Gagner si zaistil svoje miesto v Edmontone

EDMONTON – Neočakávajte, že uvidíte útočníka Sama Gagnera ako pred uzávierkou prestupového obdobia opúšťa Edmonton. Po svojom osembodovom výkone zažil trojbodový zápis proti Detroitu, čím si upevnil svoje miesto v zostave Oilers.

Dvadsaťdvaročný útočník bol často spomínaný s možnosťou výmeny, pretože do minulého týždňa zažíval sezónu plnú trápenia. Aj napriek tomu je však súčasťou jadra mladých útočníkov Oilers, s ktorými sa počíta do budúcnosti.

Najpravdepodobnejší odchod z hráčov Edmontonu sa týka českého útočníka Aleša Hemského, ale aj to vtedy, ak generálny manažér Steve Tambellini dostane vhodnú protihodnotu. Sledovaný by mohol byť aj veterán Ryan Smyth, ktorý s 36 bodmi v 52 zápasoch zažíva na staré kolená dobrú sezónu.

Smyth, ktorý sa v lete môže stať neobmedzeným voľným hráčom, nie je naklonený k odchodu z Edmontonu, do ktorého prišiel v lete z rodinných dôvodov, no mohol by súhlasiť s krátkym pobytom v inom tíme so šancou na zisk Stanley Cupu. Po sezóne by sa následne opäť mohol pripojiť k Oilers.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 06. 02. 2012 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL