Vždy ma zaujímalo, že aký dôvod majú takýto hráči z AHL opustiť americký sen. Nemyslím si, že by v Česku zarobil viac. Ale doma je asi doma 

Kelemen mal podľa Puckpedie podpísaný kontrakt na 775 000 dolárov, ak by hral v NHL, v AHL je jeho zmluva na 150 000 dolárov. Z tejto sumy si ale zhruba 30% zhltnú dane + agent, takže reálne by zarobil 100 000 dolárov ročne, čo dáva mesačne 8 300 až 10 000 dolárov, podľa toho, či sú platený za 10 alebo 12 mesiacov (kdesi som čítal, že ich platia len počas sezóny).
V ČR by dostali podobné peniaze + blízkosť domova je tiež faktor. Ak má byť v AHL bez vízie na NHL (a teda na zárobok tých 775 000 dolárov pred zdanením), tak ČR je veľmi porovnateľná voľba. A Pardubice resp. Třinec patria medzi tie bohatšie tímy...
V ČR by dostali podobné peniaze + blízkosť domova je tiež faktor. Ak má byť v AHL bez vízie na NHL (a teda na zárobok tých 775 000 dolárov pred zdanením), tak ČR je veľmi porovnateľná voľba. A Pardubice resp. Třinec patria medzi tie bohatšie tímy...Tento príspevok sa páči 3 užívateľom: sulinkoo, Islas, BeerBoy88.
Podla mna munideno to ze v CR bude realne hrat o nejaky ‘pohar’. V AHL sa bojuje prevazne len o miestenku v teame NHL…

