Bude Jacques Martin ďalším trénerom s výpoveďou?

Už pár týždňov sa o tom uvažuje, pár dní sa o tom hlasno hovorí a o pár dní by to mohla byť realita. Kormidelník Montrealu Canadiens Jacques Martin by sa čoskoro mohol stať ďalším trénerom s výpoveďou.

Už skôr počas týždňa sa v zámorí pošepkávalo o tom, že vedenie Canadiens zvažuje veľké rošády, ktoré by sa nemuseli týkať len hráčov, ale aj hlavného trénera či dokonca generálneho manažéra Pierra Gauthiera.

Montreal je momentálne posledný v Severovýchodnej divízii a s 29 bodmi mu patrí 11. miesto v poradí Východnej konferencie. Z posledných siedmich duelov vyhral len jeden a v posledných desiatich má bilanciu 3-3-4.

Vo štvrtok montrealský tím podľahol Vancouveru 3:4 po predĺžení, hoci mal duel dobre rozohraný. Martin po zápase povedal, že stále nie je čas na paniku a trvá na tom, že mužstvo sa zlepší. V kútiku duše však musí dúfať, že sa tak stane predtým, ako dôjde trpezlivosť vedeniu Canadiens.

Dá sa však povedať, že Martin vo štvrtkovom zápase len potvrdil, že jeho čas na lavičke „Habs“ sa naplnil. Päťdesiatdeväťročný Kanaďan je známy ako defenzívne orientovaný tréner a jeho mužstvo proti Canucks nedokázalo udržať ani trojgólový náskok.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 09. 12. 2011 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL