Del Zotto má problémy s hornou časťou tela

Obranca Philadelphie Flyers Michael Del Zotto vynechá minimálne sedem až desať dní pre zranenie hornej časti tela. V nedeľu o tom informoval jeho tím, ktorý hráča nahradil Brandonom Manningom.

Del Zotto chýbal už v nedeľnom zápase proti New Jersey Devils, v ktorom Manning hral v jednej obrannej formácii s Andrewom MacDonaldom. Tím ho povolal do prvého tímu ešte v sobotu, kedy sa zranil aj Del Zotto.

Dvadsaťštyriročný rodák z kanadského Ontária utrpel zranenie v zápase proti Bostonu Bruins, v ktorom odohral 22 minút a 31 sekúnd s troma blokmi na konte. Raz ho zasiahla strela do nohy a následne vynechal polovicu prvej tretiny. Klub však informuje o zranení hornej časti tela.

Del Zotto je v tejto sezóne druhým najvyťažovanejším „letcom“ s priemerným časom 21:22. V poslednej dobe však hrával viac. V posledných 14 zápasoch odohral deväťkrát viac ako 23 minút. V 54 zápasoch tejto sezóny zaznamenal deväť gólov a 26 bodov.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 09. 03. 2015 | Rubrika: Správy z NHL