Avery zvažuje budúcnosť. Uvidíme ho na Slovensku?

Čas Seana Averyho v tíme New Yorku Rangers sa už zdá sa skutočne naplnil. V sobotu po druhý raz v sezóne prežil pobyt na waiver listine a „jazdci“ ho poslali do tímu AHL Connecticut Whale. Skúsený krídelník tak bude musieť urobiť rozhodnutie o svojej budúcnosti.

Jeho agent Pat Morris povedal, že v tejto chvíli existujú tri alternatívy pre budúcnosť jeho klienta. Jedna by dokonca mohla znamenať, že by sme Averyho mohli uvidieť hrať hokej aj na Slovensku.

Tá prvá je najľahšia – jednoducho by sa nahlásil do farmárskeho tímu. Druhá je, že by bol vymenený do tímu NHL, ktorého sužujú problémy so zraneniami. Ta vyzerá byť najťažšie realizovateľná. Medzi ne sa však stavia možnosť ísť hrať do KHL, čo znamená, že by sme ho mohli vidieť hrať aj v Poprade.

Tridsaťjedenročný útočník začal sezónu v AHL po tom, čo nezanechal dobrý dojem v tréningovom kempe Rangers. Začiatkom novembra bol povolaný do prvého tímu, no v 15 dueloch zaznamenal len tri góly a 21 trestných minút. Posledných deväť zápasov sledoval z tribúny.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 01. 01. 2012 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL