Seabrook bol suspendovaný na tri zápasy

Kľúčový obranca Chicaga Blackhawks Brent Seabrook nezostal za svoj zákrok na kapitána St. Louis Blues Disciplinárnou komisiou NHL nepotrestaný. Pre suspendáciu vynechá nasledujúce tri zápasy.

Národná hokejová liga informovala o verdikte v nedeľu, kedy vinník oslavoval svoje 29. narodeniny. Takýto darček dostal za zákrok zo sobotného zápasu, v ktorom na konci tretej tretiny tvrdo vrazil do hlavy Davida Backesa, ktorý skončil otrasený a do akcie už nezasiahol.

Seabrook dostal za zákrok priamo v zápase päťminútový trest a vylúčenie do konca duelu. Jeho i celé Chicago potrestali aj hráči Blues, ktorí z následnej presilovky vyrovnali stav a v predĺžení rozhodli o svojej výhre. Po nej vedú 2:0 na zápasy.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 20. 04. 2014 | Rubrika: Správy z NHL