Má Iginla namierené do Dallasu?

Po tom, čo sa novým majiteľom Dallasu Stars stal podnikateľ z Vancouveru Tom Gaglardi, začalo vedenie texaského tímu poškuľovať po prominentnom mene do prvého útoku. Podľa denníka Ottawa Sun majú Gaglardi a generálny manažér Joe Nieuwendyk záujem o Jaromeho Iginlu.

Kapitán Calgary Flames by musel súhlasiť s výmenou pre klauzulu, ktorú ma zakotvenú v súčasnej zmluve. Jeho príchod by dodal ofenzíve Stars určite impulz a v prospech tímu hrá fakt, že Gaglardi ho dobré pozná. Obaja sú spolumajiteľmi tímu WHL Kamloops Blazers.

Dallas by nezaťažil príchod skúseného útočníka ani platovo, keďže momentálne ma rezervu väčšiu ako 12 miliónov amerických dolárov. Teraz však otázka stojí, či by bol 34-ročného kapitána ochotný uvoľniť tím z Alberty.

Generálny manažér Flames Jay Feaster by tak mohol urobiť, ak berie vážne slová o omladzovaní tímu. V poslednom období sa povráva, že má dokonca záujem o dvadsaťdvaročného centra Edmontonu Oilers Sama Gagnera.

Iginla, ktorý bol draftovaný v roku 1995 z 11. miesta práve Dallasom, je momentálne štvrtý najproduktívnejší hráč Calgary. V doterajších 22 zápasoch strelil sedem gólov a pridal štyri asistencie. V NHL pôsobí od roku 1996 a odvtedy ešte neobliekal dres iného tímu.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 28. 11. 2011 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL