Jaškin strelil svoj prvý gól v NHL + video

Mladý český útočník St. Louis Blues Dmitrij Jaškin strelil v sobotnom zápase proti Chicagu svoj prvý gól v zámorskej profilige. Bol to zároveň aj prvý bod v jeho štvrtom vystúpení v drese Blues.

Dvadsaťročný rodák z Omska sa strelecky presadil na konci ôsmej minúty druhej tretiny, kedy vyrovnával skóre duelu na 3:3. Pri víťazstve jeho tímu 6:5 po samostatných nájazdoch odohral 9 minút a 37 sekúnd, počas ktorých si pripísal aj mínusový bod, jednu strelu a tri bodyčeky.

Odchovanca ostravského hokeja a českého juniorského reprezentanta draftovalo St. Louis v roku 2011 v druhom kole z celkového 41. miesta a svoj debut v NHL zažil v skrátenom ročníku, kedy odohral dva zápasy so ziskom mínusového bodu.