Klefbom strelil svoj prvý gól v NHL + video

Švédsky obranca Edmontonu Oilers Oscar Klefbom skóroval v piatkovom zápase proti Anaheimu Ducks po prvý raz v zámorskej profilige, aby pomohol tímu k prekvapivému víťazstvu 4:3 po predĺžení.

Dvadsaťročný Klefbom sa strelecky presadil v 49. minúte duelu, kedy po prihrávke od Davida Perrona vystrelil z priestoru medzi kruhmi a trafil sa presne medzi betóny Jonasa Hillera. Bol to jeho druhý bod v kariére, keď v predošlých ôsmich súbooch už zaznamenal asistenciu.

„Len som vystrelil a dúfal, že puk skončí v bráne. Je to úžasný pocit, prežívam silné emócie. Ani si nepamätám ten gól, mal som trochu zatmenie. Potrebujem viac času. Bolo však zábavné skórovať a keď sme navyše vyhrali zápas, cítim sa o to lepšie," povedal Klefbom.

Rodáka z Karlstadu draftoval Edmonton v roku 2011 v prvom kole z celkovej 19. pozície a až do aktuálnej sezóny pôsobil vo Švédsku v drese klubu z jeho rodného mesta. Do prvého tímu Oilers bol povolaný piateho marca z „farmárskeho" klubu Oklahoma City Barons (AHL).