Jarnkrok a Sissons strelil svoje prvé góly v NHL + video

Švédsky útočník Calle Jarnkrok a kanadský útočník Colton Sissons z Nashvillu Predators strelili vo štvrtkovom zápase proti Buffalu Sabres svoje prvé presné zásahy v zámorskej profilige, ktorými prispeli k vysokej výhre 6:1.

Dvadsaťdvaročný Jarnkrok skóroval v 12. minúte duelu strelou zápästím z medzikružia po prihrávke Gabriela Bourqua, aby zvýšil vedenie Predators na 3:0. Bol to jeho štvrtý bod v štvrtom zápase kariéry, keďže v predchádzajúcich troch súbojoch si pripísal tri asistencie.

Rodáka z Gävlu draftoval tím Detroit Red Wings v roku 2010 z celkovej 51. pozície, no nikdy si jeho dres neobliekol. Uplynulú sezónu strávil v klube Grand Rapids Griffins (AHL) a v deň tohtoročnej prestupovej uzávierky bol vymenený do Nashvillu za Davida Legwanda.

Jarnkrokov prvý gól v NHL:


O dva roky mladší Sissons otváral skóre štvrtkového zápasu v jeho siedmej minúte, kedy dorazil do odkrytej brány bekhendovú strelu Richa Clunea. V 14 súbojoch jeho premiérovej sezóny v NHL má na konte aj dve asistencie.

Rodák zo Severného Vancouveru bol „predátormi" draftovaný v roku 2012 z 50. miesta a ostatné tri roky strávil v klube Kelowna Rockets (WHL). V Americkej hokejovej lige strelil v tomto ročníku 24 gólov za tím Milwaukee Admirals.

„Bolo to niekde v mojej hlave, o tom niet pochýb. Klamal by som, ak by som tvrdil opak. Je to rozhodne skvelý pocit zbaviť sa tej ťarchy pred prvým gólom a môcť sa teraz sústrediť na moju hru," skonštatoval Sissons.

Sissonsov prvý gól v NHL:Autor: Marián Masaryk | Vydané: 28. 03. 2014 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL