste kaziť leto nejakou kvalifikáciou. Navyše, keď sa spraví dobrý výsledok na MS, ktorý nás ešte ku tomu aj priamo dostane na ZOH , tak to má väčší cveng, ako keď sa vyhrá nejaká letná kvalifikácia. Verím, že Šatan s Országhom to hráčom aj takto odkomunikujú.
03.06.2026 - 17:43:40
avatar
Reakcia na: mathew1, 02.06.2026 - 18:16:20
Dúfam, že počas tohto leta bude snaha zo strany zväzu stretnúť sa so širšou skupinou našich reprezentantov a vysvetliť im, že MS 2027 budú posledný turnaj, kde sa dá priamo kvalifikovať na ZOH 2030. Týka sa to hlavne našich zámorských hráčov, keďže Mirko Šatan nepovažuje za potrebné chodiť cez sezónu za nimi. Ale bolo by fajn, keby sa spravila nejaká akcia kde by boli všetci naši potencionálni reprezentanti, aj tí z Európy. Nejaký golfový víkend alebo niečo. Určite je pre väčšinu hráčov lepšie ísť hneď po sezóne zabojovať o olympiádu, ako si potom niekedy v auguste kaziť leto nejakou kvalifikáciou. Navyše, keď sa spraví dobrý výsledok na MS, ktorý nás ešte ku tomu aj priamo dostane na ZOH , tak to má väčší cveng, ako keď sa vyhrá nejaká letná kvalifikácia. Verím, že Šatan s Országhom to hráčom aj takto odkomunikujú.
∧ skryť ∧
Dáme si golfový víkend, aby sme sa zocelili, alebo môžme ísť rovno aj na koncert lejdy gaga, a všetci si spoločne zaspievame ako jeden tím. Plus im tam rovno vysvetlíme, že je lepšie nehrať kvaldu ako hrať. Najlepšie bude keď im to aj nakreslíme. Bože toľko drístov na jednej kope.
03.06.2026 - 17:58:27
avatar
Reakcia na: dexterko, 03.06.2026 - 17:43:40
Dáme si golfový víkend, aby sme sa zocelili, alebo môžme ísť rovno aj na koncert lejdy gaga, a všetci si spoločne zaspievame ako jeden tím. Plus im tam rovno vysvetlíme, že je lepšie nehrať kvaldu ako hrať. Najlepšie bude keď im to aj nakreslíme. Bože toľko drístov na jednej kope.
∧ skryť ∧
Od starého chlapa, ktorý sa mentálne zasekol niekde pred pubertou toto beriem
03.06.2026 - 21:20:13
avatar
Reakcia na: mathew1, 03.06.2026 - 17:58:27
Od starého chlapa, ktorý sa mentálne zasekol niekde pred pubertou toto beriem
∧ skryť ∧
Bráško prečo hneď osobné útoky, no ták. Veď si to bol ty, čo tu vytiahol archaizmy. Spoločné mimosezónne sústredenia, veď to tu už bolo dávno, a efekt? Vďaka za hru, žrádlo a chlast, ale myslím, že tesne pred MS sa zraním, sorry. Ja chápem, že väčšina športovcov sú jednoduchší, ale nemyslím si, že ich treba presviedčať argumentom, že ak uhráme dobrý výsledok na MS, tak nemusíme hrať kvaldu, toľko si asi ešte zrátať vedia. Ten cveng som, priznám sa, nepochopil.
03.06.2026 - 22:37:01
avatar
Prečo sa silou mocou chceme vyhnúť kvalifikácii? Dáta hovoria jasne:
1994, 2022 a 2026 sme hrali kvalifikáciu a tieto tri roky patrili k naším najlepším olympiádam. S výnimkou Vancouvera a Turína sme bez kvalifikácie vždy hrali druhé husle. Nemci získali 2018 histotické striebro tiež po kvalifikácii, kým my sme boli nasadení. Dôvod? Neviem, čo spôsobuje tento trend. Moja hypotéza: Vždy sme prvý kvalifikant (prvý medzi nenasadenými ako deviaty tím rebríčka IIHF) a preto dostaneme v skupine ľahšieho súpera (ako minule Taliansko) a vychádzajú nám aj hrateľní súperi v prvých kolách playoff. Druhá hypotéza: Hráči sú jednoducho motivovanejší a zohratejší, keď spolu odohrajú o turnaj viac. Nech je príčina akákoľvek, korelácia je jasná a vychádza mi, že kvalifikácia prvého nepostupujúceho predpovedá úspešnejšiu olympiádu.
03.06.2026 - 22:52:03
avatar
Reakcia na: dexterko, 03.06.2026 - 21:20:13
Bráško prečo hneď osobné útoky, no ták. Veď si to bol ty, čo tu vytiahol archaizmy. Spoločné mimosezónne sústredenia, veď to tu už bolo dávno, a efekt? Vďaka za hru, žrádlo a chlast, ale myslím, že tesne pred MS sa zraním, sorry. Ja chápem, že väčšina športovcov sú jednoduchší, ale nemyslím si, že ich treba presviedčať argumentom, že ak uhráme dobrý výsledok na MS, tak nemusíme hrať kvaldu, toľko si asi ešte zrátať vedia. Ten cveng som, priznám sa, nepochopil.
∧ skryť ∧
Sorry za tú prehnanú reakciu. Možno máš pravdu a vedia si to hráči zrátať a len som ich podcenil, ako teraz teba. Nečakal som totiž, že sa dokážeš priblížiť ku takémuto výkonu v diskusii. A ty si to dokázal, dokonca si ma prinútil hanbiť sa . Ku tej letnej stretávke, alebo ako to už nazvať. Lepšie je spraviť aspoň niečo ako nespraviť nič, teda aspoň podla mňa. Ale zrejme môžeme byť kľudní. Nepredpokladám,  že ku niečomu takému dôjde, ostane to len mojim želaním ktoré tu zapadne prachom. Rozhodne sa na ľade v Nemecku a nikde inde
04.06.2026 - 00:07:38
avatar
Reakcia na: mathew1, 03.06.2026 - 22:52:03
Sorry za tú prehnanú reakciu. Možno máš pravdu a vedia si to hráči zrátať a len som ich podcenil, ako teraz teba. Nečakal som totiž, že sa dokážeš priblížiť ku takémuto výkonu v diskusii. A ty si to dokázal, dokonca si ma prinútil hanbiť sa :D. Ku tej letnej stretávke, alebo ako to už nazvať. Lepšie je spraviť aspoň niečo ako nespraviť nič, teda aspoň podla mňa. Ale zrejme môžeme byť kľudní. Nepredpokladám,  že ku niečomu takému dôjde, ostane to len mojim želaním ktoré tu zapadne prachom. Rozhodne sa na ľade v Nemecku a nikde inde :270c:
∧ skryť ∧
Prečo sa hneď ospravedlňovať ? No ták !

05.06.2026 - 12:47:17
avatar
Tak se zase CZE a SVK potkají na MS už v základní skupině.Pořadatelé prohodili GER a SVK.
05.06.2026 - 13:07:05
avatar
Reakcia na: REBBELS, 05.06.2026 - 12:47:17
Tak se zase CZE a SVK potkají na MS už v základní skupině.Pořadatelé prohodili GER a SVK.
∧ skryť ∧
Hratelny zapas. Uz tento rok, dovolim si tvrdit, sme mali z tohto zapasu vyjst vitazne - a prave tato zbytocna strata nas v konecnom uctovani stala postup.
05.06.2026 - 19:12:37
avatar
Reakcia na: penguin89, 05.06.2026 - 13:07:05
Hratelny zapas. Uz tento rok, dovolim si tvrdit, sme mali z tohto zapasu vyjst vitazne - a prave tato zbytocna strata nas v konecnom uctovani stala postup.
∧ skryť ∧
Hrateľný zápas pri týchto zostavách. Ale kto zaručuje, že budúci rok to budú opäť tí istí Česi bez hráčov NHL? Povedzme si otvorene, Česi v plnej sile sú úplne inde.

1

Ak sa chcete zapojiť do diskusie, prosím prihláste sa alebo ak ešte nemáte vlastný úcet, zaregistrujte sa.