Komunita: Diskusia > Všetky príspevky užívateľa v diskusii
19.04.2026 - 09:38:58 |
Reakcia na: mathew1, 18.04.2026 - 21:01:01 [url] https://sport.aktuality.sk/hokej/clanok/federalne-derby-je-nase-slovaci-do-16-rokov-si-poradili-s-rovesnikmi-z-ceska-2026041818494277417 [/url]
Dnes som si zápas našich pozrel a teda aj napriek víťazstvu som mohol ísť radšej do lesa. Obranná činnosť katastrofa, tam máme obrovské rezervy. V útoku snaha bola, ale koncovka žalostná, často nedotiahnutá do konca, keď máme prihrávať tak slušne rozbehnutú akciu zbrzdíme a necháme vyšumieť do prázdna (nebudem menovať, ale konkrétne táto situácia bola po naskočení nášho hráča z trestnej lavice). Kreativita a prehľad sa proste nedá kúpiť. Samozrejme výhra na nulu a ešte proti Česku poteší, za to tímu gratulujem, hlavne brankárovi Petrovičovi. Čo on musel hasiť pri tej našej maslovej obrane.
Uzavriem to tak, že tento ročník by do budúcna nemusel byť márny. V útoku to vypadá slušne a aj napriek mdlému výkonu niektorych forvardov je tam priestor na rast. A keď bude v plnej zostave s Melicheríkom, Šušoliakom a možno ešte pár ďalšími, tak produktivita by sa mohla dostaviť . Bránkár Petrovič vypadá solídne a verím, že ešte výkonnostne porastie ( a aj výškou by sa mohol dostať nad 190cm). Najväčším stašiakom je obrana. Tam to nevidím ružovo a do budúcna by nás práve tá mohla pripraviť o lepšie výsledky. Snáď sa teda obrancovia rapídne zlepšia. A možno sa to aj nejako doplní, kľudne aj z nižšieho ročníka, uvidíme. Takže chalani, cez leto nespať, nežúrovať ale makať na sebe. Ten nas utok nedokazal vytvorit ziaden tlak zmohli sa na 17 striel za cely zapas, neviem preco si najvaciu kritiku odniesla obrana.∧ skryť ∧ |
18.04.2026 - 08:03:01 |
Okrem chýbajúcich hráčov z kempu U18 chýbajú v útoku aj Kalousek, Marianek a Matula. Obranca Lichnovský sa zranil niekedy v januári a odvtedy neodohral podľa webu HockeySlovakia žiadny oficiálny zápas. Ako som už písal v chate pred rokom, za mňa je to veľmi slabý ročník kvoli slabej hlbke. Myslím si, že na papieri sú, žiaľ, silnejší aj Nemci a Švajčiari. Napriek tomu verím, že v plnej zostave to nebude také zlé a budeme aspoň do istej miery konkurencieschopní. Otázkou zostáva, ako chce projekt U18 fungovať budúcu sezónu, keď má ročník 2009 takú slabú hĺbku. Čo určite neteší, je klesajúca výkonnosť tohto ročníka. Ešte v U15-U16 tie výsledky (okrem demolujúcich Fínov) neboli až také zlé, no turnaj po turnaji sa ten rozdiel zväčšuje. Na tomto aprílovom turnaji máme po troch zápasoch skóre 2:21 a čakajú nás ešte Švajčiari, ktorí podľa mňa tiež nebudú ľahký oriešok. V U16 sme ich pritom ešte vedeli porážať. Aby som ešte prilial olej do ohňa, včera dal S. Taliga Slovensku gól a pridal aj dve asistencie. Ozogany - Válek - Selič Pisarčik - Melicherik - Halaš Kalousek - Šušoliak - Lazovský Marianek - Rychlik - Matula Šimončič Utok na HGC by mohol byť ako tak dobrý obranu neviem vyskladať.. Botka, Čongrady, Patlevič, Ferreira, Lichnovsky? |
01.04.2026 - 08:28:09 |
Je to velka skoda, pozicia centra bola nasa najvacsia slabina. Takto zbytocne sa oslabit na domacom sampionate. Vzdy som si tu zastaval 08 rocnik no s bliziacim sa turnajom tomu timu zacinam verit coraz menej. Podla SZLH by to nebolo fer voci jeho spoluhracom, no ja neviem na MS18 budu bojovat o draft ja si myslim ze jeho absencia v time im ublizi viacej. |
27.03.2026 - 09:08:50 |
Ak nemam pocitat hracov ktori odohrali aspon 1 zapas za projekt: Floriš, Maršalek, Botka, Kazda, Bernát, Zvolenský, Ozogany, Válek, Selič, Čelko 10 |
26.03.2026 - 18:18:09 |
Reakcia na: johan1232, 26.03.2026 - 17:39:46 Je tento človek prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja, alebo je stále myšlienkami niekde na Long Islande? Miroslav Šatan v najnovšom podcaste pre SZĽH povedal: "Pre nás je dôležité, aby fungoval projekt do 18 rokov v Piešťanoch. Zostava na dorastenecké MS 2026 na Slovensku bude buď výlučne z hráčov pôsobiacich v programe, alebo ju tréneri doplnia o päť až osem hráčov zo zahraničia. Projekt máme na to, aby sme moderné prvky hokeja aplikovali do nášho systému hry.“ Na minuloročných MS do 18 rokov slovenskí reprezentanti odohrali 80 % zápasov mimo projektu v kluboch a len 20 % v rámci programu. Tento rok by to mal o byť ešte horšie, keďže "výber" v prvej lige SHL nevyhral ani jeden duel. Bude človek bez vízie a funkcionársky ochotník pokračovať na najvyššej hokejovej pozícii aj po lete 2026?
Dosť má zaujíma vás názor že aká zostava by to mohla byt… skúste dať vaše zostavy s 5-8 legionarmi… ostatok projekt a naopak kto z legionárov ostane doma. Pocita sa napr. Goljer ako legionar v tomto kontexte?∧ skryť ∧ |
26.02.2026 - 17:29:32 |
Reakcia na: Terminatoir, 26.02.2026 - 12:31:40 Chyba ti tam Marsalek.
Inac to vyzera na taky priemerny rocnik. Prve 2 utoky aj obrany solidne, nizsie je to uz biedne Podla mna to nie je priemerny rocnik. Ved ta sila a hlbka obrany je velmi dobra.∧ skryť ∧ Kovalčik - Goljer Botka - Floriš Maršálek - Černak Korculiarska kvalita a fyzicke parametre. Skusenosti a prax z CHL, Extraligy a Finskej juniorky. Obranca s najvacsim poctom strelenych golov vo finskej U20 Floriš je v hierarchy nas 4 obranca na presilovky. |
22.02.2026 - 17:44:51 |
Potrebujeme novych centrov.. Ofenzivnych a defenzivnych proste tam je obrovska medzera. :1fae3: |
03.01.2026 - 16:16:35 |
Reakcia na: slovak, 03.01.2026 - 15:54:10 Nemec - Chrenko - Murín
Mišiak - Chovan - Tomík
Straka - Stankoven - Kazda
Svrček - Tomka - Dubravík
Bernát, Zvolenský
Kalman - Radivojevič
Kovalčík - Goljer
Lisý - Floriš
Čapoš
Prádel
Henriquez
Hrenák Velka slabota na pozicii centra. U 2008 to tiez neni ziadna hitparada :1f97a: takze nemame koho vytiahnut vyssie. ∧ skryť ∧ Jedini kreativni utocnici nadalej len Nemec a Chrenko. Buduci rok to vobec nevidim tak ruzovo. + Kazda, Ozogany, Bernat, Rusznyak, aspon pribudnu cm a kila a nebudeme najmensi, najlahsi a najmladsi na sampionate. Myslim ze budeme silnejsi ako SUI tento rok ale ci to staci na stvrtfinale? |
25.11.2025 - 09:45:31 |
Reakcia na: MatejSVK, 25.11.2025 - 03:29:21 Moja zostava mesiac pred MSJ:
Prádel, Henriquez, Lenďák
Beluško - Radivojevič
Čapoš - Lisý
Fabuš - Goljer
Huževka (Ličko)
Svrček - Pitka - Pobežal
Straka - Chovan - Tomík
Nemec - Chrenko - Mišiak
Maruna - Šatan (zobuďte sa!!! on tam bude, Frigo dostane rozkaz) - Gašo
(Zálešák)
∧ skryť ∧ ![]() Svrček - Pitka - Chovan Nemec - Chrenko - Straka Mišiak - Pobežal - Bernat Tomik - Stankoven - Murin (Kazda,Maruna) |
30.09.2025 - 19:15:43 |
Reakcia na: Ivanru, 30.09.2025 - 19:01:15 Písal som do HC Oceláři Třinec, že prievidžania Oliver a Viktor Polievkovci (obaja 2012), momentálne hrajúci za Třinec, majú pri svojom mene nesprávne uvedenú českú vlajku. Odpovedali mi, že sa stali Čechmi. Ved tam zatial odohrali jednu sezonu ako sa z nich mohli stat Cesi?∧ skryť ∧ |
27.08.2025 - 11:51:01 |
Reakcia na: Tagova, 27.08.2025 - 11:36:46 Pre mna je zas prekvapenie ze ani len medzi nahradnikov sa do tej zostavy nedostal Jakub Tapus. Vo vitaznom time dal styri goly v 3 zapasoch. Ale zapasy som nevidel, sudim len podla statistik takze Herbert.Drevo vie urcite lepsie. No priznam sa ze nanho som trochu pozabudol minimalne aspon v tom zozname nahradnikov mal urcite figurovat ak nie v stvrtej formacii.∧ skryť ∧ Ako som pisal v utoku to vyzera zaujimavo.. |
27.08.2025 - 08:18:02 |
Reakcia na: mathew1, 27.08.2025 - 07:27:59 [url] https://www.hockeyslovakia.sk/sk/article/sestnastka-uzavrela-svoje-vystupenie-v-salzburgu-prehrou-s-miestnym-timom [/url]
Tak leto pre repre U16 skončilo a čo ukázali tieto dva turnaje? No tento druhý nič, keďže nebol stream :LOL: Výsledkovo to lotéria nebola, ale tak snáď aspoň vyskočili nejakí jednotlivci, ktorí keď sa zlúčia s tímom ktorý vyhral predošlý turnaj vo Švajčiarsku, tak by to nemuselo byť zlé. Ale celkovo to vypadá, že útok by mal byť v pohode, u obrancov a brankárov to chce viac času na nejaké závery, majú ešte čas na zlepšenie Obranu si nedovolim hodnotit kedze zapasy z druheho turnajasa sa nedalo sledovat no utok v plnej zostave by vyzeral celkom zaujimavo.∧ skryť ∧ Mojziš - Melicherik - Milanič Švajda - Križanovič - Domonkos Šušoliak - Orban - D.Bednar Potocka - Bickos - J. Bodnar Školiak, Turček, Lipovský, Norocký, Sisik, Sekerák, Tomaštik (2011) Predpokladam ze Melicherik bude az do HGC hrat s rocnikom 2009. Skoda ze sme na turnaji nevideli Orbana a Milanica. |
22.08.2025 - 11:19:44 |
Reakcia na: IceAddict, 22.08.2025 - 10:04:50 Čaute, som tu nový… Zaujímam sa o mládežnícke reprezentácie, ale nemám možnosť sledovať hráčov naživo a nepoznám nikoho z “vnútra”. Som len pozorovateľ.
Odkiaľ prišla informácia, že sa Jakub Milanič rozhodol reprezentovať Česko a prečo nebol nominovaný na turnaj vo Švajčiarsku? Vieme dôvod prečo sa rozhodol pre reprezentáciu Česka? Je ešte šanca, že sa nakoniec rozhodne reprezentovať Slovensko?
Ak máte viac informácii z “vnútra”, budem rád za každú odpoveď a nové info.
Ahoj a Vitaj. ∧ skryť ∧ Milanič nebol nominovaný na turnaj do Salzburgu, figuroval len ako náhradník „na telefón“ do pôvodného kempu, z ktorého sa následne vytvorili dva tímy – jeden odcestoval do Švajčiarska a druhý do Rakúska. Informáciu, že sa rozhodol nereprezentovať Slovensko, priniesol ako prvý používateľ MatejSVK. Nič viac zatiaľ nikto nevie. |
21.08.2025 - 14:32:48 |
Reakcia na: Kámen, 21.08.2025 - 14:26:41 Kto bol ten druhy pravák s melicherikom v útoku?
Edit: inak nechýba v time celkom dost hráčov? Zvysok hracov pojde na druhy turnaj proti Cesku a Salzburgu.∧ skryť ∧ V utoku hral myslim Mojzis z Trinca a Bodnar z Banskej. Oprava: Tak nebol to J. Bodnar ale J. Tapus. |
21.08.2025 - 11:47:37 |
Reakcia na: mathew1, 21.08.2025 - 11:18:00 [url] https://www.hockeyslovakia.sk/sk/article/sestnastka-s-presvedcivym-vitazstvom-nad-rakuskom [/url]
Repre U16 včera s jasným víťazstvom proti pravdepodobne najslabšiemu súperovi na turnaji. Max Melicherík včera bodovo explodoval a verím,že nejakú produktivitu si ušetril aj na zbytok turnaja. Kto by chcel tak priame prenosy sú na tejto stránke, kde je to zadarmo,teda aspoň včera bolo.
[url] https://www.red.sport/de-int/page/home-int [/url]
Dúfam,že turnaj sleduje aj Advisor a po jeho skončení sem prispeje analýzou hráčov, tak ako to spravil aj s repre U18 na Hlinka Gretzky cupe
Zapasy sa daju pozriet aj ako zaznam.∧ skryť ∧ Este doplnim ze za Nemecko hral v prvej formacii na pozicii centra Niko Fatyka hrac ktory sa narodil na Slovensku no uz niekolko rokov hra v Nemecku. |
16.08.2025 - 08:35:54 |
Moja po Hlinkova zostava na WC18 Kovalcik - Goljer Syrny - Marsalek Pozgay/Toth/Botka - Floris Rad by som tam videl aj Cernaka ale to sa musi za sezonu zlepsit. Ozogany - Valek - Kazda Kubat - Stankoven - Bernat Lukosik - Simko - Matta Plancar - Hybsky - Durco Reznicak Rad by som tam videl aj Zvolenskeho ale to sa musi za sezonu zlepsit. Plancar a Reznicak len v pripade ze podpisu papier kde sa zarucia ze nebude robit hlupe fauly. |
11.08.2025 - 07:31:03 |
Reakcia na: TN_manipulant, 11.08.2025 - 00:40:17 Je to chalan ako ti ostatni. A mozno je priemerny. Uz 2x zobral miesto v U18 starsim a kvalitnejsim chalanom. Opakujem, ze naposledy bol na MS18 po tom, co nehral viac ako 3 mesiace. Podla Elit Prospects odohral posledny zapas za U16 7.12.2024!! Toto nech kurva niekto vysvetli, ako je mozne, ze bol podstrceny Dendisovi napriek tomu na MS18!! A doma zostal napr.Berčík z Nitry, ktory odohral tazky Play off na Slovensku.
Teraz ked mal Kazda konecne zabojovat so svojimi, prisla karma. Chalan doplaca na nesplnene hokejove sny svojho tatka, ktory tlaci a tlaci. A tak vznikla bublina “Kazda”.
Ale nebojte sa o neho. Urcite ho uvidite v SR 20 uz v decembri tohto roku???? Uz 2x zobral miesto v U18 starsim a kvalitnejsim chalanom. Asi mate na mysli minulorocne HGC? ∧ skryť ∧ 9 bodov v priprave pred HGC a 3 body na HGC kde patril medzi nasich najlepsich utocnikov a to bol o 11 mesiacov mladsi ako Chovan HGC (2023) a Ozogany (2025). To ci si zasluzil miesto na WCU18 neviem.. V zapasoch takmer nehral okrem toho posledneho, tazko hodnotit jeho vykon. Stale nerozumiem preco nehra na HGC on sa zranil ked bol na zraze U20? A preco sa SZLH tvari ako by ho nepoznali? |
10.08.2025 - 21:48:53 |
To ako vážne nevieme odohrať aspoň jeden rok normalne bez nejakej drámy? Keď nie hráč tak agent a keď nie agent tak rodič. A keď ani jeden z nich tak niečo dosere RT. Asi aj ja preskočim na tu hádzanú. |
10.08.2025 - 19:37:16 |
To oni ani nenapisu ze preco Kazda nehral proti Kanade a ze bude chybat na HGC? Ja som inak prekvapeny ze Jakub Syrny sa nedostal ani do 2 fazy nominacie. |
06.08.2025 - 21:40:58 |
Reakcia na: MatejSVK, 06.08.2025 - 12:02:16 Informácie sú pravdivé, a bohužiaľ, pri niektorých hráčoch a hlavne rodičoch vás to ego nepustí, a naopak dostane do situácií kde proste niet cesty späť, veľká skoda takéhoto hráča, ale zas bola by to aj otázka času, kebyže sa niečo takéto vyvŕbi a my by sme zrazu s otvorenou hubou sa na to pozerali niekde až v juniorke… Pozerajuc na sirku a kvalitu utocnikov v U17 tak on mohol vyskusat zabojovat o miesto underagera. Ale tak co uz..∧ skryť ∧ |


zostava na WC18

